Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupanya Budapeşte’ye ‘güneş’ açtırdı
12/06/2011, 03:04:57
Yorum: #1
Grupanya Budapeşte’ye ‘güneş’ açtırdı
Geziden konsere çok farklı alanlarda internetten indirim fırsatları sunan Grupanya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’nde ‘napideal’ adıyla faaliyet gösteriyor. Napideal, bir ayda 150 bin üyeye ulaştı
Üyelerine yüzde 90’a varan indirimlerle yeme içmeden konsere, otelden bakıma kadar farklı seçeneklerde fırsat sunan internet sitesi Grupanya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’ne açıldı. Grupanya kelimesinin yabancı pazarlarda anlam ifade etmeyeceği fikrinden yola çıkan marka, Doğu Avrupa’ya ‘Napideal’ adıyla giriş yaptı. Macarca ‘nap’ güneş, ‘napi’ günlük anlamına gelirken ‘deal’ kelimesi de anlaşma iş anlamlarını taşıyor.
Napideal’in, bir ayda 150 bin üyeye ulaştığını anlatan Grupanya Genel Müdürü Esra Sertoğlu, “Macaristan’ı Çek Cumhuriyetleri 1-2 oyuncunun olduğu ancak potansiyeli yüksek olduğu pazarlar. Grupanya’nın iştiraki olan bu markanın yerel bir de ortağı var. Masaj, yemek gibi fırsatlar kısa sürede sevildi. Yakında İstanbul’la etkileşimli olarak karşılıklı fırsatlar çıkaracağız. Örneğin, Prag’da yaşayan bir kişi İstanbul’da otel fırsatı alabilecek. Bu sektör ülke değil şehir bazlı büyüyor. Biz de yurtdışında dinamikleri bize benzeyen potansiyeli yüksel şehirlere gireceğiz” diye konuştu.

Kişiye özel fırsat
Türkiye’de 33 milyon olan internet kullanıcılarından 6 milyonunun e-ticaretle işlem yaptığını belirten Sertoğlu, “Şu an 50’ye yakın benzer site var. Birkaç yıla kalmaz elemeler tamamlanıp sektörde 4-5 büyük oyuncu devam edecek” dedi.
7 ilde yer alan Grupanya’nın bu yılı 15 ille tamamlamasını beklediklerini dile getiren Esra Sertoğlu, 50 milyon TL ciro elde edeceklerini söyledi. Birinci yaşını dolduran markanın yılsonuna kadar daha çok kişiselleştirmiş sistemleri devreye alacaklarını hatırlatan Sertoğlu, “Şu anda kadınlar için sunduğumuz bakım güzellik ürünlerini erkeklere, motor yıkama gibi fırsatları da kadınlara yollamıyoruz. Alışveriş yapan kişilerin satın alımlarından yola çıkarak herkese uygun fırsatları sunacağız” dedi.1 milyon kuponla 70 milyon tasarruf
- Sitenin bugüne kadar 500 bini alışveriş yapan 1.5 milyon üyesi var.
- Siteyi günde üye olmayan 150 bin kişi ziyaret ediyor.
- Yüzde 40’ı en az bir kez alışveriş yapıyor. Bir tek üyenin yıl içinde yaptığı en yüksek alışveriş adedi 88.
- Bir müşteri ortalama 2.2 kupon satın alırken, sepet ortalaması 25-35 TL.
- 1 yılda 1 milyon kupon satılan Grupanya’da üyeler 70 milyon TL tasarruf elde etti.‘Elton John 10 dakikada biter’
Markanın yıl dönümü nedeniyle TNT Açıkhava konserleri ve Elton John’a sponsor olduklarını anlatan Sertoğlu, “Yüzde 40 indirimle satışa çıkan 3 bin TNT konser bileti 3 saatte tükendi. Üyelerin bir kısmını kulise götürüp sanatçılarla tanıştıracağız. Bilet alanlar yoğunluğun olmadığı ayrı kapıdan karşılanıp, şal, dürbün gibi ayrıcalıklarla da yerlerine götürülecek” diye konuştu.
450 adet Elton John biletinin de yüzde 40 ile satışa gireceğini anlatan Sertoğlu, “Biletlerin yaklaşık 10 dakika da tükenmesini bekliyoruz. Benzer bir durumu Ajda Pekkan’da yaşadık” dedi. Sertoğlu, yaş kutlamaları için yaklaşık 400 bin dolar bütçe ayırdıklarını anlattı.

milliyet BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası