Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni ve inşaat halindeki Alışveriş Merkezleri AVM'ler
23/06/2011, 10:05:08
Yorum: #1
Yeni ve inşaat halindeki Alışveriş Merkezleri AVM'ler
AVM’ler yükseliyor (I)
Son yıllarda hızlı bir yükselişe geçen AVM’lerin sayısı her geçen gün artıyor. İnşa halinde ve planlama aşamasında bulunan AVM’lerin tamamlanması ile 2011 yılında yaklaşık 825 bin metrekarelik kiralanabilir alan eklenecek. 2011 yılında Türkiye genelinde 300’ü aşacağı öngörülen AVM projelerini sizin için araştırdık


Fulya B. ÖZTÜRK

Ege-Koop’tan alışveriş merkezi
Konut sektörünün İzmir’deki önde gelen kuruluşlarından biri olan Ege-Koop, Torbalı’da açacağı alışveriş merkezinde, küresel ekonomik krizden yıpranan yatırımcıdan 6 ay kira almayacak. Bu sayede kaliteli hizmet ve ürünlerin ucuza satılma şansının da yakalanacağı belirtildi. 6 ay kira alınmamasının yanı sıra yatırımcıların ikinci 6 ayda ise sadece rayiç bedelin üçte ikisini ödeyecekler. Torbalı Ayrancılar’daki AVM’de 61 işyerinden 53’ü satılmış durumda. Gaziemir’e 10 kilometre uzaklıkta, yol üstünde ve 5 bin kişilik Ege Kent 4’ün bitişiğindeki AVM’nin önemli bir cazibe noktasında bulunuyor. 3 katlı olarak 10 bin metrekare üzerinde kurulan Ege-Koop AVM, güvenlik, ısıtma-soğutma sistemleri, yangın ihbar sistemi, jeneratörü, genel müzik yayını ve uydu sistemlerine sahip. Bölgede 250 bin kişiye hizmet verecek AVM, aynı zamanda bin kişiye de istihdam sağlayacak.
Açılış tarihi: Kasım 2011

Doğunun incisi Van’a alışveriş merkezi
Şehir merkezinde Cumhuriyet caddesinde yer alan Özel İdareye ait binalar ile yanında yer alan okul arazisinin de dâhil olduğu 4 bin 662 metrekare arsa üzerine kurulacak Van AVM, yaklaşık 17 bin 500 metrekare kiralanabilir alana sahip olacak. Cumhuriyet Caddesi’nin en hareketli kesimi olan Van Belediye binası ile komşu olan AVM, 38 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Parsel büyüklüğü ile Van’ın en işlek iki caddesine de kapısı olan AVM yoğun bir yaya trafiğini de bünyesine alabiliyor. Tek merkezli bir şehir olan Van aynı zamanda önemli bir sınır ticaretini de kontrol ediyor. Yüksek sosyo ekonomik seviyenin yanı sıra bölge için de önemli bir çekim merkezi konumunda olan Van’ın modern anlamda ilk alışveriş merkezi Özel İdarenin desteği ile 2012 yılında kapılarını açmış olacak. Mimari konseptin Bahadır Kul Mimarlık tarafından en ince detayları düşünülerek geliştirilen alışveriş merkezinde, bölgenin yoğun trafiğine ve park sorununa nefes aldıracak 2 katlı kapalı otoparkın yanı sıra, teras kafeler, sinema salonları, bowling ve çocuk eğlence merkezine varıncaya kadar tüm sosyalleşme ihtiyaçlarına cevap verecek bir mağaza karması geliştiriliyor.
Açılış tarihi: 2012

Türkiye’nin ilk mobilya AVM’si geliyor
Yaklaşık 40 yıldır İstanbul Dudullu’da faaliyet gösteren Modoko, Türkiye’nin ilk mobilya alışveriş merkezi haline geliyor. Mevcut mobilya mağazaları yerini korurken Kapalıçarşı tarzı bir yapılanmayla Modoko’nun yaz kış rahat bir şekilde gezilebilmesi hedefleniyor. Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Etem Özçelik, alınan imar izinleriyle birlikte mağazaların 4 kata kadar çıkabilecek konuma geldiğini, böylece yeniden dönüşüm fırsatı doğduğunu söyledi. Modoko için yıllardır verdikleri mücadeleyi tapuların ve yeni imar izninin alınmasıyla sonlandırdıklarını belirten Özçelik, "Bugün Modoko’nun doğum günü. Bundan böyle Modoko’daki mağazalar alanlarını artırabilecek ve showroom alanlarını genişletecek. Hedefimiz, buradaki showroom alanlarını artırmak değil, Modoko’yu ve mobilya sektörünü 50 yıl ötesine taşıyacak AVM projesini harekete geçirmek. Tamamen alışveriş merkezi mantığıyla yeniden dizayn edeceğiz. Plan ve projesini 11 Mayıs’taki genel kurulumuzdan sonra yapacağız" diye konuştu. Mobilya denilince ilk akla gelen yerlerden biri olarak Modoko’nun bu alanda yeni projelerle öncü olmaya devam edeceğini anlatan Özçelik, http://www.modoko.com.tr internet adresinin 6 dilde yayında olduğunu, bu yönüyle de dünyanın birçok yerinden müşteriye hitap ettiğini söyledi. Son olarak Güvence Belgesi ile tüketiciye güven tescil ettiklerini ifade eden Özçelik, "Artık Modoko’dan aldığınız bir üründen memnun kalmazsanız, paranız size çok kısa süre içinde iade ediliyor. Bunun güvencesini Modoko veriyor. Modoko’da alışveriş yapıyorsanız, arkanızda biz varız" dedi.
Açılış tarihi: 2012

Ankara Anatolium açılıyor, sıra İstanbul’a geliyor
Maya Grubu, ilkini Bursa’da hayata geçirdiği Anatolium Alışveriş Parkı projelerine odaklanıyor. 160 milyon dolarlık ikinci proje 23 Haziran’da açılacak Anatolium Ankara olacak. Toplam sayı ise 5’e çıkacak. Maya Holding ve IKEA Yürütme Kurulu Üyesi Fuat Atalay, “Projelerimizle grup içinde bir sinerji yakalamaya çalışıyoruz” dedi. Bu yıl 62’nci yılını dolduran, gayrimenkul geliştirme, inşaat ve IKEA ile perakende sektörlerinde faaliyet gösteren Maya Grubu, 2007 yılında ilkini Bursa’da hayata geçirip daha sonra devrettiği Anatolium Alışveriş Parkı projelerine odaklanıyor. İkinci proje olarak 23 Haziran’da açılacak Anatolium Ankara Alışveriş Parkı gelirken, Maya Grubu uzun vadede İstanbul’un iki yakasında birer alışveriş parkı ve ardından Antalya’yı hedefliyor. Maya Holding ve IKEA Yürütme Kurulu Üyesi Fuat Atalay, alışveriş parkı sayısının 5 adet olacağını belirterek, “Onlarca alışveriş merkezi yapmayı planlamıyoruz. Son derece az sayıda, farklı, günün koşullarına doğru cevap veren, özgün projeler yapmayı planlıyoruz” dedi. Atalay, IKEA’nın ilk entegre mağazasının da Ankara’da olacağını belirtti.

Maya Grubu’nun 50 yılı aşkın süredir gayrimenkul geliştirme alanında yer aldığını belirten Fuat Atalay, sektördeki hedeflerini şöyle anlattı: “Maya, belirli bir gelir grubunun üzerindeki hedef kitlesine dönük konut projelerini başarıyla hayata geçiren bir grup. Maya Grubu olarak 50 yılda geliştirdiğimiz birikimi ve uzmanlığı çok önemsiyoruz. Özellikle son 9-10 yılda grubun perakendeye de ciddi bir oyuncu olarak adım atmasıyla birlikte daha büyük çaplı perakende geliştirme projelerine başladık. Uzun dönemli stratejik planımıza göre, Türkiye’nin önemli merkezlerinde iyi konumlanmış lokasyonlarla, ticari karmayı da içinde kurgulayacak şekilde, yeşil projeleri geliştiren ve bunu kalıcı hale getirecek projelerini devreye sokmayı planlıyoruz.”

Bu yatırımlardan ilkinin Bursa Anatolium, ikincisinin Ankara Anatolium projesi olduğunu söyleyen Atalay, şunları söyledi: “Bundan sonra 3 numaraya baktığımızda İstanbul’u düşünüyor olacağız. Sırasıyla Antalya görünüyor. Başta İstanbul’da dikkatle seçilecek iki ayrı yerde alışveriş parkı planlamamız söz konusu. Sanatsal etkinliklere, kültüre etkinliklere imkan verebilecek kar amaçlı olmayan bir gelişimi önemsiyoruz. Herşey yolunda giderse 3’ncü projeyi bu yılın son çeyreğinde düşünüyoruz.” Alışveriş parkı projelerinde grup içinde sinerji yakalamaya çalıştıklarını anlatan Atalay, “IKEA markamız alışveriş parklarında ana mağaza oluyor. Ankara Anatolium’da Türkiye’nin ilk, dünyada 11’nci entegre IKEA mağazası yer alacak. Bu şekilde IKEA da sayısını artıracak” diye konuştu.

Nitelikli projeler ön plana çıkacak
Maya Grubu’nun büyük kutulardan oluşan perakende parkını hedefediğini ifade eden Fuat Atalay, “Önümüzdeki dönemde alışveriş merkezi sayısındaki bu enflasyondan dolayı, nitelikli alışveriş merkezleri ya da perakende parkları öne çıkacak. Konumlanmasıyla, yeşil projeler olmasıyla, ihtiyaçlara cevap veren projeler var olacak. ”

3 bin kişiye istihdam
2011 Haziran ayında açılışı gerçekleşecek olan Anatolium Ankara Alışveriş Parkı’nda 2 bin araçlık otopark ve sanatsal etkinliklere yer veren bir Art Stüdyo bulunacak. Ankara Anatolium 160 milyon dolarlık yatırımla hayata geçiyor. Anatolium Ankara Alışveriş Parkı’nda 4 büyük mağaza ve 100 adet mağaza bulunacak. 170 bin metrekare kapalı alanı, 70 bin metrekare kiralanabilir alanı olan Anatolium Ankarada toplam 3 bin kişiye yeni istihdam imkanı sağlanacak. Alışveriş parkına 10 milyon ziyaretçi bekleniyor.

Metan gazı ısınmaya destek olacak
Anatolium Ankara Alışveriş Parkı’nın çevreci çözümler sunduğunu da ifade eden Fuat Atalay, şöyle konuştu: “Yalıtımda yüksek standartlar uygulandı. Su ısıtılmasına destek olarak güneş kolektörleri kullanılıyor. İç kullanım ve peyzajda değerlendirmek için yağmur suları toplanıyor. Alışveriş parkının olduğu bölgede çöp döküm sahaları vardı. Ankara Büyükşehir Belediyesi rehabilite ediyor ve özel sektör işbirliğiyle metan gazı üretiliyor. Metangazının ısınmada doğalgaza destek olmasıyla ilgili planlamalar bitti. Bundan yararlanabilmek için anlaşma yapmayı planlıyoruz.”
Açılış tarihi: 23 Haziran 2011Autopia hızla yükseliyor
Keleşoğlu ve Gül İnşaat grubunun alışveriş merkezi projeleriyle sahip olduğu sektör tecrübesinin tematik AVM konseptine yansıması olarak ortaya çıkan Autopia’nın inşaatı hızla devam ediyor. Yaklaşık 50 bin metrekare arsa alanına sahip projede, 170 bin metrekare inşaat alanı bulunuyor. Toplam 447 mağaza bulunacak Autopia’da birinci el showroom sayısı 56, birinci el fuar konsepti mağaza sayısı 95, birinci el galeri fuar konseptli mağaza 132 adet olacak. Ayrıca Autopia’da 31 kafe-restoran, 53 ofis, 72 servis, 8 banka ve 2 bin 500 araç kapasiteli otopark yer alacak.

Autopia, her yaştan otomobil tutkununa otomobille ilgili her şeyin içinde yer alacağı, yaşam ve hobi alanlarından, sergi ve müzayede salonlarına kadar geniş bir yelpazede farklı hizmetler sunmaya hazırlanıyor. Autopia, otomobille ilgili tüm markaların bulunabildiği, alım işlemlerini oradan oraya koşuşturmadan tek bir noktada yapılabildiği, beğenilen aracı anında test edebildiği, arabayı seçerken eğlenceli vakit geçirebileceği bir yer düşlemeyi sağlıyor. Autopia rüyası, Keleşoğlu ve Gül İnşaat’ın 30 yıllık sektör tecrübesinin, mimar Gökhan Avcıoğlu ve Dara Kırmızıtoprak tarafından hayata geçirilecek.

Autopia’da bulunan showroomlar istenilen metrekare mağazayı birleştirme özelliği sayesinde yatırımcıların oldukça ilgisini çekiyor. Yüzde 25’i satılan showroomlar’ın metrekare fiyatları bin 960 dolardan başlıyor. Minimum galeri alanı ise 180 metrekare büyüklüğünde. Yatırımcılar konseptin bir özelliği olan istedikleri kadar mağazayı birleştirebilme ayrıcalığı sayesinde diledikleri metrekarede showroom’lar oluşturabiliyor. Autopia’da en düşük peşinat belirlenecek olan metrekare üzerinden nakit ya da yüzde 30 peşinata 24 ay vade farksız dolar bazında ödeme şeklinde gerçekleşiyor.
Açılış tarihi: Aralık 2011

Balıkesir’e yeni alışveriş merkezi
Belediye Başkanı İsmail Ok, Balıkesir Belediyesi Karesi Alışveriş Merkezi projesinin yapımı için düğmeye bastı. Karesi AVM’nin kat karşılığı yapım işi ihalesini Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) bünyesinde kurulan şirket ile Zafer İlkkan ortak girişimi kazandı. Yıkılan eski salı pazarının bulunduğu yerde planlanan Balıkesir Belediyesi Karesi AVM’nin özellikle gıda sektöründe ilgi gören bir ticaret merkezi olması bekleniyor. AVM, yenilikçi mimarisi ve öncü tasarımıyla dikkat çekiyor. Toplam 15 bin 583 metrekare inşaat alanına sahip bulunan 2 katlı çarşıda 90 dükkan, 31 stant, çok amaçlı salon (650 metrekarelik bir zemin kat ve bununla ilişkili bir fuaye), 2 idari ofis, sığınak, 95 araç kapasiteli kapalı otopark, 91 araç kapasiteli açık otoparka sahip olacak. AVM, 10 milyon 173 bin TL muhammen bedel ile ihale edildi. Toplamda 15 bin 900 metrekare inşaat alanına sahip olan Karesi AVM’nin 8 bin 800 metrekaresi faydalı alan.
Açılış tarihi: 2011

Batman’a buz pistli AVM: Park AVM
Batman’a buz pateni pisti olan AVM yapılacak. 106 kişinin ortak olarak kuracağı yatırımın tutarı 40 milyon TL. AVM, 1.5 yıl içinde bitirilecek. Batman’ın gıdacıları ve kuyumcularından 106 kişiden oluşan Golden Park A.Ş. tarafından yapılan Batman Park AVM, 8 bin 500 metrekarelik arsa alanında 45 bin metrekare inşaat alanına sahip. Toplam 10 kat olarak planlanan Batman Park AVM, aynı zamanda kentin en yüksek binası olacak. Modern bir mimariye sahip olan projede, panoramik asansörler, bowling salonu ve buz pisti yer alacak. Toplam 40 milyon TL.’ye mal olması beklenen projede, aynı zamanda bir otel de inşa edilecek.
Açılış tarihi: 2012 ilk çeyrek

30 milyon dolarlık Efor açılıyor
Efor Gayrimenkul tarafından Aksaray şehir merkezinde 30 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Efor AVM basın mensupları ve perakendecilerin katılımı ile tanıtıldı. Tanıtım toplantısında söz alan Efor Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şener, “Aksaray iline yatırım yapma kararı aldığımız tarihten itibaren, yerel yönetim, yerel basın ve Aksaray halkının büyük desteği ve ilgisini gördük. Projemiz daha tamamlanmadan konut ve ofis bloklarının satışını gerçekleştirdik. Bu da bizi cesaretlendirdi ve mutlu etti, projenin geldiği son noktada ise bugüne kadar yaptıklarımızı sizlerle değerlendirmek istedik. Alışveriş merkezimizin açılışı için geri sayım başladı, açılış tarihini çok yakın bir zamanda sizlerle paylaşacağız. Açıldığı günden itibaren 600 kişi istihdam edilecek alışveriş merkezimizde, çalışanların tamamı Aksaray’dan olacak, bu da şehirdeki istihdama katkı sağlayacak. Şimdiye kadar alışveriş için çevre illere giden halkımız bundan sonra tüm ihtiyaçlarını konforlu ve güvenli bir ortamda sağlayacak” dedi. Tanıtımda söz alan Efor AVM’nin kiralamasından sorumlu İdeas Danışmanlık Genel Müdürü Sibel Kardeşler, pazarlama ve yönetim danışmanlığına 2011 yılının Ocak ayında başlanan Aksaray Efor AVM’nin lokasyon, kiralama ve açılış süreçleri hakkında bilgi verdi.

Ankara, Niğde ve Konya üçgeninde kalan Aksaray, tarihi İpek Yolu’nun önemli geçitlerinden biri... Tarihi zenginlikleri, bölge halkının gelir seviyesi ve şehrin döviz girdisi baz alındığında yatırım için “fırsat” denilecek nitelikte bir konuma sahip. Aksaray ilinin nüfusu yaklaşık 450 bin kişi seviyesinde. AVM’ye yürüme mesafesinde 200 bin kişi, 2-10 kilometre (araç ile 5 dakika) mesafede 100 bin kişi, 10-20 kilometre (araç ile 10-12 dakika) içinde 35 bin kişi yaşıyor. Bu veriler ışığında Efor AVM’nin potansiyel ziyaretçi sayısını 450 bin kişi olarak değerlendirebilmek mümkün. Bölgede Efor AVM statüsünde başka bir AVM bulunmuyor. Aksaray alışveriş alışkanlığı bakımından ihtiyaçlarının büyük bölümünü çevre illerdeki AVM’lerden karşılıyor. Açılışa hazırlanan yerli ve yabancı markalardan bazıları şunlar: Kiler Hipermarket, LCW, Teknosa, Rodi Mood, Defacto, Koton, Colin’s Adil Işık, Fabrika, Altın Yıldız, Network, LG Elektronic, US Polo, Atasay, Saat&Saat, Euromoda, Dry Center, Peyman Kuruyemiş, Es Turizm, Mavi Jeans, Kanz, Seçil Bayan Giyim, Aksaray Pastanesi, Gönül Kahvesi ve Sultanahmet Köftecisi. Gıdadan giyime, elektronikten oyun eğlence alanına her türlü ihtiyaca cevap verecek olan Efor AVM 2011 yılının Haziran ayının 2’nci haftasında Aksaray’da açılacak. AVM’de bin metrekare oyun eğlence alanı, kafeleri, pastaneleri, açık teras alanları ve fast food katı bulunuyor.
Açılış tarihi: Haziran 2011

Diyarbakır’a Ceylan Park AVM
Diyarbakır’ın en büyük karma projesine Ceylan Ailesi tarafından start verildi. Kiralaması Reval Gayrimenkul tarafından yapılacak olan projenin başta Diyarbakır olmak üzere tüm bölgeye yeni bir soluk getirmesi bekleniyor. Ceylan İnşaat tarafından başlatılan, kiralaması ise Reval Gayrimenkul tarafından yapılacak olan Ceylan Park Alışveriş Merkezi’nin 2012 yılı sonunda Diyarbakır’da açılması planlanıyor. Şanlıurfa Bulvarı üzerinde ve Bulvar’ın en önemli kavşağında yer alan Ceylan Park AVM şehir merkezine ve yerleşim bölgelerine yürüme mesafesinde. Merkez, bölgenin tam merkezinde yer alıyor. Diyarbakır’ın en prestijli ve en büyük karma projesi olarak nitelendirilen Ceylan Park AVM 55 bin metrekarelik arsa alanına ve 3 katta toplam 70 bin metrekare kiralanabilir alan sahip. Alışveriş merkezinin yanı sıra 5 yıldızlı otel ve çok katlı ofis kulesi ile konsept bir proje olan Ceylan Park’ta ziyaretçiler ve konuklar için her türlü konfor düşünülmüş. 2 bin araç kapasiteli açık ve kapalı otopark’ın yanı sıra modanın ve yeniliğin temsilcisi 150 mağaza, 11 bin metrekarelik Migros hipermarket, 5 bin metrekarelik yapı market, 8 salon kapasiteli sinema, her yaştan herkesin beğenisini kazanması beklenen dev eğlence kompleksi, restoran-kafe meydanı ile Diyarbakır’ın vazgeçilmez yaşam merkezi olmaya aday bu projede kiralamalar başladı.
Açılış tarihi: Aralık 2012

Liman Bandırma AVM’de hedef: 300 bin ziyaretçi
Ayhanlar Holding tarafından Bandırma’da inşa edilen Liman AVM’de adım adım sona doğru yaklaşılıyor. Belediyeden 29 yıllığına üst kullanım hakkı alınan Liman AVM Bandırma’nın kurtuluş günü olan 17 Eylül’de hizmete alınacak. Kiralama ve yönetim danışmanlığını YKS Gayrimenkul Yönetim Hizmetleri’nin yaptığı Liman AVM’de yüzde 85 oranında kiralama tamamlandı. Ayhanlar Holding, Bandırma’nın ilk ve tek alışveriş merkezini açmak için gün sayıyor. Yaklaşık 130 bin nüfuslu Bandırma’nın cazibe merkezi olacak Liman AVM, Erdek, Gönen, Susurluk, Manyas ve Karacabey gibi yakın ilçelere hitap edecek. Alışveriş merkezinin yakın çevresinde 500 bin kişilik bir nüfus yaşadığını söyleyen Ayhanlar Holding Genel Koordinatörü Ahmet Tayfur, “Aylık 300 bin ziyaretçiyi Liman AVM’ye çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bandırma ilçesine yaklaşık olarak 40 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını ifade eden Tayfur, “Bandırma, son zamanlarda Türkiye’nin en fazla yatırım çeken ilçelerinin başında geliyor. İstanbul ve çevresinde yoğunlaşan sanayi faaliyetleri Güney Marmara’ya kaydı. Özellikle Bandırma bu anlamda öne çıkan ilçedir. Bandırma’ya bir alışveriş merkezi, 4 yıldızlı bir otel ve iş merkezi yapıyoruz. Yaklaşık 40 milyon dolar yatırım yaptığımız Bandırma’da gördüğümüz ilgi, yeni yatırımlar için iştahımızı artırdı” dedi.
Genel Koordinatör, Liman AVM’de Kipa, Tekzen, Flo Ayakkabı ve Avşar Sinemaları gibi önemli markaların kiracı olarak yer aldığını belirtti. Pazar araştırmaları sonucu Liman AVM’de olması istenen tüm markalar ile sözleşme aşamasında olduklarını aktaran Tayfur, “Kiralamanın yüzde 85’i bitti. 120 odalı otel için uluslararası bir zincirle imza aşamasına geldik. Projeyi öyle bir yere konumlandırmışız ki; kiralama için gittiğimiz perakendeciler, ‘İstanbul’da bir yer için karşımıza gelseydiniz, çay içirir gönderirdik. Ama bu, çok doğru bir lokasyon’ diyerek hiç sorunsuz anlaşma yaptılar” diye konuştu.

Liman AVM inşaatına 2010 Temmuz ayında başladıklarını söyleyen Ahmet Tayfur, “Kriz dinlemedik, yatırımı fırsata çevirdik. 25 bin metrekare kiralanabilir alanımız var. 650 araçlık otopark ve 55 markaya ev sahipliği yapacak Liman AVM yaklaşık olarak bin kişiye istihdam sağlayacak. Otel, iş merkezi ile birlikte 40 milyon dolarlık yatırım bedeli olan projemiz bizim için ‘Akıllı bir yatırım’ oldu. 17 Eylül Mahalle’sinde yer alan AVM’yi Bandırma’nın da kurtuluş günü olan 17 Eylül’de açacağız” diye konuştu.
Yapımı Ayhanlar Holding tarafından Bandırma’da gerçekleştrilen Liman Alışveriş Merkezi’nin gayrimenkul kiralaması ve tesis yönetimini YKS Gayrimenkul Yönetim Hizmetleri yapacak.
Açılış tarihi: 17 Eylül 2011


Işıklar Park AVM, Trump Towers AVM, Merkez Kayaşehir AVM, Lovelet AVM, Adres Pekdemir AVM, Zorlu Center AVM, European AVM, Forum Akdeniz-Lefkoşa AVM, Mall of İstanbul, Beyaz City AVM, Akbatı AVM.


Bu haber Mağaza dergisinden alınmıştır. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Multi Development'a yeni Pazarlama Direktörü Expert 0 2,070 08/05/2013 08:00:03
Son Yorum: Expert
  2015 yılına kadar 60 şehre 110 yeni AVM yapılacak. bayilik 0 2,236 11/03/2013 10:59:11
Son Yorum: bayilik
  Ünlü alışveriş caddelerinde kiralar tavan yaptı bayilik 0 1,354 24/01/2013 09:00:37
Son Yorum: bayilik
  Akıllı Telefonlar Yeni Nesil Girişimciler Oluşturuyor! bayilik 0 1,481 10/01/2013 11:48:14
Son Yorum: bayilik
  PwC Türkiye’nin yeni başkanı belli oldu! franchise 0 1,633 08/12/2012 11:46:04
Son Yorum: franchise
  Enerjisa yeni ortak ile yola devam edecek franchise 0 1,488 05/12/2012 06:44:18
Son Yorum: franchise
  Doğuş Grubu'ndan yeni ortaklık bayilik 0 1,778 14/11/2012 07:02:31
Son Yorum: bayilik
  Türkiye'de 2016 yılına kadar 90 yeni alışveriş merkezi (AVM) daha açılacak. franchising 0 1,657 24/10/2012 05:22:38
Son Yorum: franchising
  İngiliz Jatomi Türkiye'ye 400 milyon euroluk yatırımla 200 yeni spor salonu kuracak. franchising 0 2,074 14/10/2012 03:05:24
Son Yorum: franchising
  Teknosa'dan yeni satış modeli bayilik 0 1,631 18/09/2012 01:35:11
Son Yorum: bayilik

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası