Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DiaSa Ülker'e Satıldı. Diasa bayilerinin durumu ne olacak?
23/04/2013, 11:00:04
Yorum: #1
DiaSa Ülker'e Satıldı. Diasa bayilerinin durumu ne olacak?
Merhaba,

DiaSA bayileri Şok marketler bünyesine geçtikten sonra DiaSA ile yaptıkları franchise sözleşme şartlarımı geçerli olacak? Bu durum ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

saygılarımla BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
23/04/2013, 11:39:47
Yorum: #2
RE: DiaSa Ülker'e Satıldı. Diasa bayilerinin durumu ne olacak?
Merhaba arkadaşlar
Ne Diasa tarafında ne de Ülker tarafında bu konu ile ilgili bir açıklamam yapılmadı. Yaptığımız bunca yatırım harcadığımız bunca emek ne olacak? Bu satışın gerçekleşeceği aylardır konuşuluyordu. Şok ta bayilik sistemi yok.
Ülkerin KAP açıklaması ise şu şekilde:
Şirketimizin %20,96 payla sermayedarı olan Yıldız Holding A.Ş. ("Yıldız Holding") ve perakendecilik sektöründe faaliyet gösteren %39 payla iştirak ettiğimiz Şok Marketler Ticaret A.Ş. ("Şok"), Diasa Dia Sabancı Süper Marketleri Ticaret A.Ş.'nin ("DiaSa") hisselerinin %100'ünü satın almak amacıyla 19 Nisan 2013'de Hisse Devir Sözleşmesi imzalamıştır. DiaSa'nın yeni ortaklık yapısında Yıldız Holding'in %0.009, Şok'un %99.991 payı olacaktır. Alıcı taraflar Yıldız Holding ve Şok'un, DiaSa için öngördüğü toplam bedel, kapanış tarihinde yapılacak düzeltmelere tabi olmakla birlikte, 320 milyon TL olarak belirlenmiştir.

Devir işlemi, Hisse Devir Sözleşmesi'nde tarif edilen ön koşulların gerçekleşmesi ve gerekli izinlerin alınmasını müteakip gerçekleşebilecektir.

DiaSa'nın operasyonlarının satınalma işlemlerinin gerçekleşmesini müteakip mevcut haliyle devam etmesi planlanmaktadır.

Saygılarımızla,

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.


Bayilerden söz edilmiyor... BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
25/04/2013, 09:57:33
Yorum: #3
RE: DiaSa Ülker'e Satıldı. Diasa bayilerinin durumu ne olacak?
Merhaba, bildiğim kadarıyla Diasa'nın şuanda 300 civarında bayisi bulunuyor. Bayilerde satıldımı soruları oluyor. Franchise bir mağaza nasıl satılabilirki? Sonuçta franchise veren marka yani Diasa, franchise sistemi olmayan bir markaya yani Şok marketlerine satıldı. Bu durumda Diasa'yı alan marka bu sistemi sürdürücekmi? sürdürmeyecekmi? Dia markasıylamı devam edecek? tüm Diasa mağazaları Şok'mu olacak? öncelikle bu soruların yanıtlanması gerekir.

Ancak franchise sistemi devam etmeyecekse benim şahsi fikrim Şok'un tüm Diasa franchise mağazalarını tek tek anlaşarak satın alması gerekir. Bu durumun da şöyle bazı sıkıntıları olabilir. Örneğin mevcut Şok mağazalarına çok yakın olan Diasa yada Diasa franchise mağazaları ne olacak? gerçekten çok soru işaretleri ile dolu bir durum. umarım ki hiçbir yatırımcı zarar görmek.

iyi çalışmalar dilerim.
saygılarımla BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası