Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Juice Planet Bayilik Koşulları
25/04/2011, 11:57:15 (Bu konu en son: 08/06/2016 Tarihinde, Saat: 12:06:31 düzenlenmiştir. Düzenleyen: franchise.)
Yorum: #1
Juice Planet Bayilik Koşulları
Juice Planet Bayilik (franchise) sistemi
Hedeflenen Franchise: 24
Başlangıç Bedeli: 50 bin dolar.
Royalty: Aylık 400 dolar. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
07/08/2011, 06:29:58 (Bu konu en son: 08/06/2016 Tarihinde, Saat: 12:06:45 düzenlenmiştir. Düzenleyen: franchise.)
Yorum: #2
RE: Juice Planet Bayilik Koşulları
Global Krizde İzmir de Ulusal Bir Marka Doğdu: Juice Planet
Krizde dibe vuran piyasalarda birçok şirket küçülmek ve hatta işletmelerini kapatmak durumunda kalırken, kimileri de yatırımlarını arttırıp hedeflerini büyütme yoluna gidiyor. Kesin olan bir şey var ki her kriz kendi markasını yaratıyor... Bunun en iyi örnekleri 2001 krizinde doğan simit salonları iken, 2008 global krizinde de düşük sermayeli işler olarak karşımıza çıkan AVM lerde ki stand konseptleridir. Bu standların bazıları kısa bir dönemi kapsayan trend işler olurken, bazıları da değişen yaşam koşullarına göre ihtiyaç olma niteliği taşıyan sürekli işlerdir. Sağlıklı beslenme alanında meyve suyu kioskları yada bilinen adıyla Juice Barlar bu alanda en fazla rağbet gören ve sürekliliği olan işlerin başında gelmektedir. Giderek daha fazla fark ediyoruz ki BESLENME ŞEKLİ tüm yaşamımız boyunca, yaşam süresi ve kalitesini belirleyen en önemli unsurdur. Pekçok alanda karşılaştığımız Doğa Dostu Ürünler gibi Sağlıklı ve Doğal Beslenme de, bundan sonra hayatımızda daha fazla yer alacaktır. Günümüzde önemi giderek artan bu konseptin, ülkemizdeki en başarılı markası Juice Planet, AVM lerde ve işlek caddelerde meyve/sebze kokteylleri-smoothie -frozen yoğurt-doğal dondurma-salatalar-meyveli çaylar-waffle menüsü ile karşımıza çıkmakta ve giderek daha fazla günlük yaşamımıza girmektedir.
2008de JP Gıda Rek. Tur. Org. San. Tic.L td. Şti. bunyesinde kurulan %100 Türk sermayeli bir Izmir markası olma gururunu yaşayan Juice Planet, kısa sürede fırsatları iyi değerlendirerek Türkiye genelinde 15 etkin şubeye ulaşmış, doğrudan ve dolaylı olarak 100 den fazla kişiye iş imkanı sağlamıştır. Çok kısa bir süre içerisinde yurtdışına açılma planlarını hayata geçirmek üzere olan JP, bu topraklarda doğmuş bir marka olarak bu toprakların meyve/sebzesini herkese içirmeye ve ülkesinin dışarıda da başarılı bir temsilcisi olmayı hedeflemektedir.
Juice Planet’in bu başarısının altında yatan en temel unsurlar;
Yeterli Sermaye
Doğru marka,konsept ve menu konumlandırması
Alanında profesyonel ekipler ve iş ortakları
Güçlü Franchising sistemi
İhtiyaçları doğru algılama ve çözümcü yaklaşım modeli

Juice Planet kurulduğu günden bu yana öncelikli olarak doğal beslenme kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen bir marka olmuştur. Noktalarındaki doğal beslenme hakkında tüketici bilgilendirmesi yanı sıra çocuk aktiviteleri ve oyuncak hediyeli menuleri ile de çocuk ve gençlere erken yaşlarda faydalı beslenme alışkanlığının kazandırılmasını amaçlamaktadır. Pazarın sağlıklı büyüyebilmesi için bu alanda faaliyet gösteren herkesin aynı hassasiyetle yaklaşması gerektiğinin önemini vurgulayan firma, gelişmiş pazarlardan ülkemize gelen markalarla birlikte artan rekabetin sektör için çok yararlı olacağına inanmaktadır. Ancak bu konuda ciddi bir tehlikeninde altını çizen JP; özellikle son dönemde “Dünya’da pek çok ülkeden sonra şimdi de Türkiye’de” gibi standart sloganlarla karşımıza çıkan bu markaların Türkiye operasyonlarının kimler tarafından yönetildiğine dikkat edilmesi gerektiğini belirtmektedir. Özellikle yatırım yapacak girişimcilerin; markanın Türkiyedeki ana yatırımcısının kim olduğuna, sadece isim hakkının mı alındığına, yoksa operasyonlarında bizzat ana firma tarafından mı yönetildiğine dikkat etmesinin yanında, markanın nasıl ve kaç kişi tarafından yönetildiğine v.s. dikkat etmesi gerektiğini, hatta mümkünse yatırım yapmadan önce gidip mevcut yerlerini görmelerinin faydalı olacağını belirtmektedir.
Mağaza açma konusunda çok hassas davranan JP, sadece hedeflediği yerlerde şube açmaktadır. Açılacak noktaların hem yatırımcı tarafında hem de yeri konusunda çok detaylı araştırmalar ve değerlendirmeler yapıldıktan sonra uygunluğuna onay vermektedir.
Yaygın mağaza yapılanması sonucunda geniş bir tedarikçi ve servis ağına sahip olan firma, tek yerden meyve tedariği için de yatırımlarını hızlandırmaktadır. Markanın en güçlü olduğu alanlardan biri olan Franchising sistemi, temelde eğitim-denetim ve iki taraflı kazanç esasına dayanmaktadır. Marka, hem kiosk paketleri olarak, hem de franchise hizmet paketleri olarak beklentiye ve öncelikli bölgelere göre farklı alternatifler sunabilmektedir. Değişmez marka standartları altında dizayn edilen bu özgün ve esnek yapının temel amacı; sistem dışında kalmış, kendi işini kurmak isteyen ve gerçekten amacı iş yapıp para kazanmak olan girişimcileri sisteme dahil ederek hızlı ve birlikte büyümektir.
Bayilik/Franchise Bilgileri
Bayilik Şartları: Franchise giriş bedeli karşılıklı görüşme ile,bölgeye,alanın büyüklüğüne ve diğer kriterlere göre karşılıklı belirlenmektedir.
Net Satışlar üzerinden aylık %3 royalty-marka kullanım bedeli- alınır.
Bayilik Paket(ler)inin içeriği : Ön Başvurunun Değerlendirilmesi
Lokasyon Onayı
Mimari Tasarım
Görsel Uygulamalar ve Konsept Detayları
Tüm Ekipmanlar
Pazar Bilgisi ve Eğitimler
Sürekli Kontrol ve Geliştirme Programları
Bayilik Verilecek İller : Tüm Türkiye
Yatırım Maliyeti : Juice Bar/Stand Kurulum maliyetleri stand modeline gore, içerdiği ekipmana ve tasarım ölçülerine göre değişiklik gösterir.Standlar, minumum 15.000 USD dan başlar.Oturma düzeni olan tam bir menuyu çıkartabilen tasarımın fiyatı, yine yukardaki kriterlere gore değişiklik gösterecek olması şartı ile, minimum 25.000 USD civarında olmaktadır.
Ortalama Kar Marjı : Operasyonu ve ana maddesinin uygun olmasından dolayı çok yüksek karlılık
Reklam Katılım Ücretleri : markanın kendi bünyesinde barındırdığı reklam ajansı sayesinde anında etkili reklam tanıtım faaliyetleri verilmektedir.
Gelirden Pay : Alınmaz
Ek Hususlar : Belirtilmedi..
İletişim Bilgileri
İlgili Kişi : Ramazan Demir
Adres : 1421 sk.No:63 karagülle apt.K:6 D:21 Alsancak-Izmir BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pidem Bayilik Franchise Şartları franchise 0 3,984 07/12/2018 01:03:37
Son Yorum: franchise
  Bodrum Mantı Cafe Bayilik Franchise Şartları franchise 0 7,018 30/10/2017 05:43:09
Son Yorum: franchise
  Yemen Kahvesi Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 4,060 28/09/2017 05:31:56
Son Yorum: franchise
  Maydanoz Köfte Bayilik Şartları franchise 0 3,643 26/09/2017 10:03:11
Son Yorum: franchise
  Somunarası bayilik franchising şartları franchise 0 6,229 20/12/2016 12:44:51
Son Yorum: franchise
  Köfte Market bayilik franchising şartları franchise 0 4,584 20/12/2016 12:43:01
Son Yorum: franchise
  Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi bayilik şartları başvuru franchise 0 34,916 08/08/2016 08:02:31
Son Yorum: franchise
  Midyeli Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 5,803 08/08/2016 05:23:51
Son Yorum: franchise
  Kuru Fasülye Diyarı Bayilik Şartları Başvuru franchise 0 5,592 08/08/2016 05:17:55
Son Yorum: franchise
  Barcelos bayilik şartları ve başvuru franchise 0 5,894 08/08/2016 05:14:06
Son Yorum: franchise

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası