Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M1 Meydan Ümraniye AVM
19/06/2011, 09:49:58
Yorum: #1
M1 Meydan Ümraniye AVM
Alışveriş merkezlerine yepyeni bir yorum getiren çarpıcı mimarisi, tematik konsepti, gelişmiş altyapı teknolojileriyle gelecekte kurulacak alışveriş merkezleri için yeni standartlar getiren “Meydan Alışveriş Merkezi” İstanbul’da Anadolu yakasının yeni “buluşma noktası” oldu.

Metro Group Asset Management’ın, 128 bin metrekarelik bir alanda kurduğu, 70 bin metrekarelik alana konuşlanan 53 mağazası ve farklı tematik mağaza gruplarıyla Alışveriş Meydanı, hipermarketten mobilya ve aksesuvara, giyimden spora, medyadan sinemaya, yiyecekten çok katlı mağazaya kadar yerli-yabancı onlarca markayı ziyaretçilerine bir arada sunuyor.

Çarpıcı mimarisi, tematik konsepti, gelişmiş altyapı teknolojileriyle Meydan, gelecekte kurulacak alışveriş merkezleri için yeni standartlar getiriyor...

Alışverişin yeni “Meydan”ına büyük ilgi…

Alışveriş merkezlerine yepyeni bir yorum getiren çarpıcı mimarisi, tematik konsepti, gelişmiş altyapı teknolojileriyle gelecekte kurulacak alışveriş merkezleri için yeni standartlar getiren “Meydan Alışveriş Merkezi” İstanbul’da Anadolu yakasının yeni “buluşma noktası” oldu.
Metro Group Asset Management’ın, 128 bin metrekarelik bir alanda kurduğu, 70 bin metrekarelik alana konuşlanan 50 mağazası ve farklı tematik mağaza gruplarıyla Alışveriş Meydanı, hipermarketten mobilya ve aksesuvara, giyimden spora, medyadan sinemaya, yiyecekten çok katlı mağazaya kadar yerli-yabancı onlarca markayı ziyaretçilerine bir arada sunuyor.
İstanbul’un geleceğe dönük yüzü; Ümraniye
Meydan, ikinci köprü başta olmak üzere, tüm yol bağlantılarına çok yakın olduğu için İstanbul’un tüm semtlerinden ulaşımın kolayca yapılabildiği bir konumda bulunuyor. Ümraniye, İstanbul'un geleceğe dönük yüzünü temsil ediyor. Bölge, uluslararası şirketler için de çekici bir iş bölgesi haline geliyor. Çevresinde yeni yapılan konut projeleri de Meydan Alışveriş Merkezi’ni bölgede ayrıcalıklı kılıyor.
Yıldız mimarlarla gelen yeni standartlar
Mimarisini Londra merkezli Foreign Office Architects’ın (FOA) üstlendiği Alışveriş Meydan’ının mimari açıdan en çarpıcı özelliklerinden birisi, çimlendirilmiş binaların çatısından, geniş bir meydana akıcı bir şekilde geçişin sağlanması. Meydan mimarisini gerçekleştiren bu yaratıcı ekip, Japonya’da Yokohama feribot terminali ve Londra 2012 Olimpiyatları’nın Lower Lea Vadisi’nin master planı ile isim yapmıştı. Yerel koşulları ve yerel halkın ihtiyaçlarını göz önüne alan global mimari tasarımlar, FOA’nun yaptığı çalışmaların özelliğini oluşturuyor. 1990 yılında, İspanyol Alejandro Zaera Polo ile İranlı Farshid Moussavi ve yaratıcı ekibi, uluslararası mimarlık sahnesinin yıldızları olarak sayılıyor. FOA, Meydan için 2005’te düzenlenen ve 5 adet uluslararası tanınmış firmanın katıldığı workshop’ta birinciliği kazanmıştı.
Yeşil vahada kurulan modern bir pazaryeri
Bina çatılarının çimlerle kaplı olduğu Meydan, Ümraniye bölgesinde yeşil bir vaha görevi üstleniyor. Bu yeşil vahada ziyaretçiler dinlenebiliyor, sosyal aktivitelere katılabiliyor ve bir alışveriş gününü; sinemaya gidebileceği, yemeğini yiyebileceği, açık havadan yararlanabileceği keyifli bir gün haline getirebiliyorlar. Modern yaşama ve ekolojik ortama uygun olarak tasarlanan Meydan, yeşilin ve toprak renginin hakim olduğu, açık alanlarında nefes alınan, kapalı alanlarında ise, gün ışığından maksimum ölçüde faydalanılan yeni nesil bir alışveriş merkezi olarak dikkati çekiyor.
Avrupa’nın en büyük jeotermal sistemlerinden biri kuruldu
Meydan’ın en büyük özelliklerinden birisi de çevreci olması. Meydan Alışveriş Merkezi, Metro Group’un kalorifer kazanı olmaksızın, jeotermal enerji ile kurulan ilk projesi. Meydan, geleceğin enerji kaynakları arasında doğal bir kaynak olan jeotermal enerji sistemiyle ısıtılıp soğutuluyor. Hesaplamalar, toprakta depolanmış olan enerjinin dünyayı yaklaşık 100 bin yıl enerjiyle beslemek için yeterli olduğunu gösteriyor. Bu olağanüstü potansiyeli erken fark eden Metro Group Asset Management, jeotermal enerjiyi ticari yapıların iklimlendirmesinde hayata geçirmeye başladı. Meydan, Metro Group’un jeotermal enerjiyle ısıtılan ve soğutulan ilk ticari yapısı oldu.
Emniyetli, temiz, çevreyle dost
Meydan Alışveriş Merkezi’nde jeotermal sistem, yılda 1,3 milyon kilowatt saat primer enerji tasarruf ediyor. Bu enerji daha emniyetli, istenildiğinde kullanıma hazır ve çevre için zararlı herhangi bir atık ya da gaz üretmiyor. Meydan’ın toprak enerjisiyle ısıtıp soğutulması yılda yaklaşık 350 tonluk karbondioksitin doğaya verilmesini önlüyor.
Açık havada eğlence ve alışveriş keyfi
Meydan; sergiler, canlı performanslar gibi spor, kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra, birbirinden farklı eğlenceli aktivitelerin de yeni adresi olmakta. Perakende mağazacılık mimarisine yeni bir soluk getiren Meydan, kendi ligini oluşturacak yeni bir mimari konsepte öncülük ediyor. Meydan’ın orta bölümü ise eğlenceli su oyunları alanı olarak tasarlandı. Bir açık hava alışveriş merkezi olan Meydan, büyük bir meydan etrafında yer alan tematik mağazaları ile alışveriş dünyasının yeni jenerasyonunu ifade ediyor.
Meydan’daki dünya markaları
Gençler ve kendisini genç hisseden herkes için alışverişi ve eğlenceyi birleştiren Meydan, sinema salonları, yeşil alanları, sosyal aktiviteleriyle ve 5 farklı temadan oluşan “dünyalar” konseptiyle, Türkiye’nin ve dünyanın yıldız markalarına ev sahipliği yapıyor.
Meydan’daki dünya markaları
Amiral mağazalar: IKEA, Real , MEDIA MARKT, CINEBONUS, YKM, Spor Giyim Dünyası: Nike, Intersport, Adidas, Prosport, Rahat Giyim Dünyası: GAP, Mango, Twist, Mudo Collection, Koton, Mavi Jeans, Levis, Dockers, US Polo Assn., Jeans Lab, De Facto, LCW, Medya Dünyası: Media Markt, Apple Lydia , D&R, Sinema Dünyası: Cinebonus, Yiyecek Dünyası: Ottoman ,Go Mongo, Num Num, Köfteci Ramiz, Tappa Italiana Caffe, Burger King, Sbarro, HD Döner, Aslı Börek, Popeyes, Özsüt, Gloria Jeans Coffees, Ole Cafe, Starbucks, Pato Mix, Ben&Jerry Dondurma ve Turkcell, Toyzz Shop, Ali Gür Kuaför, Dry Center, Altınbaş, So Chic, Kuz Optik ve Saat, Flormar, Avea ,Gel Oyna, Swatch, Bun Design, Min Lostra Salonu, Next Accessory

Meydan AVM iletişim bilgileri:

Adres: M1 Meydan Alışveriş Merkezi
Çakmak Mah. Metro Group Sok. No: 243
34770 Ümraniye Istanbul

Telefon: +90 216 526 01 01
Faks: +90 216 526 24 98

Ulaşım


Toplu taşıma ile ulaşım
Sizi Meydan'a getirecek otobüsler:
Güzergahlarla ilgili detaylara İETT'nin ilgili sayfalarından ulaşabilirsiniz.

131A A. Yesevi Mah.- Ümraniye

19D Bereket Sitesi- Üstbostancı

131B Çiftlik Mah.- Ümraniye

10M Kadıköy- Ümraniye

20Ü Kadıköy- Ümraniye

11H OrtaÇeşme- Ümraniye

131 Sultanbeyli- Ümraniye

131C Sultanbeyli- Ümraniye- Santral

131T Taşdelen- İMES- Ümraniye- Bereket Sit.

11ÇB Ümraniye- Çavuşbaşı- Kavacık

122C Ümraniye- Mecidiyeköy

122L Ümraniye- Metro- 1.Levent

138 Ümraniye- ömerli- (HÜseyinli KöyÜ)

131YS Yenidoğan- İMES- Ümraniye- Santral

122B Yenidoğan- Mecidiyeköy

522B Yenidoğan- Topkapı

11G Yenidoğan- Ümraniye


Mağazalar
Adidas
Ali Gür Kuaför
Altınbaş
Apple Lydia
Aslı Börek
Auto Speed
Avea
Batik
Ben&Jerry's Dondurma
Bun Design
Burger King
Cinebonus
D&R
De Facto
Dockers
Dry Center
Flormar
Gap
Gel Oyna Oyuncak
Gloria Jean's Coffees
Go Mongo
Gratis
HD İskender
IKEA
Intersport
Jeanslab
Koton
Köfteci Ramiz
Kuz Optik ve Saat
LC Waikiki
Levi's
Mango
Mavi Jeans
Media Markt
Min Lostra Salonu
Mudo Collection
Next Accessory
Nike
Num Num
Ottoman Restaurant
Özsüt
Pato Mix
Popeyes
Prosport
Real
Sbarro
Sushi Co
So Chic
Starbucks
Swatch
Tappa Italiana Caffe
Toyzz Shop
Turkcell Extra
U.S. Polo
YKM
Jeanslab
Koton
Köfteci Ramiz
Kuz Optik ve Saat
LC Waikiki

Kafeler
Gloria Jean’s Coffees
Starbucks

Restoranlar
Go Mongo Restaurant
numnum
Ottoman Restaurant
Tappa Italiana

Fast Food
Aslı Börek
Ben&Jerry’s Dondurma
Burger King
HD Döner
Köfteci Ramiz
Özsüt
Pato Mix
Popeyes
Sbarro BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Batıkent Meydan AVM bayilik 0 5,964 08/07/2011 06:03:55
Son Yorum: bayilik
  M1 Meydan AVM Ümraniye bayilik 0 1,737 12/06/2011 05:06:13
Son Yorum: bayilik

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası