Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pendorya AVM
12/06/2011, 05:10:45
Yorum: #1
Pendorya AVM
Hediyeli bir dünya… PENDORYA
17 Aralık 2009 tarihinde "Hediyeli bir dünya" sloganıyla ziyaretçilerine kapılarını açan
Pendorya AVM, Türkiye'nin ilk özel sermayeli yatırım bankası “Türkiye Sınai Kalkınma ve Yatırım Bankası”nın iştiraki “TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı”nın ilk yatırımı olarak hizmet vermeye başladı.
Pendorya, dünyanın ve Türkiye'nin en büyük perakende zincirlerinden 8500 m2‘lik alana sahip mağazası Kipa, Avrupa'nın en büyük elektronik marketlerinden 5500 m2'lik alana sahip mağazası Media Markt, toplam 80000 m2 kapalı alana sahip 105 mağazası ve Maltepe – İzmit güzergahındaki ilk sinema kompleksi olan 8 salonlu AFM sinemaları ile tüm ziyaretçilerin hizmetinde…

Pendorya AVM; yeni konut bölgeleri, marina, üniversite, teknopark ve fuar alanı gibi yatırımlar ile hızlı bir gelişim trendi gösteren Pendik'te, sahile 1,5 km. ve Sabiha Gökçen Havaalanı'na 8 km. mesafede yer alıyor. Ayrıca E-5 üzerindeki merkezi konumuyla Pendorya, sadece Pendiklilerin ve bölge halkının değil, herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir alışveriş merkezi olma özelliği taşıyor.

Gün ışığından verimli şekilde faydalanmak üzere tasarlanan ferah iç mekanları ve yaz – kış rahat edebileceğiniz, insan doğasına uyumlu açık alanlarıyla Pendorya, bir alışveriş merkezinin ötesinde, ziyaretçilerine eğlenceli bir sosyal yaşam alanı sunuyor.

Ayrıca Pendorya AVM'nin özel kartı PendoryaCard ile ziyaretçiler, AVM'ye her girişte ve burada yaptıkları her alışverişte hediye puan topluyor. Bu puanlar ile ziyaretçiler, Pendorya'nın düzenlediği etkinliklerden öncelikli olarak yararlanırken, yemekten tatile, kurs ve seminerden konser ve maç biletlerine kadar birçok sürpriz hediyeler kazanıyor.

Farklı mimari, avantajlı konum ve yenilikçi hizmet anlayışına sahip Pendorya AVM'nin kiralama danışmanlığı KDM Alışveriş Merkezleri Kiralama ve Yönetim Danışmanlık Ltd. Şti. tarafından yürütülmektedir. İşletme danışmanlığı ise yine REA grup tarafından yürütülmektedir. 85 milyon dolarlık yatırım ile tamamlanan Pendorya AVM, inşaat sürecinde 2500 kişiye iş imkanı sunmuş; açılışı ile de 1200 kişiye istihdam yaratmıştır.

TSKB GYO A.Ş.
TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (TSKB GYO), gayrimenkullere ve gayrimenkul projelerine yatırım yapan bir portföy yönetim şirketidir. 2006 yılının başında kurulan şirket, ortaklarına yüksek getiri sağlamak amacıyla karlı bir gayrimenkul portföyü oluşturmayı ve geliştirmeyi hedeflemektedir. Türkiye’nin ilk özel sermayeli kalkınma ve yatırım bankası olan “TSKB”nin bir iştiraki olan TSKB GYO, bankanın 60 yıllık kurumsal birikim ve deneyiminden güç almaktadır.

TSKB GYO, bir sermaye piyasası kurumu olarak gayrimenkullere, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine, gayrimenkule dayalı haklara ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilir, belirli projeleri gerçekleştirmek üzere adi ortaklık kurabilir ve SPK’nın ilgili tebliğinin izin verdiği diğer faaliyetlerde bulunabilir.

TSKB GYO’nun kurumsal stratejisinin temel değerlerini, tutarlılık, şeffaflık, kalite, sosyal sorumluluk, müşteri odaklılık ve ekip çalışması oluşturmaktadır. Şirketin yatırım stratejisinin ana ilkeleri, proje geliştirme yoluyla büyüme hedefine, sürdürülebilirliğe ve risk yönetimine dayanmaktadır. 10 milyon TL başlangıç sermayesi ile kurulan TSKB GYO’nun, yaptığı yatırımlarla aktif büyüklüğü 2010 sonu itibariyle 337 milyon TL’ye ulaşmıştır.

TSKB GYO’nun ödenmiş sermayesi yıllar içerisinde yapılan nakdi artışlarla 2008 yılı sonu itibari ile 100 milyon TL’ye yükseltilmiştir. TSKB GYO'nun kayıtlı sermaye tavanı 2010 yılının başında 200 milyon TL'ye çıkarılmış, şirket ödenmiş sermayesinin nakden 50 milyon TL artırılarak 150 milyon TL'ye yükseltilmesi ve artırılan sermayeyi temsil eden payların, mevcut ortakların rüçhan haklarının kısıtlanması suretiyle İMKB'de halka arz edilmesi için SPK'ya başvurmuştur. Artırılan sermayeyi temsil eden paylarla birlikte, ortakların ek satış hakkı dahil toplam 57.500.000 TL tutarındaki paylar 25.03.2010 tarihinde Kurul kaydına alındıktan sonra, TSGYO işlem sembolü ile 09.04.2010 tarihinden itibaren İMKB Kurumsal Ürünler Pazarı’nda işlem görmeye başlamıştır.
http://www.tskbgyo.com.tr

Ataman Turizm
“Pendorya AVM’nin ortakları arasında Ataman Turizm de bulunmaktadır. Ataman şirketler grubu şemsiyesi altında, turizm, inşaat, gayrimenkul, gıda ve içme suyu alanlarında faaliyet gösteren çeşitli şirketler yer almaktadır.


Adres:
Çamçeşme Mahallesi, Fabrika Sokak No:5 34899 Pendik/İstanbul

Tel: 0 (216) 670 20 80 (10 hat)

Fax: 0 (216) 670 20 90

Facebook
facebook.com/pendorya.avm

Her türlü görüş ve önerileriniz için:
info@pendorya.com

İnsan kaynakları için:
ik@pendorya.com BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası