Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taç Linens Bayilik ( Franchise ) Şartları
05/05/2011, 06:17:24 (Bu konu en son: 05/05/2011 Tarihinde, Saat: 06:18:43 düzenlenmiştir. Düzenleyen: bayilik.)
Yorum: #1
Taç Linens Bayilik ( Franchise ) Şartları
LINENS MARKASI

Zorlu Holding Tekstil Grubu, yarattığı "ev tekstilinde moda" kavramından sonra, LINENS Mağazaları'yla da "Ev Güzellik Merkezi" konseptini gündeme getiriyor.

LINENS, üretim gücü ve yarattığı markalar ile ev tekstili sektöründe lider konumda olan Zorlu Holding Tekstil Grubu'nun, yenilikçi ve öncü mağazacılık anlayışıyla geliştirdiği, zincir ev tekstili mağazacılığı konusunda Türkiye'nin ilk ve en kapsamlı "Türk Markası"dır.

Kuruluşunu takip eden 7 sene içinde, tanınmış markaların gücünü kullanmaya yönelik olan franchise sistemi ile büyüyen LINENS mağazalar zinciri; 2007 başı itibariyle yurt içi ve yurt dışında 100'ü aşkın mağazadan oluşmaktadır.

MAĞAZA İÇERİĞİ

LINENS Mağazaları, müşterilerine üstün kaliteli ev tekstili ürünlerini, tek çatı altında pratik bir şekilde erişme olanağıyla sunmayı amaçlamaktadır. Ödeme kolaylıkları, zengin ürün ve desen çeşitliliği, A'dan Z'ye perde hizmeti, özgün mağaza konsepti, profesyonel personeli ve koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alan hizmet kalitesi ile, ev tekstili alışverişini keyfe dönüştürmeyi amaçlayan, 300 - 1.500 m2 alanda oluşabilen konsept mağazalardır.

LINENS'lerde, mağazalar zinciri için özel olarak üretilen LINENS markalı ürünlerin dışında, Taç, Valeron, United Colors of Benetton - Home, Disney, Barbie ve B at Home gibi farklı markalar da sunulmaktadır. Mağazalarda ev dekorasyonun tamamlayıcısı şık ev aksesuarları, geniş mağazalarda döşemelik kumaşlara uygun özel tasarımlı küçük mobilyalar da bulunmaktadır.

TÜKETİCİ KOLAYLIKLARI

LINENS Mağazaları'nın tüketiciye getirdiği en büyük rahatlık, yoğun yaşam temposu içinde alışveriş için çok fazla zaman harcamaya gerek kalmadan, perdeden uyku setine, nevresimden bornoza, havludan masa örtüsüne her türlü kaliteli ev tekstili ürününü bir arada bulabilme imkanı sunmasıdır.

Perde alışverişlerinde "A'dan Z'ye" hizmet verilmektedir. Müşterilere perdelik kumaşın seçimi, en çok tercih edilen modeller ve perde modası gibi konularda verilen danışmanlık hizmetinden başka, evlere gidilerek ölçü alınmakta, dikim ve montaj hizmeti verilmektedir.

LINENS'lerde ev hanımlarına ev tekstili alışverişi için her türlü avantaj ve kolaylığın yanı sıra, kalite/fiyat dengesi de en uygun şekilde sunulmaktadır. Tüm müşteriler akıllı kart uygulaması ile tanınarak çeşitli kampanya ve promosyonlardan faydalandırılmaktadırlar.

NERELERDE MAĞAZA AÇILABİLİR

Ev tekstilinin kullanıldığı, yaşama mekanlarının var olduğu tüm bölgelerde, işlek, alışverişin kolay yapılabileceği, tüketicinin her açıdan kolayca ulaşabileceği, diğer iş ortaklarını "Bölgesel Koruma Esası"na dayalı olarak ticari korumaya alan her yerde minimum 300 m2 mağazalar gerekmektedir.

Bunun yanı sıra Bulgaristan, Ukrayna, Romanya, Makedonya, Arabistan, Mısır, Ürdün, Azerbaycan, Rusya, Avusturya, Libya, Çek Cumhuriyeti, Kıbrıs, Almanya, Yunanistan ve Türki Cumhuriyetler'de de yayılma çalışmaları devam etmektedir. Yurtdışından, özellikle Doğu Avrupa ülkelerinden gelmekte olan talepler de değerlendirilmektedir.

DEKORASYON ve ÜRÜN ÇEŞİDİ

Mağazaların dekorasyonu tek tip olup, konseptin yapısına uygun yerleşim ve dekorasyon projeleri, mimari ekiplerimiz tarafından hazırlanmakta ve uygulanmaktadır. Dekorasyon masrafları franchise alan işletmeye aittir. Mağazalarda LINENS'in belirlediği markalar haricinde başka ürün satılmamaktadır. Perde grubu, çeyiz-yatak grubu, banyo grubu, aksesuar grubu gibi ana ürün grupları bulunmaktadır. Dekorasyon maliyetleri ortalama olarak 400 USD/m2 civarlarındadır.

İSİM HAKKI ve DİĞER KATILIM BEDELLERİ

Şu an için yeni iş ortaklarımızdan, marka isim hakkı veya diğer isimlerde başka bir katılım bedeli istenmemektedir.

FRANCHISE ALAN FİRMANIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Franchise alınabilmesi için öncelikle, ana firmanın belirleyeceği oranda bir teminat verilebilmelidir. Teminatın verilmesini takiben sözleşme yapılmaktadır. Sözleşme yapıldıktan sonra dekorasyon işlemleri başlamakta ve 30 - 45 gün arasında mağaza, ürünleri satışa hazır ve anahtar teslim şeklinde teslim edilmektedir. Franschise alan firmanın finansal açıdan güçlü olması ve sektörü tanıması avantaj sağlayacaktır.

Mağazanın açılışını takiben firma, merkeze cirolarını istendiği anda doğru olarak bildirmekle yükümlüdür. Mağaza personelinin bulunması, işe alınmaları ve giderleri, işletmenin tüm diğer giderleri ve mekanın mal sahibine karşı tüm yükümlülükleri, franchise alan firmaya aittir. Mağaza yerinin kiralanması durumunda, kira kontratının minimum 5 yıllık olarak ve mal sahibinden, sözleşme süresince faaliyetin devam edeceğinin taahhüdünün alınarak yapılması gerekmektedir.

ANA FİRMA DESTEĞİ

Amacımız, LINENS markasının, sağlıklı bir şekilde gelişmesini ve büyümesini sağlayacak yeni iş ortaklarımıza her konuda destek sağlanmasıdır.

Yeni açılacak mağazaların tüm teknik projelendirilmeleri ve uygulamaları, finansal işletme planları, mağaza personelinin açılış öncesi ve sonrasında eğitimleri, ürünle ilgili lojistik servis, ürün fiyatlandırmaları, ürünlerle ilgili çözümler, müşteri mutluluğu çerçevesinde kesintisiz hizmet merkez tarafından sağlanmaktadır.

Ayrıca tüm mağazalarda, barkod sistemine uygun, merkezin onayladığı bilgisayar donanımlı, merkezle bağlantılı olan akıllı kasa sisteminin kullanılması zorunluluğu vardır.

İŞLETMENİN FİNANSAL YAPISI

Genel olarak ürün çeşidine göre ikiye ayrılan ana ürün grubunda, hedef satış pay dağılımı, %55 perde satışları, %45 diğer grupların satışları olmalıdır. Mağazaların ortalama genel brüt marjı %35 - %40 arasında değişmektedir. İşletmelerin amortisman süreleri, yapılan işe ve lokasyona göre ortalama 12 - 18 ay arasında değişmektedir.

İRTİBAT ADRESİ:

Tayfun Bulgan
Tel: 0 212 456 29 55
Faks: 0 212 422 03 20
E-posta : tayfun.bulgan@zorlu.com

http://www.linens.com.tr/TR/CORPORATE/cor_frbasvuru.asp BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Loris Parfüm Bayilik Şartları ve başvuru franchise 0 3,994 15/03/2017 08:57:21
Son Yorum: franchise
  Diyet Kapımda Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 3,718 08/08/2016 05:19:55
Son Yorum: franchise
  Praktiker Pratik Franchise Bayilik Şartları franchise 0 7,553 10/11/2014 01:05:52
Son Yorum: franchise
  Dermokil Franchising Bayilik Şartları franchise 0 5,566 03/11/2014 04:13:11
Son Yorum: franchise
  Biodef Kozmetik Saç serumu ve Şampuan Bayilik Şartları franchise 0 4,307 21/10/2014 12:19:34
Son Yorum: franchise
  Bebekcimiz.com Online Satış Mağazası Bayilik Şartları franchise 0 5,011 21/10/2014 12:18:04
Son Yorum: franchise
  Bubble Rubag Çanta Bayilik Şartları franchise 0 2,914 09/10/2014 10:33:04
Son Yorum: franchise
  Münsterlandsolar Günes Enerjisi Panelleri PV Bayilik Şartları franchise 0 2,965 29/09/2014 12:57:36
Son Yorum: franchise
  İbrahim Saraçoğlu Aktar Bayilik Franchising Şartları franchise 0 6,013 19/04/2013 04:48:15
Son Yorum: franchise
  Alescia Parfüm ve Kozmetik Bayilik Şartları franchise 0 3,881 19/04/2013 04:11:40
Son Yorum: franchise

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası