Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Retürk Franchising ( Bayilik ) Şartları
21/05/2011, 12:04:09
Yorum: #1
Retürk Franchising ( Bayilik ) Şartları
Retürk Hakkında

Emlakçılıkta Evrensel Değerler

1994 yılında İstanbul'da kurulan RETÜRK Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık, 2006 yılı başından itibaren franchising sistemi ile il, ilçe ve bölge bazında temsilcilikler veren, temsilciliklerini belirlediği kurallara uygun olarak bir çatı altında toplayan, Türkiye genelinde hizmet sağlayan deneyimli ve güçlü bir gayrimenkul danışmanlığı organizasyonudur.

2003 yılında franchise sisteminin altyapısını oluşturmaya başlayan RETÜRK, 2006 yılından itibaren Türkiye genelinde franchising veriyor. "Emlakçılıkta Evrensel Değerler" ilkesiyle kısa zamanda gayrimenkul sektörünün lider markalarından biri haline gelen RETÜRK, franchising sistemi ile acentelerine, acente sahiplerine ve gayrimenkul danışmanlarına doğru destek ve hizmetlerini doğru zamanda vererek, gayrimenkul danışmanlığı mesleğinin güvenilir sınırlar içerisinde yapılmasını sağlamaktadır.

Acentelerinin %100 müşteri memnuniyetini sağlayarak hizmet vermesi için gerekli tüm donanımı edinmelerinde, hızla büyüyen gayrimenkul sektöründe yerlerini alabilmelerinde öncülük eden RETÜRK, sektörel akademik eğitimlerle de bilgili ve profesyonel gayrimenkul danışmanları yetiştirmektedir. Her türlü teknolojik ve lojistik alt yapı ile desteklenen ofisler bölgelerinde tercih edilen kurumların başında gelmektedir. Vizyonu geniş, hedefleri yüksek olan ofisler başarılarını ve iş kapasitelerini her geçen gün zirveye taşımaktadır.

Güven+Deneyim+Vizyon'a davet

RETÜRK Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık'ın franchising sisteminin temelinde güven, deneyim ve vizyon sahibi olmak ilkeleri yatmaktadır. Bu paydada birleştiği acenteleriyle müşterilerinin her türlü gayrimenkul ihtiyacına çözüm ortağı olmayı amaçlayan RETÜRK, yenilikçi, eğitimli, profesyonel gayrimenkul danışmanları kadrosuyla kaliteli hizmetin tek adresi olarak gösterilmektedir.

Franchise ağını her geçen gün genişleten RETÜRK, kendi işini kurmak, kendi işinin patronu olmak isteyen, hedefleri ve iş hayatından beklentileri yüksek girişimcileri RETÜRK çatısı altına davet ediyor. Minimum sermaye ile bol kazanç sağlanan gayrimenkul sektöründe temsilcilikleri her geçen gün artan RETÜRK'teki yerinizi ayırtın, kazanan siz olun...

Franchise Sistemi

Franchising Nedir?

Franchising, patent korumasına alınmış bir mal veya hizmetin aynı isim, imaj ve standartlar altında çeşitli bağımsız işletmeler tarafından tüketiciye ulaştırılmasıdır. Franchising kısaca bir pazarlama tekniğidir. Franchising sisteminde başarının temel kaynağı, bireysel girişimcinin işin sahibi olarak çalışması ile büyük bir işletmenin ekonomik verimliliğinin birleştirilmesinde yatmaktadır.

Bu sistemde girişimci işin patronu olmakla birlikte, çok büyük işletmeler zincirinin reklamdan verimliliğe her türlü etkinliğinden de faydalanmaktadır. En önemlisi denenmiş ve başarılı olmuş bir sistemin parçası olunmasıdır.

Franchisor Nedir?

Ürüne, hizmete veya bilgi birikimine ve bunlara ait denenmiş, kalitesi kanıtlanmış ve başarılı bir markaya, isme sahip ve bunları staış dağıtım veya işletme hakkını belirli bir bedel karşılığı veren taraftır. Franchisor, kendisi ve bireysel franchisee’lerden oluşan franchising sisteminin kurucusu ve uzun vadeli koruyucusudur.

Franchise Nedir?

Doğrudan veya dolaylı bir malı bedel karşılığında Franchisor’un ticari adını ve/veya hizmet markasını, konw-how’ını iş görme ve teknik yöntemlerini, sistemini ve diğer sınai ve/veya fikri mülkiye haklarını kullanma hak ve zorunluluğunu, taraflar arasında bu amaçla yapılan yazılı Franchise Anlaşması süresi ve kapsamı içinde devamlı olarak alacağı ticari ve teknik destek ile üstlenir.

Royalty Nedir ?

Aylık ciro ve kardan, anlaşmada belirlenen oranlarda, yüzde olarak ödenen ücret.

Retürk Franchising Sistemi

Gayrimenkul Sektöründe RETÜRK Acentesi olmanın tam zamanı

RETÜRK sektöre yepyeni bir sistem ve yöntem getirerek, emlak müşterilerinin beklentilerini uluslararası standartta karşılayacak bir franchising sistemi yarattı. RETÜRK, dinamik, hızla büyüyen bu sektörde kurumsal olarak yer alabilen, gelişime, yeniliğe açık yöneticilik vasfına sahip girişimcilerle büyüyor. Her türlü teknolojik ve lojistik alt yapı ile desteklenen ofisler bölgelerinde ve projelerinde tercih edilen kurumların başında geliyor.

Hedefleri ve iş hayatından beklentileri yüksek olan bölge temsilcileri başarılarını ve iş kapasitelerini her geçen gün zirveye taşıyorlar. RETÜRK'te bölge temsilcileri kısa sürede başarıyı yakalıyor ve yatırımlarını kazanca dönüştürüyorlar.

RETÜRK FRANCHISING SİSTEMİNE KATILMAK İÇİN 10 NEDENİNİZ VAR !

1- BÖLGE KORUMASI
Franchising sistemlerinde karşılaşılan en ciddi sorunun, birbirine çok yakın farklı acentelikler verilmesi olduğunu düşünüyoruz. RETÜRK sisteminde her temsilciliğin bölgesi koruma altındadır.

2- BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
RETÜRK acentesi sahibi ve ortakları, belirlenmiş bölge sınırları içerisinde emlak ve gayrimenkul danışmanlığı işini yapmanın yanı sıra RETÜRK temsilcilikleri oluşturma hakkına da sahip olabilirler. Bu hak RETÜRK Bölge Müdürleri'ne güç ve getiri sağlamaktadır.

3- TEORİK VE PRATİK EĞİTİM
RETÜRK Genel Müdürlük, RETÜRK temsilciliklerine eğitim desteği ve danışmanlık sağlamaktadır. Tüm RETÜRK acente sahipleri ve gayrimenkul danışmanları 40 saat süreyle teorik, yine 40 saat süreyle pratik eğitime tabi tutulurlar . Eğitimin ardından acente sahipleri ve gayrimenkul danışmanlarına RETÜRK sertifikası verilir.

Sürekli içeriği yenilenen ve gayrimenkul danışmanlığı mesleğinin her aşamasını teorik ve pratik olmak üzere eğitimlerle paylaşılır.. İletişimin Gücü, Portföy/Müşteri Nasıl Bulunur, İkna Kabiliyeti, Satış Teknikleri, Tapu İşlemleri, Bölge-saha Analizi, ekip ruhu vb. gibi gayrimenkul danışmanlığının ve emlakçılık mesleği için gerekli tüm bilgi ve donanımları başlıklar altında ayrı ayrı verilen eğitimlerle broker ve danışmanlara aktarılır.

Bu çapta verilen profesyonel eğitim sayesinde bu işi daha önce yapmamış adayları da mesleği disiplinli, eğitimli, güvenilir ve bol kazançlı yapabilmelerinin yolu açılır.

4- TEKNOLOJİ DESTEĞİ
RETÜRK Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık kurumsal yayınını http://www.returk.com.tr sitesi üzerinden yapmaktadır. Sitenin ardında RETÜRK acentelerinin kullanımına açık bir emlak yazılımı bulunmaktadır. Dinamik bir program olan RETÜRK emlak yazılımı acentelerin talepleri doğrultusunda özel olarak geliştirilebilmektedir.

Emlak Yazılım Programı acentelere CRM ve raporlama olanağı sağlar. Böylece hem müşteri takibiyle doğru hizmet verilir hem de bölgesel raporlarla analizler yapılır.

5- HUKUK DESTEĞİ
RETÜRK Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık'ın 14 yıllık deneyimiyle hazırlanan tüm hukuki dokümanlar RETÜRK acentelerine teslim edilmektedir. RETÜRK acenteleri, müşterileri ile yaptığı her türlü işlemi sözleşmeler aracılığıyla belgelendirdiği takdirde kendini hukuken de korumaktadır. RETÜRK’ün gayrimenkul hukukunda uzman avukatları acentelerin maruz kalacağı ihtilaflı durumlarda danışmanlık desteği sağlarlar. 6- KURUMSAL KİMLİK Çağımızda kurumların ayakta kalabilmesinin ön koşulu markalaşma ve kurumsal üst yapıya kavuşmasıdır. RETÜRK kurumsal yapısı, tüm kurumsal kimlik kılavuzları eşliğinde acentelerine sunulmaktadır. Girişimciler isterlerse ofis donanım ve dizaynı için yapmış olduğumuz fizibilite ile çalıştığımız konusunda uzman tedarikçilerle çok daha uygun maliyetlerle ofislerini oluşturabilirler.

7- İNSAN KAYNAKLARI DESTEĞİ
RETÜRK' ün tüm acentelerine gayrimenkul danışmanı desteği sağlar. Gayrimenkul sektörünün yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri kalifiye gayrimenkul danışmanlarının bulunamamasıdır. RETÜRK acenteleri için VENTUS İnsan Kaynakları Şirketi ile yapmış olduğu işbirliği kapsamında donanımlı, bu işi yapabilecek yetiye sahip ve eğitimini almış gayrimenkul danışmanları istihdam etmektedir.

8- ÖZEL PROJE DANIŞMANLIĞI
RETÜRK Genel Müdürlük içerisinde yapılandırılmış Özel Projeler Birimi Türkiye genelindeki acenteleri adına proje görüşmeleri yapar ve sözleşmesini yaptığı projeleri acentelerin satışına sunar.

9- STRATEJİK ORTAKLIKLAR
RETÜRK acenteleri ve dolayısıyla acentelerin müşterileri, RETÜRK Genel Müdürlük ve bankalar, sigorta kurumları, nakliye kurumları, beyaz eşya, üniversiteler, mesleki kurum ve kuruluşları arasında imzalanan protokoller sayesinde kredi, sigorta, taşıma gibi pek çok hususta sağlanan kolaylıklarından faydalanırlar.

10- TÜRKİYE'NİN MARKASI
RETÜRK Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık yüzde 100 Türkiye'nin markasıdır. RETÜRK markasının bu özelliği acentelere emlakçılık sektöründe Türkiye şartlarına göre davranma esnekliği kazandırmaktadır. RETÜRK Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık Genel Müdürlüğü'nün ana hedefi, RETÜRK'ün tüm dünyada emlak sektöründe " güvenilir, deneyimli ve güçlü " bir marka olarak bilinirliğini sağlamaktır.

Franchise Sisteminin Avantajları

21. yüzyılın en çok kazandıran ve hızla büyüyen sistemine siz de katılın!

Siz de kazanın…

Dünyada açılan işletmeler 5 sene sonra franchisee olarak açılmışsa %75 i çok iyi çalışan para kazanan işletmeler olarak devam ediyor şahıs işletmesi olarak açılanların ise %75 i kapanıyor ancak %25 ayakta işletme olarak kalabiliyor. Franchise sistemi 3 kat daha başarılı.

Franchising sisteminin franchisee açısından yararları:

- Daha önce denenmiş, başarısı kanıtlanmış ve tanınmış bir marka ile birlikte, işletme sistemine ait teknikleri ve prosedürleri kullanmak mümkün olmaktadır.

-En önemlisi, işletme sadece işini yapmaya odaklanmakta diğer bir çok iş geliştirme, web programları, hukuksal konular ve dokümanlar, mali ve tedarikler bir merkezden yürütülmektedir.
- Marka ile birlikte Ulusal veya Uluslararası standarda ve kaliteye sahip olunmaktadır.
- Tanınmış markaların sağladığı sürekli müşteri ve iş yapma imkanı doğmaktadır.
- Franchise veren işletme Franchisee'ye eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği sağlanmaktadır.
- Kaliteli personel bulma, işe alma ve yetiştirme konularında franchise veren işletmenin tekniklerinden yararlanılmaktadır.
- Mali, ticari ve personel konularında sağlanan destekle, teknik işlevlere ağırlık verilip başarı şansı arttırılmaktadır.
- Franchisor ile ortak hareket edilerek küçük işletmelerin karşılaşacakları risk ve işletmecilik sorunları minimize edilmektedir.
- Franchise veren işletmenin mali ve hukuk danışmanlarından yararlanılmaktadır.
- Franchisor'ın sürekli olarak yaptığı araştırma ve geliştirme çabalarından yararlanılmaktadır.
- İşletmenin kuruluş aşamasında ve kuruluş yerinin seçiminde bilimsel tekniklerin kullanılması mümkün olmaktadır.
- Reklam ve tanıtma giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.
- Franchising sistemi, girişimcinin yalnızlığını ortadan kaldırarak özellikle emlak sektöründe bir çok bölgede hizmet verebilmekte ve tüm portföylerden yararlanabilmektedir. Kendi işini kurmanın getirdiği riskleri azaltmaktadır.
- Franchisor'a yapılan ödemeler, başlangıçta, yeni bir işin ön yatırımından daha fazla olmasına rağmen, denenmemiş bir iş için yapılacak hata bedellerinin toplamından kat kat daha azdır.
- İşletmeler için standart yönetim, muhasebe, satış ve veri tabanı genişletme ve kontrol, fonksiyonları mümkün olmaktadır.

RETÜRK Franchise Sistemi sizlere müthiş fırsatlar sunuyor…
Franchise sistemi 21.yüzyılın ticaret sistemidir ve size müthiş bir fırsat sunar. Her geçen gün artan aylık royalty ödemeleriniz yoktur. Sadece yıllık belirlenen bir minimum ödeme ve sabit yüzde ile belirli oranda royalty vardır. Bu uygulama da gelecekte hep sistemde almanın garantisidir. RETÜRK sadece isim satan ve isminin karşılığında ödeme alan bir marka değildir. RETÜRK emlak sektöründe uzun yıllar konut ve her türlü ticaride deneyim kazanmış sektörü ve işleyişleri çok iyi bilen ve size danışmanlık veren bir organizasyondur. RETÜRK siz işe başladığınız gün çalışır ve bütün RETÜRK ofislerinin paylaştıkları portföyleri kullanma ve paylaşma olanağı sunar. Hiçbir franchise markasında bulamayacağınız destek ve hizmetler sunar;

-Devamlı geliştirilen ve yenilenen web sitesi ile sizin ihtiyaç duyduğunuz uygulamayı bildirdiğinizde programı yazıp sizin kullanımınıza sunar.

-Her türlü gayrimenkul ve pazarlama konusunda anında destek alabilirsiniz.

-Mali danışmanımızdan danışmanlık desteği alabilirsiniz.

-Hukuk müşavirliğimizden hukuk danışmanlığı alabilirsiniz.

- Ofislerimizde çalışarak ihtiyacınız olan pratik eğitimi sadece RETÜRK'te alabilirsiniz.

-Şu anda emlak sektöründe kullanılan evrak sözleşme ve formların en iyilerini kullanarak işinizi yaparsınız. Yani yaptığınız işin en iyi şekilde karşılığını alma garantiniz olur.

-RETÜRK'te minimum royalty ödemesi vardır. Her yıl katlanarak artmaz sadece bir kez artar .Yani maksimum kazanç size kalır.

-Uluslararası çalışma sisteminde çalışma olanağı sunar ve öğretir.

-Gerçek bir kurumsal markada çalışma ve genel müdürlükten destek alma ayrıcalığını yaşarsınız.

-Esnek ve uygulanabilir çalışma ve paylaşım sistemiyle rahat çalışma olanaklarına sahip olursunuz.

En Çok Sorulan Sorular

RETÜRK kimdir?
RETÜRK Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık Ltd. Şti. 16 yıllık tecrübesiyle il, ilçe ve bölge bazında temsilcilikler veren, temsilciliklerini belirlediği kurallara uygun olarak bir çatı altında toplayan; Türkiye genelinde hizmet sağlayan deneyimli ve güçlü bir Gayrimenkul Danışmanlığı şirketidir. 1994 yılında İstanbul'da kurulan RETÜRK Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık 2003 yılı başında franchising sistemiyle genişleme kararı aldı. Tüm altyapı çalışmalarını 2006 yılı başında tamamlayan Retürk Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık franchising sistemi ile tüm Türkiye genelinde çeşitli il ve bölgelerde temsilcilikler oluşturmaktadır.

RETÜRK Franchising Sistemi acentelerine ve dolayısıyla acente sahipleri ve RETÜRK gayrimenkul danışmanlarına doğru destekleri doğru zamanda vermeyi ilke edinmiştir. RETÜRK sisteminde, gayrimenkul danışmanlığı mesleğinin güvenilir sınırlar içerisinde yapılması ilkesi bulunmaktadır. RETÜRK, dinamik, hızla büyüyen bu sektörde kurumsal olarak yer alabilen, gelişime, yeniliğe açık yöneticilik vasfına sahip girişimcilerle büyüyor. Sektörel akademik eğitimlerle kendine güvenen, bilgili, profesyonel gayrimenkul uzmanları yetiştiriyor. Her türlü teknolojik ve lojistik alt yapı ile desteklenen ofisler bölgelerinde ve projelerinde tercih edilen kurumların başında geliyor. Hedefleri ve iş hayatından beklentileri yüksek olan bölge temsilcileri başarılarını ve iş kapasitelerini her geçen gün zirveye taşıyorlar. RETÜRK'te Bölge temsilcileri kısa sürede başarıyı yakalıyor ve yatırımlarını kazanca dönüştürüyorlar.

Müşterilerimize önce birinci sınıf hizmet vermek, yani gayrimenkulün her türünde ve her bölgede danışmanlık alabilecekleri, güvenebilecekleri marka olmak ilk hedefimiz... İnsanlar gayrimenkul işlerini profesyonelce takip edeceğine inandıkları danışmanlara ihtiyaç duyuyorlar ve bu boşluğu en iyi şekilde doldurmak bizim misyonumuz...

Neden Gayrimenkul Danışmanlığı Sektörünü Tercih Etmeliyim?

Gayrimenkul danışmanlığı ya da kısa ismiyle emlakçılık mesleği Türkiye şartlarında biraz yanlış tanındı. Oysa meslek olarak göz önünde bulundurduğunuzda emlakçılık işi hizmet sektörü tanımı içerisinde yer alan bir sektör. Bilindiği gibi bugün itibariyle fiyat açısından en yüksek bedelli metalar arasında "ev" kavramı geliyor. Emlakçılık mesleğinin erbabı olan kişiler yani gayrimenkul danışmanları ise insanların aileleriyle birlikte yaşayacağı, barınacağı ya da işyerlerini oluşturacağı doğru yerde, getirisi yüksek taşınmazların bulunması konusunda hizmet veren kişiler olarak ön plana çıkıyorlar. Yani aslında bugünün anlamında bakarsak emlakçılar danışmanlık mesleğini yapan kişiler olarak ön plana çıkıyorlar. Yine bugünün koşullarını göz önünde bulundurursak çok çalışmayı, kurumsallığı göz ardı etmeden en makul sermaye yatırımıyla yapılabilecek en karlı işlerden birisi olarak emlak danışmanlığı mesleği ön plana çıkıyor.

Gayrimenkul danışmanlığı sektörünü tercih edersem bu işi kendi markamla mı yapmalıyım yoksa bir çatıya bağlanmalı mıyım?

Gayrimenkul danışmanlığı mesleği adı üzerinde bir danışmanlık organizasyonu kurulduğu zaman getirisi ve prestiji yüksek olan bir iştir. Bu çerçevede yatırımcılara tavsiyemiz bu işi kurumsal çerçevede yapmaları yönünde olacaktır. Bu soru RETÜRK Genel Müdürlük'ün en sık karşılaştığı sorulardan biridir. Çatıyı kuran organizasyonlar bir gayrimenkul danışmanlık ofisinin en çok ihtiyaç duyacağı, gayrimenkul danışmanı desteğini, başlangıç eğitimlerini, teknolojik altyapıyı, müşteri ilişkileri yönetimini, hukuki desteği, proje desteğini, stratejik iş ortaklıklarını, birlikte olmanın gücünden kaynaklanan reklam, ilan ve bilinirlik sağlama operasyonlarını kolayca yerine getirebilecekken mesleği kendi başına yapmakta ısrar eden yatırımcıların bu tür farklılık yaratacak türde girişimleri yapamadıkları ya da yaptıkları ama maliyetleri çok yukarıya taşıdıkları gözlemlenmektedir. Bu yüzden bu mesleği yapma kararlılığında olan kişilerin bir çatı altında faaliyetlere devam etme kararı almaları o girişimcilerin oyuna 1 - 0 önde başlamalarını sağlayacaktır.

Bir çatıya bağlanma fikrine sıcak bakıyorum, neden RETÜRK'ü tercih edeyim ?

RETÜRK 14 yıllık deneyimini tüm acentelerine farklılık ve mesafe gözetmeksizin birebir aktaran bir kurum. RETÜRK Genel Müdürlük her türlü tanıtım, ilan ve reklam çalışmasında birlikte bir güç oluşturduğunu inandığı acentelerinden bahsederken "RETÜRK Ailesi" tamlamasını kullanıyor. Zira RETÜRK bir aile olduğu bilinciyle hareket ediyor. RETÜRK tüm acentelerine, acente sahipleri, gayrimenkul danışmanları ve ofis yöneticilerine ayrı ayrı ve birlikte eğitimler sunuyor. Rakiplerinin aksine RETÜRK bu eğitimleri teorik ve pratik olarak ayırt ediyor ve girişimcileri tam bir RETÜRK standardında sektöre hazırlıyor. Gayrimenkul sektöründeki 14 yıllık tecrübesi ile mesleğin saha yapılanmasını, bölge çalışmaları ve analizlerini teorik eğitim ve uygulamalı eğitimlerle eksiksiz aktarıyor.

RETÜRK acentelerine donanımlı gayrimenkul danışmanı desteği sağlıyor. Gayrimenkul sektöründe yaşanan en büyük sıkıntılardan biri kalifiye gayrimenkul danışmanı bulunamamasıdır. RETÜRK VENTUS ile yapmış olduğu çözüm ortaklığı ile acentelerine bölgelerinin özelliklerine, demografik yapılarına ve çalışma şekillerine uyum sağlayabilecek, eğitimini almış, gayrimenkul danışmanlığı mesleğini yapabilecek özelliklere sahip danışman istihdamı sağlıyor. Böylece acentelerinin danışman bulma sorununu etkin şekilde ortadan kaldırıyor.

RETÜRK acenteleri adına proje görüşmeleri yapıyor. Türkiye genelindeki acentelerine ortak fayda sağlayabilecek projeleri tespit edip, görüşmeler yapıp, bağladığı projeleri acentelerinin satışına sunuyor.

RETÜRK aile fertlerinin sektördeki tüm faaliyetlerinde hukuken ve mali konularda yanlarında oluyor. Sözleşmeleri paylaşıyor ve ihtilaflı durumlarda acentelere RETÜRK avukatlarından danışmanlık desteği alabiliyorlar.

RETÜRK teknolojik altyapısını tümüyle paylaşıyor. İnternette etkin ve ön sıralarda olabilmek için sürekli çalışmalar ve yenilikler yapıp, marka bilinirliği ve kolay ulaşılabilirliğini artırıyor.

RETÜRK aynı zamanda stratejik ortaklıklarını her geçen gün geliştiriyor. Böylece RETÜRK acenteleri ve dolayısıyla acentelerin müşterileri, RETÜRK Genel Müdürlük ve bankalar, sigorta kurumları, nakliye kurumları, beyaz eşya, üniversiteler, mesleki kurum ve kuruluşları arasında imzalanan protokoller sayesinde kredi, sigorta, taşıma gibi pek çok hususta sağlanan kolaylıklarından faydalanıyorlar.

RETÜRK acentelerinin yani aile bireylerinin arasındaki ilişkiyi sürekli canlı tutuyor. Aylık yapılan düzenli toplantılar ve buluşmalarla acenteler için gerekli olan sinerji sağlanıyor ve sosyal ve ticari paylaşımların yapılmasına ortam hazırlanoyor.

RETÜRK bir Türk markası olması sebebiyle franchising operasyonunu her zaman en makul sermaye yatırımıyla yapmaya gayret ediyor. En iyi hizmeti en uygun maliyetle sunuyor. Bu konudaki iddiasını da sürekli geliştiriyor.

RETÜRK Ailesi'ne katılma kararı aldığımda beni nasıl bir süreç bekliyor olacak?

Bu gerçekten de bir süreç ve RETÜRK Ailesine katılan her bir girişimcinin bu sürecin içerisinde RETÜRK Franchising Departmanı tarafından hazırlanan iş planına göre hareket etmesi gerekiyor. Bu süreci şöyle özetleyebiliriz;

Katılma kararını müteakip RETÜRK Franchising Sözleşmesinin imza altına alınması
Yer seçimi
Gayrimenkul danışmanı istihdamı
Ofis içi düzenlemeler
Ekip kurulumu
Basılı materyallerin hazırlanması
Eğitimler ( teorik, pratik, broker eğitimi, sekreterya eğitimi)
Ofisin harekete geçmesi
Yerinde eğitimler
Bölgesel çalışmaların hayata geçirilmesi
Ofisin karlılığının sağlanması
Edinilen deneyimlere göre yukarıda sayılan 1. adım ile 11. adım arasındaki süre maksimum 4 ay olarak gerçekleşmektedir. Bu süreni kısaltılması acente sahibi ve acente yetkilileri ile gayrimenkul danışmanlarının hırsı, çalışkanlığı ve RETÜRK Akademi'de aldıkları eğitimleri eksiksiz yerine getirmeleri ile mümkündür.

RETÜRK Ailesi'ne katıldığım zaman ofisimi açtığım bölgenin bir sınırı olacak mı?

Elbette olacak ama bu bölge koruması şeklinde olacak. RETÜRK'ü sektördeki rakiplerinden ayıran en temel özelliklerden birisi de acentelerine bölge koruması imkanı vermesidir. Bu özellik acentelik sözleşmesinin imza altına alındığı gün belirlenen bölgenin sınırlarının çizilmesi ile başlar. Bu sınırlar acentenin koruma alanıdır ve bu böle sınırları içerisinde ikinci bir RETÜRK acentesi açılması söz konusu olamaz. Yeni kurulacak bir RETÜRK acentesi bu sınırların dışına kurulmak zorundadır. Ancak bu sınırlar acentenin faaliyet alanını kısıtlama amaçlı değildir. Örneğin RETÜRK'ün İstanbul Çekmeköy'deki temsilciliği müşterisi talep ettiği taktirde RETÜRK'ün yine bir temsilciliğinin olduğu İstanbul Çengelköy'de ya da istediği herhangi bir semtte gayrimenkul alım, satım ve kiralamasına aracılık edebilir ve hizmet bedeli elde edebilir. Ama RETÜRK sisteminde aile olgusu ön planda olduğu için acenteler arası paylaşım imkanları son derece sık kullanılmaktadır.

RETÜRK Ailesi'ne katıldığım zaman beni ne gibi masraflar bekliyor?

RETÜRK'ü sektördeki rakiplerinden ayıran en temel özelliklerden bir diğeri en makul sermaye yatırımıyla bu işi yapabilme imkanıdır. RETÜRK Genel Müdürlük'ünde yapılan franchising toplantıları sırasında tüm acente adaylarına kurulacak ofisin bölgesine bağlı kalmak şartı ile ayrıntılı bir harcama bedeli çıkarılmaktadır. Ortalama bir ofisin kurulma ve işletilmesi için her türlü bedel dahil yaklaşık 25.000 TL - 30.000 TL arası bir başlangıç sermayesine ihtiyaç vardır.

RETÜRK Ailesi'ne katılmadan önce tüm ön hazırlıkları tamamlamalı mıyım?

RETÜRK Genel Müdürlük tüm acentelerine acentelik sözleşmesini yapılmasını müteakip yer bulma, bulunan ofisin ön mimari projesini hazırlama, ofis dizaynı sağlama ve ekip kurma konularında desteklerini sunuyor. Dolayısıyla girişimcilerin hazırlıklarını tamamladıktan sonra değil hizmetlerden eksiksiz faydalanabilmek için ilk yatırım kararını aldıktan sonra RETÜRK ile iletişim kurmaları daha doğru bir yol olacaktır.

RETÜRK ile nasıl iletişim kurabilirim?

Dileyenler internet sitemizin franchising bölümünde yer alan franchising başvuru formunu doldurarak RETÜRK ile iletişim kurabilirler. 0216 545 8181-82-83 no.lu telefondan ya da franchise@returk.com.tr adresinden de yine RETÜRK Franchising Departmanı'na ulaşılabilir. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Goldenwax Oto Yıkama Bayilik Franchise Şartları franchise 0 6,351 20/04/2016 10:12:35
Son Yorum: franchise
  Globowax Oto Yıkama Bayilik Şartları franchise 0 1,768 20/04/2016 10:08:07
Son Yorum: franchise
  Carwax Oto Yıkama Bayilik Franchise Şartları franchise 0 1,859 19/04/2016 05:43:27
Son Yorum: franchise
  Valewash Oto Yıkama Bayilik Şartları franchise 0 1,676 19/04/2016 05:42:02
Son Yorum: franchise
  Posto Tasarım, Baskı, Kargo paketleme Bayilik Şartları franchise 0 6,045 26/10/2014 04:38:20
Son Yorum: franchise
  Startkey Emlak Franchising Bayilik Şartları franchise 0 2,630 15/09/2014 01:38:34
Son Yorum: franchise
  Realty-TR Franchising Bayilik Şartları franchise 0 2,840 12/09/2014 03:11:02
Son Yorum: franchise
  Reha Medin Dijital Franchising Bayilik Şartları franchise 0 2,833 05/09/2014 12:08:33
Son Yorum: franchise
  Budekor Printgloss Yurt İçi Bayilik ve Yurt Dışı Distribütörlükler Veriyor franchise 0 3,614 27/01/2014 09:37:19
Son Yorum: franchise
  Fatura Tahsilat Sistemi Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli franchise 0 4,340 08/12/2013 09:12:05
Son Yorum: franchise

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası