Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Torium AVM
12/06/2011, 05:21:32
Yorum: #1
Torium AVM
Torunlar GYO, İstanbul’daki ilk AVM yatırımı Torium ile alışveriş merkezi anlayışına yeni bir boyut getiriyor. Türkiye’nin en büyük kapalı eğlence merkezine sahip Torium Alışveriş Merkezi’nin yüzde 70’i şimdiden büyük markalar tarafından kiralandı.

90 bin metrekare kiralanabilir alanı ile Torium Alışveriş Merkezi, barındırdığı birçok “ilk” ve “en” ile “Alışveriş ve Yaşama Dair Her Şeyi” aynı çatı altında buluşturacak. İç dekorasyon çalışmaları süren Torium Alışveriş Merkezi sonbaharda ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

Türkiye’nin en büyük kapalı eğlence merkezi Torium’da!
Alışveriş kadar eğlence konsepti ile ön plana çıkan Torium, Türkiye’nin en büyük kapalı eğlence merkezine de ev sahipliği yapacak. Alışveriş merkezlerine lunaparkları entegre eden ilk şirket olan Starpark, Torium’da Türkiye’nin en büyük kapalı eğlence merkezini hizmete açmaya hazırlanıyor. 5 milyon Euro yatırım ile 4 bin 300 metrekare alana kurulacak eğlence merkezinde dünyada son yıllarda en çok tercih edilen lunapark oyuncakları yer alacak. 27 metrelik döner kule, 360 derece döner dev uçan sandalye, farklı yönlere hareket edebilen alabora ve dans eden tepsi gibi bir çok lunapark oyuncağı Torium ile ilk kez Türkiye’ye giriş yapacak.Türkiye’nin İlk Snowpark’ı da Torium’da
Torium içinde yer alan Türiye’nin ilk kar eğlence merkezi Snowpark’ta ziyaretçiler dört mevsim kış sporlarının ve kar eğlencesinin keyfini yaşayabilecek. Torium içinde yer alan Snowpark’ta kızaklı tüp kaydırak, 70 metre uzunluğunda 3 sıçrama rampalı snowboard parkuru, çift ahşap kızak rampası, halatlı dağ tırmanışı, kayak eğitim parkuru ve kar oyunları alanı yer alacak.

İstanbul’un hızla gelişen bölgesi Haramidere’de, E-5 ve TEM otoyollarının kavşak noktasında bulunan Torium, ilk halkada yaklaşık 3.5 milyon, ikinci halkada ise 7 milyon kişiye hitap edebilecek özel bir lokasyonda yer alıyor. 180 mağazanın yer alacağı alışveriş merkezi eğlence alanlarının yanı sıra kültür, spor ve sosyal etkinlik alanları ile yaşama dair tüm detayları barındıran bir çekim merkezi olarak tasarlandı.

İlk kar eğlence merkezi
Torium’da Türkiye’nin ilk kar eğlence merkezi Snowpark’ta ziyaretçiler dört mevsim kış sporları yapma imkânına sahip olacak. Snowpark’ta 70 metre uzunluğunda 3 sıçrama rampalı snowboard parkuru, çift ahşap kızak rampası, halatlı dağ tırmanışı, kayak eğitim parkuru ve kar oyunları alanı yer alacak.

Alışveriş kadar eğlence konsepti ile ön plana çıkan Torium, Türkiye’nin en büyük kapalı eğlence merkezine de ev sahipliği yapacak. Starpark, AVM’lere lunaparkları entegre eden ilk şirket olarak 5 milyon euro yatırım yapacak.

Torunlar Şirketler Grubu Başkanı Aziz Torun, 200 milyon euro yatırım yaptığı İstanbul’daki ilk alışveriş merkezi Torium’u 22 Ekim’de açmaya hazırlanıyor

Haramidere’de 2008 yılının temmuz ayında inşaatına başladıkları Torium AVM’yi 22 Ekim’de açacaklarını dile getiren Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, 200 milyon euroluk projeye farklılaşmak adına 15 milyon euroluk ek yatırım yaptıklarını söyledi. “Mesela sadece 1 milyon euroyu cephe ışıklandırmasına ayırdık.

Gece geç saatlerde AVM’nin cephesi kırmızı, yeşil, mavi gibi renklerle ışıklandırıldı. Rengarenk bir AVM görüntüsü sağladık” diyen Torun, Türkiye’nin ilk kar eğlence merkezi Snowpark ile de ağustos ayında ‘İstanbul’a kar yağdıracaklarını’ söyledi.

TÜYAP’A FUAR MERKEZİ YAPIYOR
Torunlar GYO olarak 1 milyar 700 milyon dolar değerinde bir portföyü ellerinde bulundurduklarını kaydeden Torun, bu projeler sonunda yaklaşık 10 bin kişiye de istihdam sağlamış olacaklarını ifade etti. Tüyap Fuar alanının yanındaki kendilerine ait olan araziye bir fuar alanı daha inşa edip Tüyap’a kiralayacaklarını kaydeden Torun, yine Tüyap’ın bitişiğine bir de otel yapacaklarını söyledi.

ARAP ZİYARETÇİ % 48 ARTTI
Bursa’daki Zafer Plaza’nın da sahibi Torun, AVM’ye gelen Arap turist sayısında geçen yılın temmuz ayına göre yüzde 48′lik bir artış olduğunu söyledi.

Geçen yıla göre gelen Arap turistlerin alım gücünün daha yüksek olduğunu kaydeden Torun, 2009′da İran’dan gelen Arap turistlerin bu yıl yerlerini İran ve Kuveyt’ten gelen Arap turistlere bıraktıklarını ve harcama oranının da aynı oranda arttığını dile getirdi. “Osmanlı’dan dolayı Araplar İstanbul’dan sonra özellikle Bursa’yı çok iyi biliyor. Bursa’yı İstanbul’a göre daha güvenli buldukları için de alışverişe geliyorlar” diyen Torun, geçen yıl AVM’ye 10 bin 384 Arap turistin geldiğini bu yıl rakamın 18 bin 428′i bulduğunu dile getirdi.
Sabah

Torium 3G alışveriş merkezi olacak
Aziz Torun, İstanbul Haramidere’de inşa ettikleri Torium’u, lokasyonu, kiralanabilir alan büyüklüğü, mimari yapısı, sunduğu sosyal alanlarla üçüncü jenerasyon, günümüzün deyimiyle ‘3G’ bir alışveriş merkezi olarak konumlandırdıklarını söyledi

Torunlar GYO’nun, 200 milyon dolar yatırımla İstanbul Haramidere’de inşa ettiği ‘Torium’ alışveriş merkezi ekim ayında kapılarını açıyor.

Torium’un, Torunlar GYO’nun İstanbul’daki ilk AVM yatırımı olduğunu söyleyen Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Torium yeni jenerasyon bir AVM olacak. Lokasyonu, kiralanabilir alan büyüklüğü, mimari yapısı, sunduğu sosyal alanlarla Torium’u üçüncü jenerasyon, günümüzün deyimiyle ‘3G’ bir alışveriş merkezi olarak konumlandırdık” dedi.

Sürdürülebilir ziyaretçi ve buna bağlı olarak kiracı ilgisi için AVM yatırımlarında üçüncü bir döneme girildiğini ifade eden Torun, “AVM’nin lokasyonu, mağaza karması ve mimarisinin yanı sıra içeriğinin farklılaştığı yeni bir dönem başlıyor. Ve bu yeni dönemin ilk öncülerinden biri de Torium” diye konuştu.

Son yıllarda tüm dünyada eğlence sektörünün ön plana çıktığını anlatan Torun, “Biz de bu eğilimden yola çıkarak Torium’un toplam kiralanabilir alanının yüzde 25’ini eğlenceye ayırdık. Torium Türkiye’nin en büyük kapalı eğlence merkezine ev sahipliği yapacak” dedi.

1750 kişiye istihdam
Torium içindeki mağazalarla yaklaşık 1750 kişiye istihdam olanağı yaratılacağını belirten Torun, “Torium’un aylık 1 milyon ziyaretçi sayısına ulaşmasını bekliyoruz. AVM 90 bin metrekare kiralanabilir alana ve toplam 180 mağaza sayısına sahip” dedi.

Torun, İstanbul’un hızla gelişen bölgesi Haramidere’de, E-5 ve TEM otoyollarının kavşak noktasında bulunan Torium’un, ilk halkada yaklaşık 3.5 milyon, ikinci halkada ise 7 milyon kişiye hitap edebilecek özel bir lokasyonda yer aldığını söyledi.

Kimler mağaza açacak
Torium’da mağaza açacak markalar şunlar:
YKM, Migros, Electro World, LCW, C&A, Beymen Business, Altınyıldız Classics, Zara, De Facto, Teknosa, Boyner Sport, Starpark, Vestel, Genpa, Derimod, Kiğılı, Sarar, Hotiç, Flo, Atasay, Pieces, Koton, Mango, Desa, Ramsey, Damat, Pierre Cardin, Us Polo, Roman, Fabrika, Network, Divarese, Adil Işık, Codentry, Batik, Vera Moda, Sephora, İpekyol, Twist, Toyzz Shop, Benetton, Name It, Accesories, Esse, KRC, Özdilek, Gratis, Collezione, Levi’s, Mavi, Jack&Jones, Only, Adidas, Reebok, Loft, D&R, Burger King, Sbarro, Arbys, Popeyes, Çiçek Izgara, Çıtır Usta, Özsüt, Mc Donalds, KFC, Pizza Hut, Atom Tost, Anadoludan, Baydöner.

Portföy değeri 1.7 milyar dolar
Torunlar GYO’nun yaptığı ve yeni yapacağı projelerin toplam portföy değerinin 1 milyar 700 milyon dolar olduğunu kaydeden Aziz Torun, şöyle konuştu:

“Torunlar GYO’nun halka açılma stratejisi var. Zamanı konusunda henüz bir şey söyleyemiyorum. Sürpriz olacak.” Aziz Torun yeni yatırım projelerini de şöyle anlattı: “Torunlar olarak Galataport’ta bir otel projemiz var. Ayrıca Mall of İstanbul projemiz Türkiye’nin en büyük projelerinden birisi olacak. Esentepe’de Torun Tower projemiz ise devam ediyor. Burada rezidans ve ofisler olacak. Mahmutbey’de rezidans ve AVM’den oluşacak bir kompleks planlıyoruz. Ayrıca Kütahya’da Kiler ile, Samsun’da Turkmall ile, İzmirde de Sur Yapı ve Hayat Kimya ile ortak yatırım projelerimiz var. 2013’ün sonuna kadar Torunlar GYO, tüm projelerine 1 milyar dolarlık yatırım yapacak.”

Snowpark’ta halatlı dağ tırmanışı
Torium içinde yer alan kar eğlence merkezi Snowpark’ın ziyaretçilere dört mevsim kış sporlarının ve kar eğlencesinin keyfini yaşatacağını söyleyen Aziz Torun, şunları söyledi:
“Snowpark’ta kızaklı tüp kaydırak, 70 metre uzunluğunda 3 sıçrama rampalı snowboard parkuru ve çift ahşap kızak rampası bulunuyor. Ayrıca halatlı dağ tırmanışı, kayak eğitim parkuru ve kar oyunları alanı da yer alacak. Bu projenin maliyeti 6 milyon euro. Torium’u farklılaştırmak istedik. Snowpark ve bunun gibi eğlence projelerine 20 milyon euro harcadık.

Torium AVM Nerede Ve Nasıl Gidilir?
Esenyurt Saadetdere Mahallesinde bulunan Torium Avm Ali Kul Çok Programlı Lisesi’nin hemen yanındadır.

Avcılar yönünden geliyorsanız;
Diyelim ki metrobüs önünden bineceksiniz. Haramidere Minibüslerine binerseniz sizi tam önünde indirir.

Diğer bir türlü Avcılar’dan gelirken köprünün altına geçersiniz ordan silivri selimpaşa arabalarına binersiniz yine önünde inersiniz durağın ismi SANAYİ sanayide inecegim dediniz mi sizi tam orada indirir.

Beylikdüzü bölgesinden gelirken istediginiz minibüs’e binin yine aynı şekilde Sanayi’de inip karşıya geçersiniz işte size Torium AVMAnadolu Yakasından Boğaziçi Köprüsü’ nden E5- Karayolu Takip Edilerek, Mecidiköy, Merter, Bakırköy, Yeni Bosna, KüçükÇekmece, Küçük Çekmece Gölü ve Avcılar Geçilir. E-5 Üzerinde Torium Alışveriş Merkezini Göreceksiniz.
Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Torium AVM

Yer:
Torium Avm
Açılış Tarih: 30 Ekim Cumartesi
Adres: Saadet dere mah. E5 Üzeri Harami Dere/ Esen Yurt/ İstanbul
Tel: (0212) 699 90 50 BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
16/06/2011, 10:09:06
Yorum: #2
RE: Torium AVM
5D Funtime Accesorize Adidas Akbank Aker Altınbaş Altınyıldız Class Anadoludan
Anjelique Arby's Atasay Atasun Optik Atom Tost Autowax Ayakkabı Dünyası Batik
Bay Döner Belma Lostro Benetton Bereket Döner Bernardo Bershka Beta Beymen Business
Boyner Sport Burger King C&A Caffe Nero Cinetech Colins Collezione Cosmo City
Çıtır Usta Çiçek Izgara D&R Damat DeFacto Derimod Desa Divaresse
Doğulu Müzik E-Bebek Ebru Maternity Electroworld English Home Enplus ETS Euromoda
Fabrika Fancy Kuaför Fenerium Finspor Flo GAP Girl Stop Göz Grup Optik
Gratis Herry Hotiç İnci İpekyol Journey Kahve Dünyası Kanz
Kervan KFC Kifidis Kiğılı Koçak Gold Koska Koton KRC
La Senza LCW Lescon Loft LTB Lufian Malatya Pazarı Mango
Marks&Spencer Mavi Jeans Max MaxModa Mc Donald's Mers Gümüş Migros Mothercare
Network Nike Ninewest NT Kitabevi Orion Otantik Kumpir Oysho Özdilek
Panço Penti Pierre Cardin Pırlant Pizza Hut Play Bowling Popeyes Pull&Bear
Ramsey Reebok Rodi Mood Roman Saat&Saat Saltenas Samsung Sarar
Sbarro Sephora Shakespeare Bistro Siemens Snowpark Sony Starpark Stradivarius
Swatch Şampiyon Kokoreç Teknosa Tiffany Tobacco Shop Torium Terzi Toyzz Shop Turkcell
Twist Uğur İnci US Polo Vestel Vodafone Waffle Art Watsons YKM
Zara Zen Pırlanta BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
17/08/2011, 07:28:52
Yorum: #3
 
Okuduğum en güzel yazılardan, gerçekten çok güzel hazırlamışsınız, teşekkürler BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası