Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mudurnu Piliç Bayilik Şartları
14/05/2011, 02:24:50
Yorum: #1
Mudurnu Piliç Bayilik Şartları
1955
yılında Söğütlüçeşme Kadıköy’de şimdiki yeri Kadıköy Evlendirme Dairesi olan arsa üzerinde modern bir kesimhane olarak kuruldu, o döneme kadar tavuk satın almak isteyen insanlar, tavukçu dükkanlarına gider, kafeslerde tutulan tavuklar içinden seçip, orada kestirip satın alırlardı, Pak Tavuk’un o dönemde kurulan kesimhanesi, insanları bu satın alma alışkanlığından kurtarıp, daha temiz ve hijyenik şartlarda kesimi yapılmış tavukları piyasaya sunarak ciddi bir fark yaratmıştır. O yıllarda köylerden satın alınan tavuklar, kesimhanede kesiliyordu, fakat köylerden toplanan tavukların ırkları, yaşları ve homojen olmamaları, kesimde sıkıntılar yaratıyordu, bu sebeple 1972 yılına kadar, Pak Tavuk broiler (piliç) ihtiyacını farklı firmalardan temin ederek yoluna devam etti.

1972
yılında ise Pak Tavuk, Samandıra’da iki çiftlik ve bir kuluçkahane inşa ederek damızlık sektörüne, girmiş oldu, böylelikle o dönem için kısmen de olsa ilk defa entegre olma yoluna girildi.

1986
yılından 1992 yılına kadar etlik civciv üretimine hız verildi, o dönemde Pak Tavuk, en kaliteli ve en fazla etlik civciv üreten firma olarak üretime devam etti.

1993
yılına gelinildiğinde tekrar kesimhane işine girmeye karar verildi, bunun sonucunda Ördekçioğlu Kesimhanesi'nin %50 si ve Emre Tavuk Kesimhanesi'nin %25 i satın alındı, o dönemde her iki kesimhanede günde beşer bin adetten toplam onbin adet kesim kapasitesi ile üretime hız verildi. 1995 yılında, Pak Tavuk’un Emre piliç kesimhanesinde bulunan ortaklık payı yüzde 25‘ten, yeni hisse alımı sonucu toplam % 50 ye ulaşmış oldu.

1999
yılına gelinildiğinde, Ördekçioğlu ile yapılan anlaşma gereği, geri kalan hisseleri satın alınarak, kesimhanenin yönetimi bizzat Pak Tavuk’a devir oldu. O yıllarda Pak Tavuk kesim kapasitesini 30,000 adet piliç / güne , Emre Tavuk’un da kesim kapasitesi 20,000 adet piliç / güne çıkmıştı. Pak Tavuk, piyasa payını arttırarak, geçen yıllar içinde kesim kapasitesini yükselterek yoluna devam etti.

2007
yılına gelinildiğinde Mudurnupiliç markasını bünyesine katan Pak Tavuk, ürünlerini Mudurnupiliç markası adı altında piyasaya arz etmektedir.

2009
yılında Mudurnupiliç markası dışında geri kalan tesisleri de alan Pak Tavuk, markayı eski evine kavuşturmuş olmanın mutluluğu ile üretimine devam etmektedir.
Bize Ulaşın
Telefon : 0212 465 83 95
Faks : 0212 465 82 71
Email : info@mudurnupilic.com.tr

Tüketici Danışma Hattı
0800 291 20 13 BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
12/08/2011, 09:24:39
Yorum: #2
Mudurnu Piliç Franchising
Toplumun geleceğinin teminatı olan, yeterli ve dengeli beslenmek için zengin protein kaynaklı piliç eti tüketimini alışkanlık haline getirmiş, yüksek beyin gücüne sahip sağlıklı nesiller oluşturmak ve yöresel ulusal ekonomiye katkı sağlamak, firmanın misyonunu anlatmaktadır
Mudurnu Tavukçuluk A.Ş. globalleşen çağdaş pazarda, dikey entegrasyonunu tamamlamış, üretimden tüketime, mükemmel hizmetler sunan, sektöründe lider bir dünya markasıdır.
Kalite Politikası gereği ; müşterilerine güvenilir, kusursuz ve kaliteli bir hizmet sunar, müşteri mutluluğunu ve tam tatmini her şeyin üstünde tutarız. Çevreye, doğaya, yaşama duyarlı ve saygılı olmakla beraber, yapılan her şeyin mükemmel olmasını sağlanır

MUDURNU CHICKEN
Beyaz et üretiminin en yoğun yapıldığı illerimizin başında gelen Bolu ilimizin, Mudurnu ilçesinde 1967 yılında %100 Türk sermayesi ve emeği ile Tevfik Türesin tarafından kurulmuş olan Mudurnu Tavukçuluk A.Ş. Türkiye'nin ilk ve en büyük Etlik Piliç Entegrasyonu'dur. Tüm üretim ve hizmetler, sektörde yenilik ve gelişmelere paralel olarak uygulanmaktadır. Mudurnu bu doğrultuda tavukçuluk sektöründe hep ilkleri yapmış bir firmadır. Mudurnu'nun müşteri istekleri doğrultusunda gerçekleştirdiği ilklerin başında, "Mudurnu Piliç Restaurantları" nı kurması gelmektedir.

Türkiye'de ilk piliç eti ihracatını da yapan Mudurnu Tavukçuluk A.Ş. iç ve dış pazarda nihai tüketiciye daha yakından ve ilk elden hizmet etmek amacıyla, 1987 yılında, Uğur ve Oktay Türesin kardeşlerin girişimciliği ile Gülhane Parkı etkinlikleri esnasında kurulan çadır restaurant ile hizmete başladı. 1988 yılında İstanbul Aksaray'da açılan ilk yerleşik restaurantın ardından, 90'lı yılların başında benimsenen franchising sisteminin uygulanmasıyla, Mudurnu Restaurantları çığ gibi büyüdü ve bugün tüm ülke sathında 60 restaurant şubesine ulaştı. Mudurnu Piliç Restaurantları A.Ş. kuruluşundan bu yana kendisini sürekli yenilemiş, bu zaman içerisinde edinilen bilgi birikimini kullanarak bugünkü "Restaurant" ve "Fast Food" projelerini Mudurnu Chicken ismiyle ortaya koymuştur. Mudurnu Chicken her zaman tüketicisini düşünmüş ve üzerinde "Mudurnu" isminin sorumluluğunu taşımıştır. Firma; yeni bir binyıla çağın gerektirdiği koşullara uygun girebilmenin, müşteri odaklı hizmetle ve doğru iş birlikleriyle mümkün olacağının bilincinde olma gerekliliği taşımaktadır.

Bunu için Mudurnu Chicken, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da müşterilerinin ve iş ortaklarının üzerine yüklediği sorumluluk içerisinde hareket edecektir.

BAŞLICA ÖZELLİKLERİ:

• Lezzeti, Bolu'nun Mudurnu ilçesinin doğasındandır.
• Sunulan her ürünün, Mudurnu'nun özel soslarıyla yapılmaktadır.
• Satılan her bir pilic, ISO 9002 kalite belgelidir.
• Mudurnu'da AB standartlarında üretim ve ambalajlama yapmaktadır.
• Satılan piliç ürünlerinin, Dünyada mevcut en son teknolojiye sahip entegre tesislerinde üretilmektedir
• Sektöründe hep ilkleri gerçekleştiren Mudurnu'nun;
- İlk kez piliç etini işleyerek, kırmızı etten yapılabilecek her türlü yemeğin
alternatifini beyaz ete uyarlayarak, 28 çeşit piliç eti ürününü Türk
mutfağına kazandırmıştır.
- İlk piliç etinden şarküteri ürünlerinin üretimini gerçekleştirmiştir.
- İlk kez ileri işleme tekniğini kullanarak, tam ve yarı pişmiş piliç eti ürünlerini üretmiştir
• Türkiye'de Tavukçuluk sektöründe ilk ve tek restaurant zincirinin Mudurnu
Chicken hayata geçirmiştir.
• Mudurnu Piliç Restaurantları'nın, sektöründe franchisinig sistemini uygulayan ilk
Türk firmasıdır.
• Yurtdışına, yiyecek sektöründe ilk kez franchise veren Türk firmasıdır.
• Türkiye'de kendi sektöründe ilk sırada yer almaktadır.

Mudurnu Chicken, Restaurant ve Fast Food yatırımı, yapabilen en uygun piliç esaslı yatırım alternatiflerinden olabilir. 33 yıldan beri bilinçli bir yatırım ve tanıtım stratejisi ile Mudurnu markası Türk tüketicisine benimsetilmiştir. Halkımız Mudurnu markasının kalite ve istikrarı temsil ettiğinin bilincine varmıştır. Mudurnu markası ile satılan çiğ ve pişmiş ürünlerinin, serbest rekabet ortamında, rakipleri ile yanyana sunulurken öncelikli olarak tercih edilmeleridir.

Yoğun rekabet ortamında dahi franchiseler müşteri teveccühü ve bağlılığını yaşamaktadır. Ülkemizde en ekonomik, en hızlı, en sağlıklı, en karlı yatırımın avantajına sahip, teorik ve pratik eğitimi Mudurnu'dan almakta, yeri seçerken firma uzmanlarının raporuna göre karar verilebilir, proje ve inşaatta mimari ekibi desteği sunulmaktadır. Mudurnu Piliç Restaurantları A.Ş. 'nin reklam bütçesinden yararlanacak, açılış ve yöresel tanıtım kampanyaları konusunda tecrübeli ekipleri tarafından yönlendirile bilinir.

Mudurnu piliçlerinin müşterisinin her kesimden, her yaştan, her gelir grubundan oluşması sistemin bir diğer güvencesidir.
Sağlıklı beyaz etin toplumumuzun bilinçlenmesi ile günden güne kırmızı ete oranla daha fazla tercih edildiği, son yıllarda tüm sektörün istikrarlı bir şekilde artan üretim ve satış rakamlarından anlaşılmaktadır.

MUDURNU ŞİRKETLER GRUBU

Mudurnu Chicken Restaurant zinciri, gücünü Bolu'nun tarihi ve şirin ilçesi Mudurnu'da kurulu üretim tesislerinden alır. İklimi tavuk yetiştiriciliğine uygun olan Mudurnu'nun, Osmanlı döneminde 16. yüzyıldan bu yana verisini tavuk olarak verdiği ve Saray Mutfağında Mudurnu tavuklarını kullandığı, T.B.M.M arşivinden anlaşılmaktadır.
Ülkemizin en eski ve en büyük etlik piliç üreticisi olan Mudurnu Tavukçuluk A.Ş. 1967'den bu yana, damızlık tavuk üretiminden işlenmiş piliç ürünlerine kadar uzanan, kuluçkahaneden satış noktasına kadar hizmet verdiği üretim ve dağıtım zinciri içinde üstün Mudurnu kalitesini sunar.

'Mudurnu' adı, grup şirketleri tarafından yapılan damızlık üretimi, yumurta üretimi, kuluçka yapımı, modern besi çiftlikleri, yem üretimi, süt ve süt ürünleri üretimi, yılda 30 milyon adet kesim kapasiteli, dünyanın önde gelen kesim ve işleme fabrikası, şoklama ve derin dondurulmuş ürün depoları, 1100'ün üzerindeki bayi ağı, 100 adet kendi markasını taşıyan çiğ satış noktaları ve 60 adet piliç esaslı restaurantları ile Türkiye'de en tanınan piliç markası olmuştur.

Mudurnu Chicken; 1987 yılında üstün Mudurnu kalitesini ve zengin Mudurnu çeşitlerini örnek bir işletmecilik anlayışı içinde müşterilerine sunmak, piliç lezzetinin sadece çevirme piliçle sınırlı olmadığını ortaya koymak, müşterilerinin sağlıklı beyaz ete yönelmesini sağlamak için kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana açılan 60 adet Mudurnu Chicken Restaurant ve Fast Food ile hizmet vermektedir.

Mudurnu Piliç Restaurantları işletme faaliyetleri içerisinde koğuşlandırılan "Elit" lojistik firması ile satın almada, toplu alım gücünün sağladığı ucuzluk yatırımcıya yansıyor. Gerek malzeme, gerekse ekipmanda tek bir işletmenin yapması mümkün olmayan reklam bütçeleri, franchising zincirlerinde kendiliğinden doğuyor ve en verimli şekilde kullanılıyor.

Daha pek çok alanda, örneğin bir eleman ararken, banka ilişkilerinde, devlet dairelerinde vs. bile bir franchise zincirine mensup olmanın sağladığı
İtibardan yararlanıyor.

MUDURNU CHİCKEN İŞLETMELERİ

Mudurnu Piliç Restaurantları A.Ş. Franchising sistemini; Mudurnu Chicken adı altında; iki farlı tip proje olan; self servis hizmet veren fast food ve garsonlu hizmet veren restaurant ile uygulamaktadır. Halen 60 olan Restaurant ve Fast Food şubesinin 12 tanesi 2000 yılı içerisinde açılmıştır.

Mudurnu Chicken Restaurant zinciri, bundan sonra da franchising sistemi ile yeni işletmeler açarak ülke çapında hızla yaygınlaşmayı sürdürecektir. Yeni açılacak olan işletmelerde iki farklı tip projelerde (Restaurant veya Fast Food) hangisinin uygulanacağına, servis alanı, tüketim potansiyeli, müşteri profili ve yer konumu vs. değerlendirilerek karar verilir. Verilecek olan kararda işletmenin hangi tip proje ile azami karlılık ve işletme verimliliği sağlayacağı öngörülmektedir.

Mudurnu Chicken Fast Food 100-150 m2 büyüklükte, yaya yoğunluğunun olduğu noktalarda ve self servis, alışveriş merkezlerinde; Mudurnu Chicken Restaurant, 150-200 m2 büyüklükte, garson servisli, merkezi ve hareketli noktalarda kurulmaktadır.

ÜRÜNLER

Mudurnu Chicken Fast Food veya Restaurant işletmelerinde sunulan ürünler, ağırlıklı olarak piliç esaslıdırlar. Piliç eti Mudurnu'daki entegre tesisimizde işlenip porsiyonlanmakta ve lezzet verici gıda katkılarıyla soslanmaktadır. Bundan sonraki aşamada Türkiye geneline yayılmış bölge müdürlüklerine sevkedilen ürünler; buralarda soğuk hava depolarında saklanır.

Franchiseler kendilerine en yakın bölge müdürlüğünden ürün ihtiyaçlarına kolaylıkla tedarik edebilirler. Mudurnu Chicken Restaurant ve Fast Food'larında sunulan hamurlu ve sütlü tatlılar, Mudurnu Seben Süt Ürünleri A.Ş.'den temin edilmektedir. Piliç esaslı ürünler ve sür ürünleri dışında, işletmede müşteriye sunulan diğer hizmet ve ürünlerin temini ve dağıtımı Mudurnu Piliç Restaurant'ları A.Ş.'nin lojistik şirketi Elit tarafından yapılır.

RESTAURANT YERİ SEÇİMİ

Restaurant yeri seçimi, şüphesiz yatırımınızın en önemli kararı olacaktır. Bu seçimin doğru yapılabilmesi için Mudurnu, tüm bilgi ve tecrübesinden faydalandırmaktadır. Müşterininde bu seçime katkısı olmaktadır. Açılacak olan fast food ve restaurantın yeri aşağıdaki şartların uygunluğuna göre belirlenir.

• Dükkanın bulunduğu il, ilçe, belediye, mahalle, cadde, sokak, kapı no • Dükkanın cephe, iç ve civar fotoğrafları
• Dükkanın boyutları, cepheleri, krokisi veya projesi
• Dükkanın kire kontratındaki şartlar ve kullanımındaki sınırlamalar
• Dükkanın tapu kayıtlarında ve apartman yönetim planındaki kullanımına getirilen kısıtlamalar.
• 10:00-21:00 saatleri arasında dükkanın önünden geçen yaya trafiği yoğunluğu
• Dükkanın 500m civarında bulunan rakip işyerleri (Her türlü fast food ve lokantalar)
• Dükkanın 1 km civarında bulunan müşteri kaynakları (sinema, okul, istasyon, liman, semt pazarı, sabit halk pazarı, postane, hastane, resmi daireler, iş yerlerinin ve evlerin yaklaşık sayısı.
• Dükkanın bulunduğu bölgenin profilini belirleyen ve aynı caddede 500 m mesafede (veya aynı alışveriş merkezinde) bulunan iş yerleri (yabancı fast food restaurantları, bankalar, vs.)
• Cadde cephesi olarak Mudurnu Chicken için 7m veya 10 m yerleşim olarak tercihen köşe dükkan istenmektedir.

YATIRIM

Yatırım, işe başlayana kadar geçen sürede yapılacak her türlü masrafı içerir. Dar anlamda yalnızca amortismana tabi olarak muhasebeleşen harcamalar değil, gerçek anlamda kazanmaya başlayana kadar cebinizden çıkacak her kuruşun hesabının önceden bilinmesi şarttır. Yani kar-zarar hesabından önce, nakit akışı hesaplanmalıdır.

İşletme için gereken makine ve ekipman yatırımı için yaklaşık değerler:

Mudurnu Chicken Fast Food / 100 - 150 m2 alan için : 130.000 $ - 175.000 $
Mudurnu Chicken Restaurant / 150 - 200 m2 alan için : 100.000 $ - 140.000 $

İsim hakkı bedeli :
Mudurnu Chicken Fast Food ve Mudurnu Chicken Restaurant için : 15.000 $

Açılacak işletmenin büyüklüğüne göre inşaat ve dekorasyon harcamaları da artacaktır. Bu nedenle yatırımcı alternatif işletme yerleri için Mudurnu uzmanlarından görüş almalıdır. Yatırım aşamasında zorunlu olmamakla birlikte, işletmeyle ilgili bazı yatırım kalemleri veya işletme sermayesi sayılabilecek bazı harcamalar gerekebilir.

Bunlar da yatırım bütçesi içinde düşünülmeli ve nakit akış planına alınmalıdır. Bu tür harcamalara örnek; İşletme ruhsatı, enerji artırımı, dükkan tutulurken hava parası, kira depozitosu, kira peşinatı, emlâkçı komisyonu, telefon, bilgisayar, ofis mobilyası gibi demirbaşlar, yaklaşık maliyetlerin dışındadır.

YATIRIM DESTEKLERİ

Mudurnu Piliç Restaurantları Ticaret A.Ş., tüm projeleri ve projelerin takiplerini bedelsiz olarak yatırımcının kullanımına sunmaktadır. İşletmelerin açılışlarında organizasyon ve piliç ürünleri desteği Mudurnu tarafından karşılanır.

Mudurnu size yatırım aşamasında da destek olacaktır. Öncelikle Mudurnu'nun kendi araştırmaları sonucu uygun bulduğu yerlerin işletmesine de talip olabilirsiniz. Mudurnu Piliç Restaurantları A.Ş. yatırım aşamasında, toplu satın almanın avantajlarını kullanarak, işletmede kullanılacak makine ve ekipmanları, piyasa şartlarının altında satın alabilmektedir. Mudurnu'nun toplu satın almadan doğan pazarlık gücü, meşrubat üreticilerinin, bazı ekipmanların teminini ve harcamalarını üstlenmesini de sağlamaktadır. Yatırımcıya sağlanan diğer bir destek de, açılış aşamasında gerekecek işletme sermayesinin düşük tutulması amacıyla, Mudurnu'dan temin edilen hammadde ve yardımcı maddeler için her sevkiyat tahsilatının, sevkiyattan sonra yapılmasının sağlanmasıdır.
Bunun dışında leasing istenmesi halinde uygun alternatiflerle temas sağlanacaktır.
Her restaurant, yatırım, iş kapasitesi ve karlılık oranı açısından farklı olacağı için sizin seçeceğiniz restaurant yerini uzmanlarımız değerlendirerek yaklaşık olarak yatırım tutarını, ne miktarda ciro ve kar beklemeniz gerektiğini, yatırımınızı ne sürede geri alabileceğinizi bildireceklerdir.

EĞİTİM VE EL KİTABI

İşletmede kullanılacak olan tüm bilgiler, kapsamlı bir eğitim programı ile el kitabında işletmeciye verilecektir. Yatırımcı, yönetici ve ekip üyeleri için ayrı içerikte ve uzunlukta eğitim verilecektir. Franchise almak üzere ön anlaşma yapan adaylar, eğitim programını başarı ile bitirdikten sonra restaurantlarını açmaya hak kazanacaklardır. Ekip üyesi adayların arasından, eğitim sonucunda yeterlik belgesi almaya hak kazananlar istihdam edilecektir.

Eğitim programlarında verilecek olan bilgiler, el kitabında yer almaktadır. Bu bilgiler, genel yönetim teknikleri, ekip yönetimi, ürünlerin özellikleri, saklama , pişirme ve sunuş yöntemleri, servis teknikleri, müşteri ilişkileri, pazarlama metotları, yakın çevrede yapılacak tanıtımlar, kontrol teknikleri, faaliyetlerin raporlanması gibi ana başlıklarda toplanmaktadır.

ANLAŞMA

Mudurnu Piliç Restaurantları A.Ş. işletmesinin isim hakkı ve işletme sisteminin lisans hakları, size belirli şartlar altında verilmektedir. Bu şartları yazıya döken, uzun süreli huzurlu bir iş ortaklığı için zemin hazırlayan hukuki metin, bu anlaşma olacaktır.

Anlaşma, işletmeyi yürütecek olan kişiyle veya kişilerle yapılır ve devir hakkı tanınmaz. Sizden, restaurantı bizzat yönetmeniz ve Mudurnu Chicken ismini layıkıyla temsil etmeniz istenecektir. Anlaşma, belli bir süre ile sınırlı olarak yapılmakla birlikte, normal olarak hiçbir ilave bedel ödenmeksizin çevresinde yeterli bir korumalı alan tanımlanarak, bu alan içinde tek Mudurnu Chicken Restaurant'ı olma imtiyazı tanınır. Bununla beraber, zaman içinde bölge gelişir ve ikinci bir işletme ihtiyacı doğarsa bu işletmeyi açmanız da ilk önce yine sizden istenir.

Anlaşma kapsamında size, Mudurnu Chicken'nın üretim ve yöntemini başarıyla yürütebileceğiniz kuralların yazıldığı el kitabı ve paralelinde uygulamalı eğitim verilir. Buna karşı sizden ve üst düzey personelinizden, aldığınız bilgileri bir ticari sır olarak saklamanız istenir.

Dekorasyon, ekipman, ürünler, fiyatlar, hizmet kalitesi vs. gibi konuların Mudurnu standartlarında olması, kalitenin ve markanın korunması için ön şarttır. Bu nedenle size mal temin yerleri, personel politikaları, yönetim teknikleri konusunda belli zorunlu uygulamalar ve kontroller getirilecektir. Bilmeniz gerekir ki, başarılı ve karlı işletmelerin ardında katı prensipler yatar. Franchise sistemlerinin başarısı da, her biri bir nefer olan işletmelerin aynı disiplin içinde bir ordunun gücüne erişmesinden kaynaklanır.

Mudurnu isim hakkı ve lisans kullanımı karşılığında sizden başlangıçta bir defaya mahsus olmak üzere 15.000$ isim hakkı bedeli isteyecektir. Faaliyet süresince, size verilen eğitim, kontrol, teknik destek, yayın vs. gibi franchise işlemleri için KDV hariç ön fizibilite raporlarına göre aylık "fix royalty" alınır.

Mudurnu Piliç Restaurantları'nın reklam gücünü kullanabilmek için reklam komisyonunca denetlenen bir reklam havuzu oluşturulmuştur. Bu reklam havuzuna her bir franchise reklam komisyonunca belirlenen sabit bir miktarı aylık olarak öder. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Loris Parfüm Bayilik Şartları ve başvuru franchise 0 3,793 15/03/2017 08:57:21
Son Yorum: franchise
  Diyet Kapımda Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 3,608 08/08/2016 05:19:55
Son Yorum: franchise
  Praktiker Pratik Franchise Bayilik Şartları franchise 0 7,503 10/11/2014 01:05:52
Son Yorum: franchise
  Dermokil Franchising Bayilik Şartları franchise 0 5,517 03/11/2014 04:13:11
Son Yorum: franchise
  Biodef Kozmetik Saç serumu ve Şampuan Bayilik Şartları franchise 0 4,266 21/10/2014 12:19:34
Son Yorum: franchise
  Bebekcimiz.com Online Satış Mağazası Bayilik Şartları franchise 0 4,955 21/10/2014 12:18:04
Son Yorum: franchise
  Bubble Rubag Çanta Bayilik Şartları franchise 0 2,865 09/10/2014 10:33:04
Son Yorum: franchise
  Münsterlandsolar Günes Enerjisi Panelleri PV Bayilik Şartları franchise 0 2,883 29/09/2014 12:57:36
Son Yorum: franchise
  İbrahim Saraçoğlu Aktar Bayilik Franchising Şartları franchise 0 5,948 19/04/2013 04:48:15
Son Yorum: franchise
  Alescia Parfüm ve Kozmetik Bayilik Şartları franchise 0 3,831 19/04/2013 04:11:40
Son Yorum: franchise

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası