Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bridgestone - Brisa Bayilik ( Franchising ) Şartları
12/05/2011, 09:48:26
Yorum: #1
Bridgestone - Brisa Bayilik ( Franchising ) Şartları
Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Bridgestone, 133.500'den fazla çalışanı ile 150 ülkede faaliyet gösteren dev bir global kuruluştur. Bridgestone Corporation'ın kurucusu Bay Ishibashi, Japonya'da ilk lastiğini 1930'da üretti. O günden bu güne, Bridgestone mükemmele ulaşma tutkusu ve her zaman en ileri teknolojiye sahip lastikleri üretme azmini sürdürmektedir. Bridgestone'un uzun ve köklü tarihine kısaca göz atmak istersek 1906 yılına dönmemiz gerekir...

Tarihte Bridgestone...

1906-1930
Shojiro Ishibashi, 17 yaşında aile şirketinde çalışmaya başlar. İlk lastik ve kauçuk ayakkabıları üretmeye, aile işini devam ettirme düşüncesi vardır. Ancak geleceğin motorize araçlarda ve ulaşımda olduğunu düşünen Ishibashi o zamanlarda Japonya'da olmayan bir endüstrinin hayalini kurmaktadır. Lastik endüstrisi.

1931-1940
9 Nisan 1930'da ilk Bridgestone lastiği üretilir. Aile şirketinden ayrılan Shojiro Ishibashi, Bridgestone Lastik firmasını 1931'de Kurume'de açar.

1941-1950
2. Dünya Savaşı ile zorluklar ortaya çıkar. Üretim ve kaynakların neredeyse tamamı ordu için çalışmaktadır. Tokyo'da bulunan şirket binası hava saldırılarında yerlebir olur. Bunun yanında Kurume ve Yokohoma'daki tesisler zarar görmeden savaşı atlatmıştır. Savaşın bitiminden itibaren Bridgestone çok daha fazla çalışarak açığı kapatmaya çalışmıştır ve başarılı olmuştur.

1951- 1960
Bridgestone 1951 yılında ilk kez Japonya'da yapay fitilli lastiği üretir. Ayrıca 1951 yılında Kyobashi'de bir Bridgestone tesisi daha açılır. Tokyo binası müze olarak kullanılmaya başlanır. 1953 yılına gelindiğinde satışlar 10 Milyon Yen'i geçmiştir. 1960'ta otomotiv pazarının gelişmesiyle yeni bir Tokyo tesisi açılır.

1961-1970
Bridgestone 1967'ilk kez bir toplu taşıma aracına lastik üretir ve satar. 1965 Singapur ve 1969 Tayland'da ilk deniz aşırı tesisler açılır. Yönetimsel yenilikler gerçekleştirilir ve kaliteli yönetimden dolayı 1968'de prestijli Deming Ödülü alınır.

1981-1990
1 Mart 1981'de Bridgestone 50.kuruluş yılını kutladı. 1983'de yayılma çabalarının sonucunda Firestone Tire&Rubber ile ortaklığa imza atan Bridgestone, otobüs lastiği ve kamyon lastiği üreten ilk Kuzey Amerika fabrikasını açar. Firestone ile birlikte kauçuk üretiminde en üst sıralara çıkan Bridgestone dünayaya tam anlamıyla yayılmayı bu yıllarda en üst seviyelere çıkartır.

1 Kasım 1988

Brisa
1 Kasım 1988'de, dünya lastik pazarı lideri Japon Bridgestone Corporation ile Sabancı Grubu arasında, eşit hisseli olarak kurulan ortaklıkla Lassa şirketinin adı, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi.

Brisa, dünyanın tek çatı altında toplanan en büyük lastik üretim tesislerinden birine sahiptir. Brisa üretim tesislerinde, 500'e yakın farklı tipte lastik üretilir. Dünya lastik endüstrisinin lideri Bridgestone'un teknolojisini kullanan Brisa, yalnızca ulusal pazarda değil, dünya pazarlarında da rekabetçi konumunu sürdürmek için ürün yelpazesini sürekli zenginleştirmektedir.

150 milyon USD'yi aşan dış satımında, Brisa'nın Lassa markalı lastikleri 52 ülkede pazarlanmaktadır. Brisa Bridgestone markasıyla da, Bridgestone Avrupa Teşkilat'ının siparişlerini üretip, ihraç etmektedir. Brisa, Türkiye çapında 601 yetkili satış noktası ile birlikte yenileme pazarının lideridir.

1991- 2000
90'lı yıllara gelindiğinde Bridgestone artık tam anlamıyla sektörün lideri. 1995'te İndianapolis 500 yarışalarına ve Indy Car yarışlarında yer alır ve sektörel büyüklüğüne prestij katar. Artık ABD pazarının 1997'de Formula 1™ ile tüm dünyanın en prestijli yarışlarında Bridgestone kullanılmaya başlandı. ABD, Tayland, Çin, Hindistan'da yeni üretim tesisleri açılır. 2000 yılına gelindiğinde ise Yokohama'da Kimyasal ve Endüstriyel Ürünler Teknik Merkezi faaliyete geçer.

2001-
Bu yıldan itibaren global Bridgestone ailesi artık "Güven ve Gurur" felsefesini tamamen korumaktadır. Global lastik sektörünün bir numarası olan Bridgestone lastik ve kauçuk sektörlerinde her zaman birinci olmayı, zirvede kalmayı, en yüksek teknolojiyi geliştirmeyi ve en önemlisi dünyanın en iyi müşteri memnuniyeti programına sahip olmaktan gurur duymaktadır.

1 Kasım 1988'de, dünya lastik pazarı lideri Japon Bridgestone Corporation ile Sabancı Grubu arasında, eşit hisseli olarak kurulan ortaklıkla Lassa şirketinin adı, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi.
1 Temmuz 1989'da temeli atılan yeni fabrika, 196.000 metrekareye büyüyen üretim tesislerinde yeni teknolojiyle ilk seri üretime 1990'da başladı. Brisa için yeni fabrika, sahip olduğu ileri teknoloji ve donanımın ötesinde, yeni bir yönetim, üretim ve kalite anlayışının da simgesi oldu. 1997'de gerçekleştirilen radyalizasyon yatırımı ile Brisa üretim tesisleri, 260.000 metrekare kapalı alana ulaştı. Brisa Türkiye'nin lider, Avrupa'nın altıncı büyük lastik üreticisidir. Müşteri mutluluğunu esas alan Toplam Kalite Yönetimi (TKY) anlayışı ile bugüne kadar uluslararası alanda kabul gören pek çok başarılı sonuca imza atan Brisa, geleceğini iş mükemmeliği üzerine inşa etmeyi sürdürmektedir.

Brisa, dünyanın tek çatı altında toplanan en büyük lastik üretim tesislerinden birine sahiptir. Brisa üretim tesislerinde, 500’e yakın farklı tipte lastik üretilir. Dünya lastik endüstrisinin lideri Bridgestone'un teknolojisini kullanan Brisa, yalnızca ulusal pazarda değil, dünya pazarlarında da rekabetçi konumunu sürdürmek için ürün yelpazesini sürekli zenginleştirmektedir.

150 milyon USD'yi aşan dış satımında, Brisa'nın Lassa markalı lastikleri 52 ülkede pazarlanmaktadır. Brisa Bridgestone markasıyla da, Bridgestone Avrupa Teşkilat’ının siparişlerini üretip, ihraç etmektedir. Brisa, Türkiye çapında 601 yetkili satış noktası ile birlikte yenileme pazarının lideridir. 2008 yılı Bridgestone ve Sabancı ortaklığının 20. Yılı olması sebebi ile Brisa için ayrı bir önem taşımaktadır.

Brisa Misyonu
Sürdürülebilir büyüme ile topluma üstün değerler sunmak.

Brisa Vizyonu
Yurt içi yenileme pazarında 1 ve 2 numara olmak.

Brisa Değerleri
İş Güvenliği
Inovasyon
Müşteri Odaklı
Ekip Ruhu
İş Mükemmelliği

Brisa Etik Kuralları
A. Dürüstlük
Tüm iş süreçlerimizde ve ilişkilerimizde doğruluk ve dürüstlük öncelikli değerlerimizdir. Çalışanlarla ve tüm paydaşlarımızla ilişkilerimizde doğruluk ve dürüstlükle hareket ederiz.

B. Gizlilik
Gizli ve özel bilgiler; H. Ö. Sabancı Holding A.Ş. ve Sabancı Grubu şirketlerine ait rekabet açısından dezavantaj yaratabilecek bilgileri, ticari sırları, henüz kamuya açıklanmamış mali ve diğer bilgileri, personel özlük haklarına ait bilgileri ve üçüncü şahıslarla akdedilen "gizlilik anlaşmaları" çerçevesindeki bilgileri kapsar.

Sabancı Topluluğu çalışanları olarak; müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve çalıştığımız diğer ilgili kişi ve kuruluşların gizliliklerine ve özel bilgilerinin korunmasına özen gösteririz. Grup şirketlerinin faaliyetlerine ilişkin gizli bilgileri korur, bu bilgileri sadece Sabancı Grubu'nun amaçları doğrultusunda kullanır; bu bilgileri sadece belirlenen yetkiler dahilinde ilgili kişilerle paylaşırız.

Bizim için, H. Ö. Sabancı Holding A.Ş. ve Sabancı Grubu şirketlerine ait her türlü gizli bilginin içeriden sızdırılması suretiyle, borsalardan hisse alım satımı da dahil herhangi bir ticari menfaat elde edilmesi (insider trading) kesinlikle kabul edilemez. Şirketimizden ayrılırken de görevlerimiz nedeniyle haiz olduğumuz gizli bilgi ve belgeler ile proje, yönetmelik, vb. çalışmaları dışarı çıkarmayız.

C. Çıkar Çatışması
Sabancı Topluluğu çalışanları olarak, çıkar çatışmasından uzak durmayı amaçlarız. Mevcut görevimizden yararlanarak; şahsen, ailemiz veya yakınlarımızın vasıtası ile iş münasebetinde bulunduğumuz kişi ve kuruluşlardan kişisel çıkar sağlamayız. H. Ö. Sabancı Holding A.Ş. ve Grup şirketleri dışında ek bir finansal çıkara dayalı iş aktivitesinde bulunmayız. Sabancı adını ve gücünü, Sabancı kimliğimizi, kişisel fayda sağlamak amacıyla kullanmaktan kaçınırız.

Potansiyel çıkar çatışması durumunda, ilgili tarafların çıkarlarının yasal ve etik yöntemler vasıtasıyla güvenli bir şekilde korunabileceğine inandığımızda, bu yöntemleri uygularız. Tereddüde düştüğümüz durumlarda yöneticimize, İnsan Kaynakları bölümüne veya Etik Kurulu'na danışırız.

D. Sorumluluklarımız
Yasal sorumluluklarımızın yanısıra; müşterilerimize, çalışanlara, hissedarlarımıza, tedarikçi ve iş ortaklarımıza, rakiplerimize, topluma, insanlığa ve Sabancı adına karşı aşağıda sıralanan sorumluluklarımızı yerine getirmeye özen gösteririz.

1. Yasal Sorumluluklarımız

Yurtiçi ve yurtdışında mevcut tüm faaliyet ve işlemlerimizi T.C. yasaları ve milletlerarası hukuk çerçevesinde yürütür, yasal düzenleyici kurum ve kuruluşlara doğru, tam ve anlaşılabilir bilgileri zamanında sunarız.

Tüm faaliyet ve işlemlerimizi yürütürken, her türlü kamu kurum ve kuruluşu, idari oluşum, sivil toplum örgütü ve siyasi partilere herhangi bir menfaat beklentisi olmaksızın eşit mesafede yer alır ve bu sorumluluk bilinci ile yükümlülüklerimizi yerine getiririz.

2. Müşterilerimize Karşı Sorumluluklarımız

Müşteri memnuniyeti odaklı, müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine en kısa zamanda, en doğru şekilde cevap veren proaktif bir anlayışla çalışırız. Hizmetlerimizi, zamanında ve söz verdiğimiz koşullarda sunar; müşterilerimize saygı, onur, adalet, eşitlik ve nezaket kuralları çerçevesinde yaklaşırız.

3. Çalışanlara Karşı Sorumluluklarımız

Çalışanların özlük haklarının tam ve doğru biçimde kullanılmasını sağlarız. Çalışanlara dürüst ve adil yaklaşır, ayrımcı olmayan, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı taahhüt ederiz. Çalışanlarımızın bireysel gelişimi için gerekli çabayı gösterir, sosyal sorumluluk bilinciyle yer alacakları uygun sosyal ve toplumsal faaliyetlere gönüllü olmaları konusunda da destekler, iş hayatı ile özel hayat arasındaki dengeyi gözetiriz.

4. Ortaklarımıza Karşı Sorumluluklarımız

Sabancı Grubu'nun sürekliliğine öncelikle önem vererek ve ortaklarımıza değer yaratma hedefi doğrultusunda; gereksiz ya da yönetilemez riskleri almaktan kaçınır, sürdürülebilir karlılığı amaçlarız. Finansal disiplin ve hesap verebilirlik çerçevesinde hareket eder, Şirketimizin kaynak ve varlıkları ile çalışma zamanımızı verimlilik ve tasarruf bilinciyle yönetiriz. Rekabet gücümüzü artırmaya ve büyüme potansiyeli olan ve bağlanan kaynağa en yüksek getiriyi sağlayacak alanlarda yatırım yapmaya özen gösteririz. Kamuya yaptığımız açıklamalarda ve hissedarlarımıza; mali tablolarımız, stratejilerimiz, yatırımlarımız ve risk profilimiz ile ilgili zamanında, doğru, tam ve anlaşılabilir bilgi veririz.

5. Tedarikçi/İş Ortaklarımıza Karşı Sorumluluklarımız

İyi bir müşteriden beklendiği şekilde adil ve saygılı davranır, yükümlülüklerimizi zamanında yerine getirmek için gerekli özeni gösteririz. İş yaptığımız kişi ve kuruluşlar ile iş ortaklarımızın gizli bilgilerini özenle koruruz.

6. Rakiplerimize Karşı Sorumluluklarımız

Etkin bir şekilde, sadece yasal ve etik olan alanlarda rekabet eder, haksız rekabetten kaçınırız.

Toplum içinde hedeflenen rekabetçi yapının sağlanmasına yönelik çalışmaları destekleriz.

7. Topluma ve İnsanlığa Karşı Sorumluluklarımız

Demokrasinin, insan haklarının, ve çevrenin korunması; eğitim ve hayır işleri, suç ve yolsuzlukların ortadan kaldırılması bizim için çok önemlidir. İyi bir vatandaş olma bilinciyle toplumsal konularda öncü olarak duyarlı bir şekilde hareket eder; sivil toplum örgütlerinde, kamu yararına olan hizmetlerde, bu konularda uygun faaliyetlerde rol almaya çalışırız. Türkiye'de ve uluslararası proje yürüttüğümüz ülkelerin gelenek ve kültürlerine duyarlı davranırız. Rüşvet veya maksadı aşan bedelde hediye vb. ürün ve hizmetler vermeyiz ve kabul etmeyiz.

8. "Sabancı" Adına Karşı Sorumluluklarımız

İş ortaklarımız, müşterilerimiz ve diğer paydaşlarımız profesyonel yeterliliğimiz ve dürüstlüğümüz sayesinde bize güvenmektedirler. Bu itibarımızı en üst düzeyde tutmaya çalışırız.

Hizmetlerimizi Holding/Şirket politikaları, profesyonel standartlar, verdiğimiz taahhütler ve etik kurallar çerçevesinde sunar, yükümlülüklerimizi yerine getirmek için gerekli özveriyi gösteririz.

Profesyonel olarak yetkin olduğumuza ve olacağımıza inandığımız alanlarda hizmet vermeye özen gösterir, doğruluk ve meşruiyet kriterlerine uyan müşteriler, iş ortakları ve elemanlar ile çalışmayı amaçlarız. Toplum ahlakını zedeleyen, çevreye ve toplum sağlığına zarar verenlerle çalışmayız.

Kamu önünde ve dinleyenlerin, Holdingimizi/Şirketimizi temsilen konuştuğumuzu düşündüğü alanlarda, kendi görüşlerimizi değil, sadece Şirketimizin görüşlerini ifade ederiz.

H. Ö. Sabancı Holding A.Ş.'i ve/veya Grup şirketlerini risk altında bırakabilecek karmaşık durumlarla karşılaştığımızda öncelikle uygun personele, uygun teknik ve idari danışma prosedürlerini izleyerek danışırız.

E. Üretim ve Ürünler
Brisa, dünyanın tek çatı altında toplanan en büyük lastik üretim tesislerinden birine sahiptir. Brisa üretim tesislerinde, 400'ün üzerinde farklı tipte lastik üretilir. Dünya lastik endüstrisinin lideri Bridgestone'un teknolojisini kullanan Brisa, yalnızca ulusal pazarda değil, dünya pazarlarında da rekabetçi konumunu sürdürmek için ürün yelpazesini sürekli zenginleştirmektedir.

100 milyon USD'yi aşan dış satımında, Brisa'nın Lassa markalı lastikleri 33 ülkede pazarlanmakta ve Avrupa'da 2700 satış noktasında tüketiciye sunulmaktadır. Brisa Bridgestone markasıyla da, Bridgestone Avrupa ve Orta Doğu Teşkilatları'nın siparişlerini üretip, ihraç etmektedir. 2004 yılında lastik sektöründeki 30. yılını kutlayan Brisa, 400 Lassa ve 150 Bridgestone bayisiyle yurtiçi yenileme pazarının lideridir.

MÜKEMMELLİK POLİTİKASI

Brisa olarak, sürdürülebilir büyüme stratejisini gerçekleştirirken, temel iş süreçlerine odaklanarak değer yaratmayı ve topluma
sunmayı amaçlamaktayız.

Bu doğrultuda mükemmellik politikamız;

İnsana saygı ve iş güvenliğine birinci derecede önem vermek.
Yasa, mevzuat ve standartlara uygun, etkili, verimli obektif ve tarafsız yaklaşım ile müşteri menuniyetini sağlamak.
Kurumsal sosyal sorumululuğun bilincinde olmak.
İş ortaklarımızla karşılıklı güven ortamını geliştirmek.
Etik kurallara uymak.
Çalışanlarımızı geliştirmek.
Kaynakları etkin kullanmak.
Önleyici ve düzeltici davranmak.
Etikili iletişime önem vermek.
Tüm süreçlerimizde bilgi teknolojilerinin etkili ve verimli kullanımı ile birlikte bilginin güvenli yönetimini sağlamak.
Takım ruhuyla çalışmak.
Yaratıcı fikirlere değer vermek.
Yenilikçi uygulamalarla fark yaratmak.
Tam katılıma dayalı sürekli iyileştirme ve geliştirmeyi, iş disiplini olarak kabul etmek.
Temiz, düzenli ve standartlara uygun çalışma ortamını sürekli kılmak.
Çevreyi temizlemek yerine, kirletmemek yaklaşımını benimsemek.
Çevre ile ilgili tüm yasal mevzuat ve standartlara uymak,
yasal gereklerin ötesinde çevrenin ve doğal hayatın korunmasına özen göstermek.
Tüm süreçlerimizden kaynaklanan çevresel etkenlerin, iklim değişikliğine, havaya, toprağa, suya olan
etkilerini önleyici ve düzeltici yaklaşımlar çerçevesinde kontrol etmek ve azaltmak.
Beğenilen bir iş yeri olmak.
http://www.brisa.com.tr

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Merkez Ofis
Adres :
Telefon :
Fax :41220 Alikahya izmit - Kocaeli / PK 250 41002 izmit - Kocaeli
0262 316 40 00
0262 316 40 40

Genel Müdürlük Ofisi
Adres :
Telefon :
Fax :Sabancı Center Kule 2 Kat:3 34330 4. Levent İstanbul
0212 385 84 50
0212 385 84 55

Satış ve Pazarlama Ofisi
Adres :
Telefon :
Fax :Kısıklı cad. Şehit Teğmen İsmail Moray sok. No:2/1 34662 Altunizade - İstanbul
0216 544 35 00
0216 544 35 35
Müşteri Hizmetleri
0262 316 50 00
Musteri İletisim Merkezi
444 65 00 BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Loris Parfüm Bayilik Şartları ve başvuru franchise 0 4,001 15/03/2017 08:57:21
Son Yorum: franchise
  Diyet Kapımda Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 3,724 08/08/2016 05:19:55
Son Yorum: franchise
  Praktiker Pratik Franchise Bayilik Şartları franchise 0 7,556 10/11/2014 01:05:52
Son Yorum: franchise
  Dermokil Franchising Bayilik Şartları franchise 0 5,570 03/11/2014 04:13:11
Son Yorum: franchise
  Biodef Kozmetik Saç serumu ve Şampuan Bayilik Şartları franchise 0 4,312 21/10/2014 12:19:34
Son Yorum: franchise
  Bebekcimiz.com Online Satış Mağazası Bayilik Şartları franchise 0 5,013 21/10/2014 12:18:04
Son Yorum: franchise
  Bubble Rubag Çanta Bayilik Şartları franchise 0 2,916 09/10/2014 10:33:04
Son Yorum: franchise
  Münsterlandsolar Günes Enerjisi Panelleri PV Bayilik Şartları franchise 0 2,970 29/09/2014 12:57:36
Son Yorum: franchise
  İbrahim Saraçoğlu Aktar Bayilik Franchising Şartları franchise 0 6,016 19/04/2013 04:48:15
Son Yorum: franchise
  Alescia Parfüm ve Kozmetik Bayilik Şartları franchise 0 3,882 19/04/2013 04:11:40
Son Yorum: franchise

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası