Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
McDonald's Franchise (Bayilik) Şartları
24/04/2011, 12:52:12 (Bu konu en son: 08/06/2016 Tarihinde, Saat: 12:19:25 düzenlenmiştir. Düzenleyen: franchise.)
Yorum: #1
McDonald's Franchise (Bayilik) Şartları
McDonald's, kendi geliştirdiği restoranların işletmeciliğiyle ilgili lisans verir.
Verdiğimiz lisans, işletmecimizin bizim adımız ve markamız altında ticari
faaliyette bulunmasına hak tanır.

McDonald's, işletmeciliği sadece şahsın kendisine verir. Bu kişi başkalarıyla parasal ya da başka şekilde ortaklık içinde olamaz. Şirketlere işletmecilik veremez.
İşletmecimiz, tüm zaman ve gücünü restoranın işletilmesine ve idaresine ayırması gerektiğinden; başka işlerin sorumluluğunda ya da yönetiminde olamaz.
İşletmecilerimiz her zaman işinin başında olan işletmecilerdir, uzaktan idare edenler değildirler.
McDonald's bir bölge imtiyazı vermemektedir, verilen lisans yalnızca bir restoranın işletmeciliği ile sınırlıdır.

McDonald's, genişleme stratejilerine uygun olarak, Türkiye genelinde nerelerde restoran açılacağını bir öncelik sırasına koyar ve uygun bir emlak bulunabildiği takdirde gayrimenkul'ü kiralar veya satın alır. Tadilat projeleri, inşaat işleri, dekorasyon ve ekipmanının tespiti McDonald's tarafından yapılır. Bu işlere paralel işletmeci olmak isteyen aday adaylarından, McDonald's normlarına en uygun şahsı seçer ve bu şahsı 6-8 ay süren A'dan Z'ye McDonald's işinin öğretildiği bir eğitime tabi tutar. İşletmecimiz restoranın başına geçerken mutfak ekipmanı, oturma grupları, dekor ve iç-dış reklam panoları gibi eşyaların yatırımını yapar. Bu yatırım, restoranın büyüklüğüne göre değişmektedir. Ayrıca işletmeci adayı ile 10 yıllık sözleşme yapılır. İşletmeci adayı, McDonald's'a 30.000 USD + KDV başlangıç ücreti öder. İşletmecilerimiz, lisans aldığı süre boyunca, aylık net satışları üzerinden belli bir yüzde geliştirme ücreti ve isim hakkı ücreti ödemektedir.

EĞİTİMİNİZ

McDonald's işletmecilerinin başarılarının bir nedeni ise lisans almadan önce katıldıkları, en ince detayına kadar McDonald's işini öğrendikleri eğitim programıdır. Bu program, katılım ve performansa bağlı olarak 8-12 ay sürmektedir. Full-time olan bu program genellikle restoranlarımızda geçmekte, ayrıca merkez ofisimiz tarafından verilen kurslarla takviye edilmekte ve değişik birçok safhadan oluşmaktadır.İlk iki ay temel operasyon öğretilmekte ve bunu takip eden süre ise değişik müdür sorumluluk ve görevlerinin gösterilmesini kapsamaktadır. En son olarak da Hamburger Üniversitesi tarafından verilen “Restoran Liderlik Uygulamaları Kursu”nu tamamladıktan sonra işletmecilik eğitimleri tamamlanmış olur. Ayrıca bu program süresince işletmeci adayımız bazı seminer ve konferanslara katılır ve McDonald's yetkilileriyle temaslarında A'dan Z'ye McDonald's işiyle ilgili bilgilendirilir. Sadece, bu eğitim programını başarıyla tamamlayan kişiler McDonald's lisansını alma imkanına kavuşabilirler.

MÜRACAAT ve SEÇİM

Bir McDonald's lisansı için müracaatlar Müracaat Formu'nun doldurulup tarafımıza ulaştırılmasıyla başlar. McDonald's'ın başarısı büyük oranda işletmecilerinin üstün niteliklerine dayanır. Bu yüzden McDonald's, işletmecilerinin seçimi konusunda çok titiz davranır. Seçim sürecimiz dört adımdan oluşur. Bunlar müracaat formunun değerlendirilmesi, ilk mülakatlar, herhangi bir restoranımızda gerçekleşen 5 günlük "İş Başında Değerlendirme" çalışması ve son mülakatlardır. Bir önceki adım, her iki taraf için olumlu ise bir sonraki adıma geçilir. İşletmeci adayımız, karşılıklı nihai mutabakattan sonra eğitim programına başlar.

SORULARINIZ

Umarız ki bu bilgiler McDonald's işletmecisi olmanın getireceği avantajlar ile ilgili sorularınıza cevap vermiştir. Şayet ek bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız; ( 0212 ) 336 34 00 numaralı telefondan Franchising Departmanı'nı arayabilirsiniz. Mesleki başarınızı, artık kişisel başarıya dönüştürmenin zamanının geldiğini ve asıl önemlisi, seçkin McDonald's ailesinin üyesi olmak için gerekli niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, ekteki müracaat formunu doldurup; CV'niz ile birlikte web sayfası üzerinden göndermeniz başarılı bir geleceğe adım atmanızda yeterli olacaktır.

McDonald's'a ve McDonald's işletmecilik sistemine gösterdiğiniz ilgiye tekrar teşekkür ederiz. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
05/05/2011, 11:14:37 (Bu konu en son: 08/06/2016 Tarihinde, Saat: 12:19:37 düzenlenmiştir. Düzenleyen: franchise.)
Yorum: #2
RE: McDonald's Bayilik Şartları
Mc Donalds, Mc Donald's franchise şartları, bilgi ve şikayet için BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
12/08/2011, 09:19:41
Yorum: #3
Mc Donald's Franchising (Bayilik) Şartları
McDonald's, kendi geliştirdiği restoranların işletmeciliğiyle ilgili lisans verir. Verdiği lisans, işletmecinin firma adı ve markası altında ticari faaliyette bulunmasına hak tanır.
• McDonald's, işletmeciliği sadece şahsın kendisine verir. Bu kişi başkalarıyla parasal ya da başka şekilde ortaklık içinde olamaz. Şirketlere işletmecilik veremez.

• İşletmeci, tüm zaman ve gücünü restoranın işletilmesine ve idaresine ayırması gerektiğinden; başka işlerin sorumluluğunda ya da yönetiminde olamaz.

• İşletmeciler her zaman işinin başında olan işletmecilerdir, uzaktan idare edenler değildirler.

• McDonald's bir bölge imtiyazı vermemektedir, verilen lisans yalnızca bir restoranın işletmeciliği ile sınırlıdır.

McDonald's, genişleme stratejilerine uygun olarak, Türkiye genelinde nerelerde restoran açılacağını bir öncelik sırasına koyar ve uygun bir emlak bulunabildiği takdirde emlâkı kiralar veya satın alır. Tadilat projelerini hazırlayıp restoranın inşaat işleri, dekorasyon ve ekipmanının tespitini McDonald's yapar.
Bu işlere paralel işletmeci olmak isteyen aday adaylarından, McDonald's normlarına en uygun şahsı seçer ve bu şahsı 8-12 ay süren A'dan Z'ye McDonald's işinin öğretildiği bir eğitime tabi tutar.
İşletmeci restoranın başına geçerken mutfak ekipmanı, oturma grupları, dekor ve iç-dış reklam panoları gibi eşyaların yatırımını yapar. Bu yatırım, restoranın büyüklüğüne göre değişmektedir. Ayrıca işletmeci adayı, lisans anlaşmasının imzalanması esnasında McDonald's başlangıç ücreti ve lisans süresi sonunda iade edilen depoziti öder. İşletmecilerimiz, lisans aldığı süre boyunca, aylık net satışları üzerinden belli bir yüzde geliştirme ücreti ve isim hakkı ücreti ödemektedir.

EĞİTİM

McDonald's işletmecilerinin başarılarının bir nedeni ise lisans almadan önce katıldıkları, en ince detayına kadar McDonald's işini öğrendikleri eğitim programıdır. Bu program, katılım ve performansa bağlı olarak 8-12 ay sürmektedir. Full-time olan bu program genellikle restoranlarımızda geçmekte, ayrıca merkez ofisimiz tarafından verilen kurslarla takviye edilmekte ve değişik birçok safhadan oluşmaktadır.

İlk iki ay temel operasyon öğretilmekte ve bunu takip eden süre ise değişik müdür sorumluluk ve görevlerinin gösterilmesini kapsamaktadır. Eğitim programının son iki haftasında işletmeci adayı Chicago Genel Merkezin'deki Hamburger Üniversitesin'de "İleri Operasyon Kursu"na katılır. Ayrıca bu program süresince işletmeci adayı bazı seminer ve konferanslara katılır ve McDonald's yetkilileriyle temaslarında A'dan Z'ye McDonald's işiyle ilgili bilgilendirilir. Ancak bu eğitim programını başarıyla tamamlayan kişiler McDonald's lisans imkanına kavuşabilirler. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pidem Bayilik Franchise Şartları franchise 0 3,962 07/12/2018 01:03:37
Son Yorum: franchise
  Bodrum Mantı Cafe Bayilik Franchise Şartları franchise 0 7,009 30/10/2017 05:43:09
Son Yorum: franchise
  Yemen Kahvesi Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 4,052 28/09/2017 05:31:56
Son Yorum: franchise
  Maydanoz Köfte Bayilik Şartları franchise 0 3,635 26/09/2017 10:03:11
Son Yorum: franchise
  Somunarası bayilik franchising şartları franchise 0 6,219 20/12/2016 12:44:51
Son Yorum: franchise
  Köfte Market bayilik franchising şartları franchise 0 4,575 20/12/2016 12:43:01
Son Yorum: franchise
  Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi bayilik şartları başvuru franchise 0 34,907 08/08/2016 08:02:31
Son Yorum: franchise
  Midyeli Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 5,795 08/08/2016 05:23:51
Son Yorum: franchise
  Kuru Fasülye Diyarı Bayilik Şartları Başvuru franchise 0 5,591 08/08/2016 05:17:55
Son Yorum: franchise
  Barcelos bayilik şartları ve başvuru franchise 0 5,892 08/08/2016 05:14:06
Son Yorum: franchise

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası