Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teknosa sadakat kart
07/06/2011, 07:24:47
Yorum: #1
Teknosa sadakat kart
Teknosa Kart Uygulamasında Yeni Boyut
Teknosa, cep telefonuna entegre Teknosa Kart uygulamasıyla da sadakat programını müşterilerin yüzde 30’dan fazlasına yaydı
Rekabetin yoğun olduğu teknoloji perakendeciliğinin lider oyuncusu Teknosa, İnnova’nın başarıyla hayata geçirdiği Müşteri İlişkileri Yönetimi projesi sayesinde müşterilerine artık daha yakın ve bu nedenle de müşterilerine özel kampanyalar gerçekleştirebiliyor. Yazılım, donanım ve danışmanlık hizmetleri başta olmak üzere, firmalara uçtan uca bilişim çözümleri sunan İnnova’nın bu çözümü, teknoloji perakendeciliği sektörünün önemli bir dinamiğini oluşturan özel günlere yönelik kampanyaları kolaylaştırırken sadakat programlarını Teknosa Kart’tan cep telefonuna taşımak gibi önemli bir dönüşümün de zeminini sağlıyor.
Türkiye’nin en yaygın teknoloji perakendecisi olarak 70 ilde 260 mağaza ve 3 binin üzerinde çalışanı ile faaliyet gösteren Teknosa, devreye alınan Müşteri İlişkileri Yönetimi çözümü sayesinde artık müşterilerini dönemsel alışveriş alışkanlıkları, lokasyonları gibi kriterlere göre segmente edebiliyor, kampanya ve promosyonlarını bu segmentlere göre planlayıp raporlarını kolayca alabiliyor. Teknosa, yeni çözüm sayesinde müşterilerinden gelen şikâyetlere ve isteklere ise daha etkin cevap verebiliyor.


1,7 milyon müşteriye kişiselleştirilmiş hizmetler
Toplam 100 bin metrekarenin üzerinde satış alanına sahip olan Teknosa, İnnova ile yürütülen Müşteri İlişkileri Yönetimi projesi çerçevesinde mağazalarının yanı sıra e-posta, kısa mesaj, çağrı merkezi ve Teknosa.com gibi farklı kanallar üzerinden iletişim kurduğu müşterilerinin bütün bu kanallardan gelen bilgililerini tekilleştirildi. Bu sayede yeni sisteme 1,7 milyon Teknosa müşterisinin bilgisinin girişi yapıldı. Teknosa artık bu müşterilerine farklı kanallardan entegre biçimde kişiselleştirilmiş hizmetler sunabiliyor.


Teknosa Kart’a cep telefonu desteği
Teknosa Kart sahiplerini cep telefonu numaralarından tanıyabilecek şekilde kurgulanan yeni sistem sayesinde müşteri, kartı yanında olmasa bile cep telefonu numarasını söyleyerek kendisine sunulan avantajlardan faydalanabiliyor. Bu yenilik ile birlikte Teknosa Kart ile alışveriş yapan müşterilerin oranı yüzde 30’un üzerine çıktı.
Yeni nesil şikayet ve talep yönetimi
Yeni nesil şikâyet ve talep yönetimi müşterilerin farklı kanallardan Teknosa’ya ilettiği talep ve şikayetlerini müşteriye özel kayıtlarda tutmaya olanak sağlıyor. Bu sayede müşterilerinin talepleriyle daha yakından ilgilenme imkânını elde eden Teknosa, çağrı merkezi ile de bu sistemi destekliyor. Çağrı merkezi temsilcileri servis süreçleri dâhilinde kısa mesaj, e-posta ve faks gönderebiliyor, böylece müşterilerin sevkiyattan satış sonrası hizmetlere, tüm satın alma bilgilerinden kimlik bilgilerine, kampanya faydalanma bilgilerinden puan kullanımlarına, Teknosa.com üzerinden ilettiği taleplerden kesilmiş faturalarına ve arıza bildirimlerine kadar tüm iletişim hareketleri tek noktadan bir bütün halinde gözlemlenebiliyor.


Doğum günlerine özel fırsatlar
Yeni sistem çeşitli kriterlere göre segmente edilen Teknosa müşterilerine her ay sunulan fırsat ve kampanyaların tüm yönetimini merkezileştirmiş durumda. Sayısı ayda ortalama 13 adede ulaşan kampanyalar dahilinde farklı ilgi gruplarına göre toplamda 6 milyona yakın kişiye e-posta gönderimi yapılıyor. Müşterilerinin doğum günü gibi özel günlerinde de o güne özel kampanya kişiye e-posta ve kısa mesaj yoluyla bildiriliyor. Teknosa Kart çekiliş kampanyaları kapsamında yapılan kısa mesaj gönderimleri ise bölgesel bazda ayda bir defa yapılan indirim aktivitelerini de kapsıyor. Buna göre indirim kampanyası o şehirde yaşayan Teknosa Kart sahiplerine kısa mesaj ve e-posta yoluyla duyuruluyor.


Tüm iletişimi 360 derece gözlemleme imkanı
İnnova danışmanlığında kısa sürede hayata geçirilen yeni CRM çözümü ile kısa zamanda önemli kazanımlar elde ettiklerini belirten Teknosa Bilgi Sistemleri ve Operasyon Destek Genel Müdür Yardımcısı Önder Kaplancık, “Yoğun fiyat rekabetinin yaşandığı ve kâr marjlarının yüksek olmadığı bir sektörde, operasyonlarımızı mükemmel hale getirmenin yolu teknoloji altyapımızın sağlam olmasından geçiyor. Önceden kullandığımız CRM çözümlerinde farklı uygulamalar entegre bir şekilde çalışmıyordu; bu da Teknosa’nın büyüklüğü ile örtüşmüyordu. Artık müşterilerin alışveriş ve iade bilgileri, istekleri, çağrı merkezindeki şikâyet bilgileri ve buna benzer pek çok veriyi tek bir yerde toplayıp bu sayede müşterilerimizi 360 derece izleme avantajı yakaladık. İnnova ile yakaladığımız uyumun sonucunda projeyi tüm beklentilerimizi karşılayacak şekilde tam zamanında tamamladık.” dedi.
Teknosa’nın müşterileriyle ilişkilerini yönettiği CRM altyapısını kısa sürede başarıyla yeniden kurgulamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren İnnova İş Çözümleri Yöneticisi Feyza Narlı Güleç ise “Bu proje sayesinde oluşturulan ortak müşteri veritabanı Teknosa için önemli kazanımlar sağlarken, tüm uygulamalar bu alandan beslenir hale geldi. Böylelikle tekil bir müşteri tabanı elde eden Teknosa bundan sonra yapacağı CRM yatırımlarını da sağlam bir yapıya oturtacak. Bu da hizmet kalitesini her geçen gün artıran Teknosa’nın çok daha etkin ve doğru planlamalar yapmasını sağlayacak” diye konuştu. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Teknosa'nın yeni Genel Müdürü Necil Oyman oldu franchise 0 1,557 28/06/2013 11:12:26
Son Yorum: franchise
  Teknosa 77 ilde 292 mağazaya ulaştı franchise 0 1,351 30/04/2013 11:22:39
Son Yorum: franchise
  Teknosa 290'ıncı mağazasını İzmir’de açtı franchise 0 1,694 09/04/2013 06:43:06
Son Yorum: franchise
  Teknosa iki günde dört mağaza açıyor Expert 0 1,456 01/04/2013 03:41:55
Son Yorum: Expert
  Teknosa frene basmıyor bayilik 0 1,152 08/02/2013 09:15:35
Son Yorum: bayilik
  Teknosa, 284'üncü mağazayı Ataşehir'de açtı Expert 0 1,409 24/01/2013 09:40:13
Son Yorum: Expert
  Tunceli Teknosa ile tanıştı bayilik 0 1,198 31/12/2012 03:03:54
Son Yorum: bayilik
  Teknosa, ‘Apple Shop’ konseptli mağazasını açtı bayilik 0 1,713 25/12/2012 07:52:38
Son Yorum: bayilik
  Vatan: Gelecek yıl 40 mağaza açıp Teknosa’yı geçerek lider olacağız franchising 0 1,557 27/11/2012 12:10:34
Son Yorum: franchising
  Teknosa, Güneşli Park AVM mağazasını açtı bayilik 0 1,648 21/10/2012 09:21:56
Son Yorum: bayilik

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası