Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şanlıurfa dört büyük sektörde yatırım bekliyor
04/07/2011, 05:02:52
Yorum: #1
Şanlıurfa dört büyük sektörde yatırım bekliyor
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertekin, girişimcileri kente yatırıma davet etti.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, peygamberler kenti Şanlıurfa'nın 4 büyük sektörde yatırım beklediğini belirtti.
Kentin turizm, enerji, tarım ve lojistikte önemli bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Ertekin, girişimcileri kente yatırıma davet etti. GAP'ın başkenti olarak genç nüfusunun yoğunluğuyla dikkat çeken ve iş alanlarının her geçen gün arttığı kentin birçok yatırım avantajı bulunduğunu dile getiren Ertekin, "Şanlıurfa, Türkiye ve Avrupa'nın Ortadoğu'ya açılan kapısı konumunda. "Aynı zamanda Güneydoğu ve Doğu Anadolu'ya geçiş noktasında olan Şanlıurfa, bu pazarlara açılmak isteyen yatırımcılar için de doğal bir cazibe merkezi. Bölgesel yatırım teşvik uygulamalarında 4'üncü bölgede yer alan Şanlıurfa, teşvik sisteminden maksimum ölçüde yararlanmak isteyen girişimcilere de önemli fırsatlar sunuyor.
Bunun yanısıra pamuk, fıstık ve mercimek üretiminde ülkemizde birinci sırada yer alıyoruz. Şanlıurfa'nın jeotermal kaynakları, sulu ve verimli arazileri sayesinde her geçen gün meyvecilik, sebzecilik, seracılık, hayvancılık ve tarıma dayalı sanayi faaliyetleri hızla gelişiyor. GAP sulama projelerinin tamamlanmasıyla ürün çeşidi ve miktarı hızlı bir ivmeyle artacak olan Şanlıurfa, yatırımcılar için geniş hammadde imkânları da sunuyor" diye konuştu.
Şanlıurfanın yılda 300 gün güneş alması dolaysıyla yenilenebilir enerji kaynaklarıyla da isminin ön plana çıkabileceğini aktaran Ertekin 'Ülkemizin en fazla güneş alan bölgesinde bulunan Şanlıurfa, yılda yaklaşık 3 bin saatlik güneşlenme süresiyle güneş enerjisi üretim merkezi olmaya aday. Yenilenebilir enerji sistemlerinin üretilmesi, bölge ve komşu ülkelere satılması ve satış sonrası teknik servis hizmetlerinin verilmesi için yatırım yapılacak en uygun şehir. Şanlıurfa'da yoğun olarak yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetleri, atıkların değerlendirilmesiyle elektrik ve ısı enerjisi üreten, aynı zamanda çevre kirliliğinin önlenmesine katkı sağlayan biogaz tesislerinin kurulması için yatırımcılara yeterli hammadde imkânlarını sunuyor" açıklamasını yaptı.
Tarih Göbeklitepe ile yeniden yazılıyor
Şehir merkezine yarım saatlik mesafede inşa edilen GAP Uluslararası Kargo Havaalanı'nın bölgenin en büyük terminali olduğunu kaydeden Ertekin, "Havaalanı 4 bin 300 metrekarelik alana inşa edildi
Aynı anda 8 uçağın park etmesine olanak sağlayan havaalanı, 4000 metrelik Türkiye'nin en uzun pistine sahip. Geçici Hava Gümrük Kapısı ilan edilen GAP Uluslararası Kargo Havaalanı; ILS Sistemi, tüm teknolojik ve elektronik altyapısı, modern tesisleriyle Şanlıurfa'dan tüm dünyaya yolcu ve yük taşımaya olanak sağlıyor" dedi.
Balıklı Göl'ün yanısıra kentin sahip olduğu en önemli turizm değerlerinden birinin de Göbeklitepe Tapınağı olduğunu aktaran Ertekin, "Bu bölge kentin sahip olduğu en eski, en çarpıcı ve en değerli eserdir. Tarih Göbeklitepe ile yeniden yazılıyor, dünyanın önde gelen tarihçileri Şanlıurfa'ya gelerek tarihi yeniden yorumluyor" dedi.
istekobi BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak huncalife 0 2,925 12/04/2012 09:16:53
Son Yorum: huncalife
  Kuzey Irak'ta iş ve yatırım fırsatları Expert 0 3,212 08/02/2012 08:24:04
Son Yorum: Expert
  42 İş Firki Yatırımcılarını Bekliyor franchise 0 1,478 02/05/2011 03:10:28
Son Yorum: franchise
  Yatırım yapılacak karlı işler franchise 0 27,274 29/04/2011 05:23:25
Son Yorum: franchise

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası