Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
European AVM - İpsala Edirne
24/06/2011, 08:23:12
Yorum: #1
European AVM - İpsala Edirne
European AVM, kurulduğu bölge itibariyle birçok avantajı sizlere sunmaktadır. Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Bosna, İtalya, Yugoslavya’nın Asya ülkeleriyle olan kara bağlantısını sağlayan bir konumdadır. Bulgaristan’dan geçişte yaşanan sorunlardan dolayı birçok Avrupa ülkesi, İtalya üzerinden feribot ile geçerek İpsala kapısını kullanmaktadır. Yunanistan’la her yıl artmakta olan ticaret hacmimiz sebebiyle onların özellikle sınıra yakın bölge halkı bu serbest giriş çıkış imkanını sonuna kadar değerlendirmektedir. Örneğin; bir çok Yunanlı günlük alışverişlerinde bile  Keşan ve İpsala’yı tercih etmektedir. Ayrıca küçük esnafın özellikle tekstil alışverişlerinde burayı kullanması da Keşan’da cumartesi günleri büyük bir tekstil pazarı oluşmasına sebep olmaktadır.Cumartesi günleri özel otolar haricinde Keşan’a günlük alışveriş turları düzenleyen Yunan otobüs şirketleri vardır. Diğer bir avantajı ise Aleksandroupoli Havalimanı’nın AVM’mize olan uzaklığıdır. Sabah Atina’dan gelen müşterimiz 1 saat gibi kısa bir sürede çarşımıza ulaşabilmekte, doğru hizmeti aldığında ise Türkiye kazan o kepçe dolaşmasına gerek kalmaksızın aynı gün işinin başına dönme kolaylığını yaşıyabilmesinin güzelliği tartışılmaz olsa gerek...Tabiki aynı imkanlar diğer Balkan ülkeleri içinde geçerlidir; Makedonya, Bosna, Yugoslavya çarşı karayoluyla Selanik üzerinden 3 - 5 saat sürmektedir.
European AVM kurulmadan önce, AVM’mizi kurmayı düşündüğümüz alanın doğru bir nokta ve bu projenin doğru bir yatırım olacağını teyid etmek amacıyla Keşan ve İstanbul’dan pazarcıları davet ederek alanımızda pazar kurdurduk. Sonuç aynen düşündüğümüz gibi oldu; özellikle pazarcıların ve bavul ticareti amaçlı gelenlerin yoğun bir şekilde işlerini görüp geri döndüklerini gördük. Yunanistan, Balkan ülkeleri ve Avrupa’dan turizm amaçlı gelen tur şirketleri ile yaptığımız görüşmelerinde hepsinin olumlu sonuçlanması  neticesinde çok büyük bir parekende alanının daha olduğunu görerek çarşımızı kurduk.
Burayı kurarken en önemli hedefimiz; doğru ve bu ülkelerde tüketimi yüksek olan ürünleri tek çatı altında toplamaktı. Bu sebeple çarşımızda ihracat şansı olmayan ürün ve imalatçılarına zaten yer vermemekteyiz. Burdan yapılacak her türlü ihracat amaçlı satış işlemleri çarşı içinde tarafımızdan gerçekleştirilecektir. Tespitlerimize göre; bu AVM’nin, İstanbul’da Laleli, Merter ve Kapalı Çarşı’ya kadar başka bi örneğinin olmadığıdır. Yıllık araba giriş çıkışı 525000 civarındadır ve istatistiklere baktığınızda bunun her yıl artmakta olduğunu da görebilmekteyiz. Yılın her günü yaşanan bu yoğunluğun yanında, İpsala’da 15000 bin nufus yaşamakta ve çarşımıza yakın yoğunlukla subay evlerinden ve fakültede okuyan gençlerden oluşan 22 köy bulunmaktadır.Sürekli bir pazar oluşturacak bu nüfusa en yakın çarşının Keşan’da olmasıda European AVM’yi cazip kılacak diğer bir özelliktir. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arçelik Edirne bayilik 0 2,032 04/07/2011 10:03:27
Son Yorum: bayilik
  Margi Outlet Alışveriş Merkezi AVM - Edirne bayilik 0 3,232 24/06/2011 08:33:36
Son Yorum: bayilik

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası