Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perla Tea Coffee franchising bayilik şartları
04/07/2011, 06:00:32
Yorum: #1
Perla Tea Coffee franchising bayilik şartları
PERLA TEA & COFFEE benzersiz bir girişim fırsatı sunuyor

PERLA, mevcutlardan farklı bir cafe konsepti. Esası çaya ve kahveye dayanıyor. Uzun yıllardır çay ithalatı, paketlemesi ve ihracatı yapan Selen Gıda tarafından kuruldu. Örnek işletmelerini alışveriş merkezleri ve hipermarketler içinde açtı. Koseptin olgunlaşmasından ve karlılığın görülmesinden sonra hızlı yayılma planını uygulamaya koydu.

Ülkemizde hemen herkes çay tüketicisidir, çoğunluk da tiryakisidir. Evlerde sabah akşam çay içilir, misafire sormadan çay ikram edilir. Karadeniz bölgemiz çaydan geçinir. Herkes çaydan anlar, her ev hanımı kendi harmanını kendi hazırlar, herkes kendince en iyi demleme yöntemini bilir. Yerli çayı beğenmeyenler ihtal çay içer, hatta "kaçak çay" marka gibi yerleşmiş güçlü bir kavram haline gelmiş, cafelere isim olmuştur. Çay çok sevilir ama, ne hikmetse bu yeterli değildir, arkadaşlar dışarıda "bir kahve içmeye" davet ediliyor.

Ülkemizde kahve "Türk usulü" telveli, köpüklü içilir. Ehlikeyfin keyfini, "taze pişmiş taze kahve" tazeler. Her ev hanımı kahve pişirmedeki hüneri ile övünür, kız isteme seramonisinin ayrılmaz parçasıdır kahve ikramı. Kahve falsız olmaz, fala inanılmaz ama kimse de falsız kalmaz. Savaş yıllarının yokluk zamanında bile kahveden vazgeçmek yerine, nohutu kavurup kahveye benzetmeyi tercih etmiştik. Türk kahvesini Yunanlılar kapacak diye neredeyse savaş çıkarıyorduk. Kahve sevilir ama, ne hikmetse bu da yeterli değildir, dışarıda "cappucino" veya "espresso" içiliyor.

Selen, yılların deneyimi ile çaya ve Türk kahvesine itibarını iade etmek için harekete geçti. Oluşturduğu mekanlarda modern cafe ortamında sayıları altmışı aşan çay çeşitlerini, isteğe göre taze olarak koyu veya açık kavrulmuş ve çekilmiş Türk kahvesini, bunların yanısıra tabi tüm sıcak ve soğuk kahve çeşitlerini müşterilerine sunuyor. Pastaları ve unlu mamulleri ile sadece birşeyler içilecek değil, birşeyler yenilecek mekanlar da yaratıyor. Kendine has sıcak dekoru, koyu ahşap kaplamaları, deri sandalyeleri ile insanlara rahat bir atmosfer sunuyor. Eşsiz çaylarını yo-yo bardakta müşterinin masasında üç dakika demleyerek sunuyor. Dünya çayılarını tüm dünyada olduğu gibi ikram ediyor.

PERLA cafelerde sunulan çaylar ve kahveler aynı zamanda açık olarak da satılıyor. Müşteri beğendiği çayı istediği miktarda tarttırarak evine götürebiliyor, aynı lezzeti evinde de yaşıyor, çayın farkını kendi ortamında kendi çayıyla, kahvesiyle karşılaştırınca anlıyor, misafirlerine ikram ediyor, beğenirse alışıyor. Tekrar geldiğinde ise ne istediğini kesin olarak biliyor, PERLA bu anlamda rakipsiz konumda.

PERLA aynı zamanda Carrefour hipermarketlerin içinde çay butiği ve cafe olarak da açılıyor. İstanbul Kozyatağı ve Ankara Cepa ilk açılanlar oldular.

Birçok alışveriş merkezinde cafe için yer almak, yoğun rekabetten ötürü adeta imkansızlaştı. Kahve konusunda uzmanlaşan birçok cafe var. Ancak PERLA gibi çayda uzmanlaşan, dünya çaylarını sunan başka cafe yok. Bu özelliği ile PERLA her AVM içinde kendine yer bulacak. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
04/07/2011, 06:00:47
Yorum: #2
RE: Perla Tea Coffee franchising bayilik şartları
PERLA Tea & Coffee, benzeri olmayan bir cafe konsepti. Diğer cafelerden farkı, çaya kahveden daha fazla ağırlık vermesi ve zengin dünya çaylarını sunması. Sunduğu çayları ve kahveleri aynı zamanda açık olarak da satması.

PERLA 20 yılın üzerinde çay ithalatı, paketlemesi ve ihracatı deneyimi olan Selen Gıda tarafından kuruldu. Örnek işletmelerini alışveriş merkezleri ve hipermarketler içinde açtı. Koseptin olgunlaşmasından ve karılığın görülmesinden sonra hızlı yayılma planını uygulamaya koydu.

İstanbul´da Beylikdüzü Migros ve Bakırköy Town Center alışveriş merkezlerinde açılan Perla cafelerinin yanı sıra, İstanbul Kozyatağı ve Ankara Cepa Carrefour içinde çay standı ve cafe birlikte açıldı. Carrefour içine açılan ve tedarikçi tarafından işletilen ilki çay butiği oldu.

Ülkemizde hemen herkes çay tüketicisidir, çoğunluk da tiryakisidir ama cafelerde çaydan çok kahve içilir. Ülkemizde kahve “Türk usulü” telveli, köpüklü sevilir ama nedense cafelerde öncelik batı usulü filtre kahvelere verilir. PERLA herkes tarafından çok sevilen çayın ve Türk kahvesinin cafelerde de ilk tercih olması için sunuşunu değiştirdi. Türk kahvesini taze kavuruyor, müşterinin isteğine göre kavurma derecesi koyu veya açık olabiliyor, taze çekip köpüklü Türk kahvesi yapıyor. En kaliteli dünya çaylarını, yo-yo bardakta üç dakika demleyerek tüm dünyada olduğu gibi sunuyor. Bunların yanısıra tabi tüm sıcak ve soğuk kahve çeşitlerini müşterilerine sunuyor. Pastaları ve unlu mamulleri ile sadece birşeyler içilecek değil, birşeyler yenilecek mekanlar da yaratıyor. Kendine has sıcak dekoru, koyu ahşap kaplamaları, deri sandalyeleri ile insanlara rahat bir atmosfer sunuyor

Sayıları altmışı aşan çay çeşitlerini ve isteğe göre kavrulmuş Türk kahvesini müşteriler açık olarak alıp evine götürebiliyor. Aynı lezzeti evinde de yaşıyor, çayın farkını kendi ortamında kendi
çayıyla, kahvesiyle karşılaştırınca anlıyor, misafirlerine ikram ediyor. Beğenirse alışıyor, tekrar geldiğinde ise ne istediğini kesin olarak biliyor, PERLA bu anlamda rakipsiz konumda.

PERLA CarrefourSA ile yaptığı anlaşma gereği, ülke genelinde hipermarketler içinde çay ve kahve satan PERLA standları açacak. CarrefourSA içinde çay ve kahve standı açarak, aynı hipermarket içinde veya önünde çok düşük bir yatırımla derhal kazanmaya başlayan, hipermarketin müşteri potansiyelini kullanan, az personel gerektiren, sabit gider, tahsilat ve nakit akış sorunu olmayan bir iş sahibi olabililirsiniz. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pidem Bayilik Franchise Şartları franchise 0 3,663 07/12/2018 01:03:37
Son Yorum: franchise
  Bodrum Mantı Cafe Bayilik Franchise Şartları franchise 0 6,851 30/10/2017 05:43:09
Son Yorum: franchise
  Yemen Kahvesi Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 3,920 28/09/2017 05:31:56
Son Yorum: franchise
  Maydanoz Köfte Bayilik Şartları franchise 0 3,509 26/09/2017 10:03:11
Son Yorum: franchise
  Somunarası bayilik franchising şartları franchise 0 6,095 20/12/2016 12:44:51
Son Yorum: franchise
  Köfte Market bayilik franchising şartları franchise 0 4,445 20/12/2016 12:43:01
Son Yorum: franchise
  Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi bayilik şartları başvuru franchise 0 34,767 08/08/2016 08:02:31
Son Yorum: franchise
  Midyeli Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 5,675 08/08/2016 05:23:51
Son Yorum: franchise
  Kuru Fasülye Diyarı Bayilik Şartları Başvuru franchise 0 5,518 08/08/2016 05:17:55
Son Yorum: franchise
  Barcelos bayilik şartları ve başvuru franchise 0 5,833 08/08/2016 05:14:06
Son Yorum: franchise

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası