Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kale’nin gayrimenkulleri kız kardeşlere emanet
01/03/2013, 09:26:16
Yorum: #1
Kale’nin gayrimenkulleri kız kardeşlere emanet
Kilit işiyle pazara giren Kale Endüstri Holding'in gayrimenkul işlerini artık üç kız kardeş yönetiyor. Bu amaçla 3S Kale Gayrimenkul şirketi kuruldu.

Sivas’ta çobanlık yapan Sadık Özgür’ün kurduğu Kale Endüstri Holding’in dünyaya yayılan bir marka olma hikayesini pek çok kişi okumuş ya da dinlemiştir. Kale markası pazarda kilit işiyle bilinir ve bugüne kadar da holding hep bu iş üzerinden büyüme sağladı. Sadık Özgür’ün tek oğlu Sedat Özgür, endüstri tarafını sırtlanan isim oldu, holdingin yönetim kurulu başkanlığına geldi. Kız kardeşler ise şimdi holdingin hızla büyüdüğü inşaat işlerini yönetiyor. Öyle ki bu iş için Sadık Özgür’ün üç kızı kolları sıvadı.
Üç kız kardeşin isimlerinin baş harflerini- Sema Safiye Gürün, Seza Sefa Çizer ve İnsaf Sedakat Saylam- temsil eden 3S Kale Gayrimenkul şirketi kuruldu. Şirketin başına da Sema Gürün geçti. Sema Gürün Pınar Çelik'e gayrimenkul işlerini anlattı.

Arsaları değerlendirme kararı...

Kale Endüstri Holding fabrikalarının taşıdıkları 1978 yılından beri Güngören bölgesine yakın Avcılar, Beylikdüzü, Topkapı gibi semtlerde arsa toplamış. Tabi İstanbul hızla taşı toprağı altın olmanın ötesine geçip yabancı yatırımcıların, turistlerin ve güçlü sermayedarların cazip şehri haline gelince holding de bu arsaları değerlendirme kararı almış.
Şirketin ilk gayrimenkul projelerinden biri Kale Outlet Center AVM. Bölgenin ilk alışveriş merkezi olma özelliği taşıyan AVM birinci yılın sonunda outlet’e yani uygun fiyatlı ürünlerin satıldığı AVM’ye dönmüş. 6’ncı yılını dolduran AVM faaliyetine devam ederken 3S Gayrimenkul, konut işine de girmiş. İlk önce Beylikdüzü’nde 33 bin metrekare alan üzerinde 136 daireden oluşan Kale Özgür Evleri projesi hayata geçirilmiş. Şu sıralar kız kardeşler yine Beylikdüzü’nde hayata geçecek bin 800 konutluk proje üzerine çalışıyor. 3S Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sema Gürün, 150 dönüm arazi üzerine inşa edilecek ve daha büyük metrekareli dairelerin yer alacağı konut projesi içinde küçük bir AVM de olacağını belirtiyor. Avcılar ve Topkapı’da bulunan araziler için bölgeyle ilgili bir fizibilite çalışması yaptıklarını dile getiren Gürün, “1978 yılındaki Güngören, Avcılar, Beylikdüzü, Topkapı bugün bambaşka bir noktada. Hem yaşayan kitle hem de bölgenin çehresi tamamen değişti. Dolayısıyla arz talep dengesine paralel olarak projelerimizi şekillendireceğiz” diyor.

Ofis ve rezidans projesi

Holding, Topkapı’da Yeşil Kundura Fabrikası’nın yerini almış. Arazinin arkasındaki Man fabrikasının yeri zaten kendilerine ait. Bunun üzerine bir de tekstil fabrikası yeri alınınca buradaki arazi toplamı 44 bin metrekareye kadar çıkmış. Bu alana da yüksek ihtimalle bir ofis ve rezidans projesi düşünülüyor. Çobançeşme’deki açık oto pazarının yeri de 3S Kale Gayrimenkul’e ait. 10 bin metrekarelik alanda ofis ve otel projesi düşünülüyor. Firuzköy yolu üzerinde BMV Borusan’ın karşısında 436 dönümlük araziye de rezidans inşaatı planı var. Sema Gürün, Kale Outlet Center ile tüketicinin harcama alışkanlıklarını ölçerken yaptırdıkları fizibilite çalışmalarıyla bölge halkının ne tip projeler talep ettiğinin araştırmasını da yapıyor. Gayrimenkul işlerinin başında kadın görmeye pek alışık olmayan sektörde 3 kız kardeşin hayata geçirecekleri güçlü projeleri çok konuşulacak gibi görünüyor. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası