Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oklava Bayilik ( Franchise ) Şartları
10/05/2011, 11:02:53
Yorum: #1
Oklava Bayilik ( Franchise ) Şartları
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcRV0sC4SZZOgFDNRT7DKtG...A4zWRZSAzw]
“Tatlısıyla tuzlusuyla” 1997 yılından itibaren unlu mamüller sektöründe faaliyet faaliyet göstermekteyiz. Ev baklavası, su böreği ile başladığımız bu yolculuğa 400 çeşit ürün ile devam etmekteyiz.

Şuanda 11 şubemiz ve yaklaşık 100 kişilik imalat personelimiz ile İstanbul Yenibosna’da 2000 metrekarelik bir tesiste üretimimizi yapmaktayız.

“OKLAVA” olarak geniş ürün yelpazemiz ile tüm müşterilerimizin damak zevkine hitap etmekteyiz. Baklava çeşitleri, börek çeşitleri, pastalar, sütlü tatlılar, tatlı-tuzlu kuru pasta ve ev kurabiyesi grupları ile günün her saati satış potansiyeli olan ürünlerimiz dahilinde hizmet vermekteyiz. Ürünlerimizin bir kısmını soğuk, diğer kısmını da hazır halde sevk etmekteyiz. Günün her saati en taze ve en sıcak ürünlerin bulunabilmesi sağladığımız satış sistemimiz ile sürekli müşteri portföyümüzü arttırıp sürekli memnuniyet sağlamaktayız.

Sektörel gelişimleri takip ederek Türkiye genelinde saygın ve bilinen bir marka olmak, tüketiciye her yerde ulaşabilmeyi sağlamak üzere yapılanmamıza ve planlamalarımıza hedeflerimiz doğrultusunda devam ediyoruz.

Markamızı; samimi,doğru, dürüst, kontrollü, devamlı, yatırım yapan. Karlılık ve müşteri memnuniyeti hedefleriyle büyütüyoruz.
Neden franchise veriyoruz?
Yaptığımız yatırımlar sonucu büyüttüğümüz kapasitemiz ile Türkiye çapında bir marka olmak amacımızı gerçekleştirmek için şubeleşme atılımlarımızı hızlandırmak arzusundayız. Bu sürecin daha hızlı gelişmesini öngördüğümüz sistemimiz ile hem hedeflerimize ulaşmak hem de işletmecilik konusunda yeterliliği olabilecek yatırımlar ile iş birlikteliği yapmanın doğru bir atılım olacağına inanıyoruz.

Franchise adaylarımıza sağladığımız yararlar?
Kalite anlayışımızı her yere ulaştırabilmek için ilk adımdan itibaren franchisee’lerimizin yanında almakla başlıyoruz. Franchisee’lerimize yer gösterimi ve fizibilite çalışmaları, eğitim desteği, hizmet anlayışı el kitabı ve işletme el kitabı, ortak reklam, bölge koruması gibi gerekli tüm desteği verebilmekteyiz. Bunun yanı sıra güven, dürüstlük, markaya sonuna kadar inanç ile doğru yatırım için en baştan itibaren franchiselerimiz ile beraber adım atıyoruz. Franchisee sistemimizi kurarken şubelerimizin kazanmaları ve gelişmeleri esas alınarak kendilerinden de bir şeyler katabilmesi için esnek bir yapı oluştuk.

Hedeflerimiz neler?
Oklava olarak hedefimiz; Türkiye çapında yaygın bir marka olmaktır. Unlu mamüller sektöründe lider bir firma ve sektörün genel yapısını iyileştirmek için eğitim tesisi haline dönüştürmektir. Doğru yatırımlar ve planlamalar ile pazardan ciddi bir pay almaktır. Türkiye genelinde yaygın bir marka olarak tüm müşterilerimize her yerde ulaşabilmektir.

“Oklava” markasının müşteri gözünde ifadesi ne olmalıdır?
Oklava; müşteri gözünde ürün kalitesi, hizmet anlayışı, ürün ve fiyat konusunda tanımlayıcı olup günün her saatinde satın alınabilecek ürünler olduğunun bilinmesini ister. Müşterilerimiz başka bir alternatif ürünü veya hizmeti Oklava ile kıyaslayarak kendince doğruyu bulmasını istiyoruz.
Müşterilerimizin farklı markaların ürün kalitesi-fiyat dengesini bizimle kıyaslayarak oluşturması arzusundayız.

Nasıl franchisee olurum?
Oklava olarak franchise şartlarımı tamamen franchisee’mizin gözünden oluşturduk. Temel kural şubemizi ailemizin ir parçası olarak görmek, onu karlı bir noktada tutarak işlmecimin memnuniyeti sağlamaktır. Eğer Oklava markasının yapılan fizibilite çalışmalarında yatırımcının karlılık beklentilerini karşılamayacağı bir durum hesap ediliyorsa (lokasyon değerlendirmemizin dışında), söz konusu durumu ön bir koşul olarak görüp seslendiririz. Doğru yatırımın en baştan atılacak bu adımla başladığını yatırımcılarımıza anlatıyoruz.
Oklava sisteme giriş ücretimiz 20.000 TL olup aylık cirodan ciro üzerinden herhangi bir katılım payı alınmamaktadır. Dönemsel olarak yapılan reklam kampanyalarında ise her şube Oklava cirosu içindeki kendi cirosu oranında katılmaktadır.
Oklava’nın franchisee lehine oluşturduğu yapıda Oklava’nın menüsündeki ürünler ve onların muadilleri dışındaki ürünlerin satışına müsaade edilmektedir. Bu ürünlerin Oklava onayından geçmesi ve sürekli Oklava denetçileri tarafından denetlenmesi şarttır. Bunun dışında işletmeci menüde bulunan diğer kalemleri kendi ekonomik menfaatlerini koruyacak şekilde satın almasını yapabilmektedir. Oklava işletmelerde sadece belirleyici olarak bulunmakta ve işletme karlılığını yükselte bilmek için esnek bir sistem kurmayı amaçlamaktadır.

Yatırım maliyeti nedir?
50 metrekarelik bir alanın ortalama maliyeti 100.000-120.000 TL’dir. Daha büyük alanlarda oturma grubunun veya bir kafe’nin oluşturulmasını arzu etmekte ve yatırımcılarımızı buna göre yönlendirmekteyiz. Lokasyonun değerlendirilmesi merkeze uzaklık gibi durumlarla ilgili olarak stoklama, pişirme için gerekli donanım yatırımı farklılık gösterebilmekte ve yatırım maliyetini yükselte bilmektedir.

Fiyat politikamız nedir?
Oklava sisteminin bir diğer esnek yapısı da fiyat politikasıdır. Günümüz koşullarında yatırım yapılan yerin gelir seviyesi ve müşteri potansiyeli ile ilgili olarak, sabit ve operasyonel maliyetleri yüksek olabilmektedir. Bu nedenle Oklava olarak fiyat politikamızda esneklik payı bırakıyoruz. Her yerde olabilmek için satış fiyatlarının noktaya göre merkezin belirlediği satış fiyat aralığı içinde olmak şartı ile işletmeciyle beraber belirlemenin doğru olduğunu düşünüyoruz. Yani oklava ürünlerinin satış fiyatları belli bir aralık içine noktadan noktaya değişiklik gösterebilmektedir.

Neden Oklava franchise olmalıyım?
Oklava olarak vereceğimiz cevap kendi işimizi kurarken göz önünde bulundurduğumuz aşağıdaki kriterlerdir. Yatırımcımızın da bu noktalardan bakarak kendi cevabını bulmasını istiyoruz. Böylece ortak bir payda da buluşacağımıza inanıyoruz.
Başarılı bir franchisee için olması gerek dört başlık;
İŞ: Gıda sektörü son krizde en az etkilenen sektör olarak Türkiye’nin büyük holdinglerinin yatırımlarını çekti. Biz oklava olarak günün her anında hizmet verebilecek esnek satış politikamız sayesinde işletmecimizin aidiyet hissini arttırmaya ve karlılığı sağlamaya çalışmaktayız.
SİSTEM: Bir sistemin en önemli belirleyicisi ölçülebilir olması ve teknoloji ile olan uyumudur. Doğru yöntemler ile kurulan sistemlerin varlığı size kendini hissettirir. Oklava olarak tüm bu özelliklerle size varlığımızı hissettiriyoruz. İşletmenize gelen ürünü, satılanı, stoğunuzu takip edebiliyorsanız, yeni gelen personelinizin yeterliliğini kontrol edebilecek biri varsa yalnız değilsiniz demektir.
DESTEK: Oklava olarak franchisee’mizin en baştan itibaren yanında oluyoruz. İyi bir işletmenin sahip olması için gerekli tüm birimler merkez çatısında var. Satın alma, pazarlama, personel, muhasebe vb gibi. Oklava bu noktalarda size kendi deneyimleri ve yetişmiş personeli ile sürekli destek sağlamaktadır.
MARKA: Tüm bu aşamalara reklam, halkla ilişkiler ve planlama gruplarımızı da ekledik. Böylece markalaşma konusunda siz franchise adaylarımızın markamıza tam inancını sağlamayı istiyoruz. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bodrum Mantı Cafe Bayilik Franchise Şartları franchise 0 2,631 30/10/2017 05:43:09
Son Yorum: franchise
  Yemen Kahvesi Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 1,630 28/09/2017 05:31:56
Son Yorum: franchise
  Maydanoz Köfte Bayilik Şartları franchise 0 1,300 26/09/2017 10:03:11
Son Yorum: franchise
  Somunarası bayilik franchising şartları franchise 0 3,876 20/12/2016 12:44:51
Son Yorum: franchise
  Köfte Market bayilik franchising şartları franchise 0 2,388 20/12/2016 12:43:01
Son Yorum: franchise
  Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi bayilik şartları başvuru franchise 0 13,505 08/08/2016 08:02:31
Son Yorum: franchise
  Midyeli Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 3,391 08/08/2016 05:23:51
Son Yorum: franchise
  Kuru Fasülye Diyarı Bayilik Şartları Başvuru franchise 0 3,352 08/08/2016 05:17:55
Son Yorum: franchise
  Barcelos bayilik şartları ve başvuru franchise 0 4,263 08/08/2016 05:14:06
Son Yorum: franchise
  Somunarası bayilik şartları ve başvurusu franchise 0 3,748 08/08/2016 05:10:17
Son Yorum: franchise

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası