Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Auto King Oto Yenileme Bayilik ( Franchise ) Şartları
09/05/2011, 06:12:18
Yorum: #1
Auto King Oto Yenileme Bayilik ( Franchise ) Şartları
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcQyVpb83sT_Bh_2QRATkaE...wT-gSTIs_A]

“Oto Yenileme Sektörü”, Otomotiv Sektörünün lokomotifi ve dünyanın en büyük otomotiv ürünleri pazarı olan Amerika Birleşik Devletleri’nde, son 15 yılda en hızlı gelişen sektörlerin başında gelmektedir. Sektörün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kümülatif büyüklüğü bugün için milyar Dolar’larla ifade edilmektedir.

“Oto Yenileme Sektörü” tamir tekniklerinin geleneksel tamir metotlarına göre aracın orijinalliğini korumayı amaçlayan çok daha hızlı ve ucuz olma avantajları tüketici kesiminin ve sigorta şirketlerinin yoğun ilgisini çekmektedir.

AUTO KING “Oto Yenileme Sektörü”nde konusunda Dünya’nın önde gelen Amerikan şirketlerinin know-how içeren uygulama tekniklerini ve yüksek teknoloji malzeme ve ekipmanlarını Türkiye’ye getiren ve bunları kurumsal hizmet standartları ve koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışı ile tüketiciye sunmayı amaçlayan bir Türk franchising markasıdır. AUTO KING Türkiye’deki faaliyetine, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’de geçen 6 aylık bir ön hazırlık dönemini takiben, 1 Ocak 2001 tarihinde başlamıştır.

AUTO KING’in kurucusu olan Fazıl Yücetin, Makina Mühendisliği eğitimini bitirdikten sonra girmiş olduğu Otomotiv Sektörü’nde, tasarım, üretim, satış ve pazarlama, satış sonrası hizmetler, distribüsyon ve genel yönetim kademelerinde, son 14 yılı Genel Müdürlük pozisyonu olmak üzere, 25 yıl aralıksız görev yapmıştır. 2001 yılı başında AUTO KING’i hayata geçirerek, kendi sektörel bilgi birikimlerini, Oto Yenileme Sektöründeki en son Amerikan know-how’lı uygulama teknikleri ile birleştirerek, Türkiye’de henüz el atılmamış bir sahada, hasarlı bir parçayı değiştirmeksizin, aracın orijinalliğini azami ölçüde koruyarak yatırımcılara yeni bir iş sahası, çalışanlara yeni bir istihdam alanı yaratarak, daima faturayı ödeyen kesim olan tüketiciye ve sigorta şirketlerine azami para ve zaman tasarrufu kazandırmayı ve bu yolla Türk Ekonomisine katkı sağlamayı amaçlamıştır.

AUTO KING Oto Yenileme Sistemleri; “Boyasız Kaporta Düzeltme” (PDR), “Boya Hasarlı Kaporta Düzeltme” (DR), “Boya Tamiri, MiniYama” (PR), “İç Döşeme Tamiri” (IR), “Ön Cam Tamiri” (WR), “Plastik ve Aluminyum Parça Tamiri” (PAR), “Oto Bakım ve Koruma” (AD), "Aluminyum Alaşımlı Jant Tamiri" (AWR), "Leke Çıkarma" (SR) Sistemlerinden oluşmaktadır. AUTO KING Oto Yenileme Sistemlerinde amaç; günümüzde birer menkul kıymet olan özel ve ticari araçlarımızın iç ve dış aksamlarındaki, kaporta, boya, plastik, deri, vinil, kumaş, ön cam gibi malzemelerindeki küçük ölçekli hasarların, aracın orijinalliğinin azami ölçüde korunarak, giderilmesi, yenilemesi ve dış etkilere karşı azami şekilde korunmasıdır. AUTO KING servis konsepti koşulsuz müşteri memnuniyeti, ucuzluk, hızlılık ve mobil servis prensiplerine dayanır. Hizmette bir tamir işleminin geleneksel tamir metotlarına göre daha hızlı, daha ucuz, aracın orijinalliğinin azami ölçüde korunması ve yüksek kalitede yapılması hedeflenir.

AUTO KING oluşturmakta olduğu kaliteli franchise ağıyla ve Servis Merkezlerinde tek bir standartta uygulanan yaklaşık 1000 sayfa ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi ve Franchise Standartları dökümantasyonu ve Oto Yenileme Sektörünün lideri ve örneği olma sorumluluğuyla, sektörünün tüm avantajlarını kendine özgü hizmet anlayışı ve yorumu ile tüketiciye sunmayı amaçlamaktadır.Günümüzde çok hızla gelişen sanayi toplumunun ayrılmaz bir parçası ve önemli bir yatırım kalemi olan taşıt araçları karayollarında seyir veya park halindeyken dış darbeler sonucu muhtelif şekillerde hasara uğramaktadırlar.

Dünya'da Otomotiv Sektörünün en gelişmiş olduğu ve tüketici haklarının en yüksek düzeyde korunduğu ülke konumunda olan Amerika Birleşik Devlerleri'nde bir oto sürücüsünün bir boya ve kaporta servisine gitme nedeni olan hasarların yaklaşık %85'inin küçük ölçekli göçük, çizik, sıyrık gibi boya, kaporta ve jant hasarları oldukları saptanmıştır.

Bu küçük çaplı hasarların boya ve kaporta servislerinde geleneksel tamir yöntemleriyle giderilmesi için, taşıt araçları 2-3 gün servis merkezinde kalmakta, araç sahipleri ödemek zorunda kaldıkları yüksek faturanın yanısıra araçlarını da bu süre içersinde kullanamamaktadırlar.

Günümüzde özellikle tüksetici ve sigorta şirketlerinin son yıllarda gittikçe artan talebi; hizmetin daha ucuza ve daha hızlı olarak alınması, araç orijinalliğinin mümkün olduğu nispette korunması şeklinde olmaktadır.

Geleneksel tamir metodlarına alternatif olarak son 15 yılda hızla gelişen Oto Yenileme Sistemleri sektöründe, taşıtlarda oluşan küçük ölçekli boya, kaporta, ön cam, tampon, jant ve iç döşeme hasarları, hızlı onarım teknikleri, gelişmiş ekipman ve özel malzemelerle daha hızlı şekilde, daha ucuza ve aracın orijinalliği azami şekilde korunarak onarılabilmektedir.

AUTO KING Dünyanın en gelişmiş oto yenileme sistemlerini ve onarım tekniklerini Türkiye’de 2000 yılından bu yana etkin bir şekilde uygulayan ve bu hizmetleri hız, ucuzluk ve mobil hizmet ilkeleriyle ve yüksek franchise standardlarıyla tüketiciye sunmayı amaçlayan bir "Mini Onarım" franchising markasıdır.
AUTO KING Oto Yenileme Sistemleri Nelerdir ?

AUTO KING Oto Yenileme Sistemleri paketleri şunlardır;

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Sistemi (PDR)
Plastik Tampon ve Parça Tamiri Sistemi (BR)
Boya Tamiri Sistemi (PR)
Ön Cam Tamiri Sistemi (WR)
İç Döşeme Tamiri(IR)
Oto Bakım ve Koruma Sistemi (AD)
Aluminyum Alaşımlı Jant Tamiri (AWR)
Aluminyum Panel Onarımı Sistemi (PAR)
Leke Çıkarma (SR)

AUTO KING Eğitim Okulu

AUTO KING’in İstanbul ikitelli ve Kartal’daki Eğitim Okullarında AUTO KING Franchisee adayları yöneticilere İş İdaresi ve teknisyenler'e "AUTOKING Onarım Teknikleri” eğitimleri verilir, başarılı olanlar “AUTO KING Eğitim Sertifikası" almaya hak kazanırlar.
AUTO KING Franchising Paketi İçinde Neler Alacaksınız ?

AUTOKING Franchising Sistemine katılan bir girişimcinin ücret paketi içinde alacağı hizmet,ürün ve destekler şunlardır :
> 5 yıl süreli Franchising Anlaşması çerçevesinde Teknik Yardım, Eğitim, Malzeme ve Parça Tedarik ve Yeni Ürün/Hizmet Geliştirme Desteği
> AUTO KING Onarım Sistemleri Ekipman ve Malzeme Paketleri
> AUTO KING Kurum Kimliği Paketi
> Franchisee sahibine ve kadrosuna 40 gün/adam süreli bitirme sertifikalı AUTO KING idari ve teknik eğitimi (eğitim süresi ihtiyaca göre uzatılabilir)
> Eğitim Okulu süresince teknisyenlere ücretsiz ulaşım ve öğle yemeği imkanı
> AUTO KING Franchise Standartları El Kitabı (2 Klasör)
> AUTO KING Onarım Servis El Kitapları ( 7 Klasör )
> Özel AUTO KING AKIS Servis Programı kullanım hakkı
> Ülke çapında tanıtım desteği
> Bölgesel iş olanağı BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Loris Parfüm Bayilik Şartları ve başvuru franchise 0 4,000 15/03/2017 08:57:21
Son Yorum: franchise
  Diyet Kapımda Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 3,721 08/08/2016 05:19:55
Son Yorum: franchise
  Praktiker Pratik Franchise Bayilik Şartları franchise 0 7,556 10/11/2014 01:05:52
Son Yorum: franchise
  Dermokil Franchising Bayilik Şartları franchise 0 5,569 03/11/2014 04:13:11
Son Yorum: franchise
  Biodef Kozmetik Saç serumu ve Şampuan Bayilik Şartları franchise 0 4,311 21/10/2014 12:19:34
Son Yorum: franchise
  Bebekcimiz.com Online Satış Mağazası Bayilik Şartları franchise 0 5,012 21/10/2014 12:18:04
Son Yorum: franchise
  Bubble Rubag Çanta Bayilik Şartları franchise 0 2,916 09/10/2014 10:33:04
Son Yorum: franchise
  Münsterlandsolar Günes Enerjisi Panelleri PV Bayilik Şartları franchise 0 2,969 29/09/2014 12:57:36
Son Yorum: franchise
  İbrahim Saraçoğlu Aktar Bayilik Franchising Şartları franchise 0 6,016 19/04/2013 04:48:15
Son Yorum: franchise
  Alescia Parfüm ve Kozmetik Bayilik Şartları franchise 0 3,882 19/04/2013 04:11:40
Son Yorum: franchise

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası