Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beypazarı Maden Suları, kapasite artışına odaklandı
12/06/2011, 03:26:22
Yorum: #1
Beypazarı Maden Suları, kapasite artışına odaklandı
Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan, doğal maden suyu sektörünün önemli aktörleri arasında gösterilen ve meyve aromalı maden suyu alanına yönelik olarak üretime başlayan firmalarının kapasite artışına odaklandığını belirterek, yedinci dolum hatlarının yakın zamanda devreye alınacağını açıkladı.

Firmalarında saatte 252 bin şişe dolum yapabilme kapasitesine sahip olduklarını kaydeden Ercan, “Tüketicilerimizin taleplerini daha rahat karşılayabilmek için kapasitemizi arttırmayı planlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda yedinci dolum hattımızı devreye almak için çalışmalara başladık. Hattın devreye girmesiyle birlikte saatte 50 bin şişelik ek kapasiteye sahip olacağız. Bir bakıma kapasitemizi kapasiteye sahip olacaktır. Başka bir deyişle kapasitemizi yüzde 20 oranında artıracağız” dedi.

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde 1957 yılından beri faaliyet gösteren firmalarının ürünlerini Türkiye’nin hemen her bölgesine ulaştırdıklarına anlatan Ercan, yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da tercih edilen bir marka olduklarının altını çizdi. Bugün itibariyle başta Avrupa Birliği ülkeleri ve Ortadoğu pazarı olmak üzere ürünlerinin 17 ülkeye ulaştırıldığı bilgisini veren Ercan, “Yurtdışında insanlar su yerine mineralli su dedikleri maden suyunu tüketiyor. Bu yüzden de kaynakları yetersiz olan ülkeler ürünlerimizi ithal ediyor. Türkiye’nin de maden suyu kaynakları yönünden zengin bir ülke olduğunu göz önüne aldığımızda ülkemizin önemli miktarlarda mineral suyu başta AB ülkeleri olmak üzere farklı coğrafyalara satılıyor” diye konuştu.

“Potansiyelimizi değerlendirebiliriz”

Türkiye’nin mevcut yer altı zenginlikleriyle hem iç hem de dış pazarın ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebileceğini görüşünde olan Ercan, “İç pazarda bir Avrupa ülkesi kadar maden suyu tüketemiyoruz. Çünkü tüketicimizde bu ürünün tüketilmesi yönünde yerleşmiş bir alışkanlık bulunmuyor” ifadesin kullandı. Türkiye pazarı için meyve aromalı maden sularının önemli bir eşik olarak karşılarında durduğunu anlatan Ercan, “Bu ürünlerin pazara girmesiyle tüketimini arttığını söyleyebilirim. Sektörde meyve aromalı maden suyuna en son giren firma olmamıza rağmen tüketicinin beğenisine sunduğumuz 6 farklı meyve aromalı çeşidimiz ile büyük beğeni topladık” değerlendirmesini yaptı.

Sektörde yarım asrı geride bırakan firmalarının meyve aromalı maden suyu segmentinde tutulmasını doğal ürünlerinde elde edilen başarılı satışlara ve marka değerlerine bağlayan Ercan, kalitelerini birçok ödülle de ispatladıklarına dikkat çekti. Ercan, “Bugüne kadar birçok ödüle layık görüldük. En son 2011yılı içinde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği (TTDK) tarafından verilen altın marka ödülünü, Tüketici Akademisi tarafından verilen 2011 kalite ödülünü ve 2’inci Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde verilen güvenilir marka ödülünü aldık” dedi.

“Soda ve maden suyu terimleri karıştırılıyor”

Sektörün sorunlarına ilişkin yaptığı değerlendirmelerde fiyat odaklı rekabet kadar önemli bir konunun terim kargaşası olduğunu anlatan Ercan, maden suyu ve soda terimlerinin birbirine karıştırılmasını eleştirdi. Sodanın gazla sıkıştırılmış bir içecek olduğunu ve maden suyu sınıfında değerlendirilemeyeceğini anlatan Ercan, “Maden suyu yer altından doğal olarak çıkar ve içinde en az 1000 miligram mineral ihtiva eder. Soda denen içecekte mineral değer bulunmaz. Soda herhangi bir suya gaz basılarak elde edilir” görüşünü kaydetti.

Sözü edilen sorunu çözmek için maden suyuna AB uyum yasaları gereği mineralli su denildiğini anlatan Ercan, “Ne var ki bu durum daha da bir karışıklığa neden oldu. Karışıklığı gidermek için yeni düzenleme yapıldı ve buna göre artık maden suyu etiketlerinde hem maden suyu hem de mineralli su yazılacak” diye konuştu. Son olarak kâr marjının çok düşük olduğu bu sektörde firmaların ayakta kalabilmesi için maden suyu tüketiminin artış kaydetmesi gerektiğini anlatan Ercan, sağlıklı yaşam bilinci oturmuş her bireyin günde en az iki şişe maden suyu tüketmesi gerektiğine dikkat çekti.
Kobiden BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
13/08/2011, 01:25:48
Yorum: #2
 
içerik gayet faydalı, tebrikler. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara'da mağazalar Shopping Fest'e odaklandı franchising 0 1,997 31/05/2012 04:53:37
Son Yorum: franchising
  Beypazarı Maden Suyu’ndan yatırım hamlesi franchising 0 1,938 15/02/2012 10:55:59
Son Yorum: franchising
  Freşa, meyveli maden suyu pazarında iddialı bayilik 2 3,078 03/08/2011 12:33:38
Son Yorum: Odesa
  bauMax Ukrayna&Sırbistan pazarına girmeyi erteleyerek Türkiye yatırımlarına odaklandı bayilik 0 1,243 02/08/2011 09:35:46
Son Yorum: bayilik

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası