Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Algida Yeni Markası Fruttare yi Tanıttı
15/05/2011, 07:35:34
Yorum: #1
Algida Yeni Markası Fruttare yi Tanıttı
Algida Yeni Markasını Tanıttı
Değişen yaşam trendleri ve yeni tüketici beklentileri doğrultusunda yaratılan Algida’nın yeni markası Fruttare, ferah bir an sunuyor


Değişen yaşam trendleri ve yeni tüketici beklentileri doğrultusunda yaratılan Algida’nın yeni markası Fruttare, tazelenmek ve canlanmak istenilen anlarda gerçek hindistancevizi ve ananas parçalarının doğallığı ile ferah bir an sunuyor. Fruttare’yi Amerikalı ünlü trend analisti Jody Turner ile tanıttı


Avrupa’da tüketicilerle buluşmaya başlamasının hemen ardından özellikle gençler için klasikler arasında yerini alan Fruttare, gerçek hindistancevizi ve ananas parçalı iki çeşidi ile Türkiye’de de Algida dolaplarında yerini aldı. İnovasyonu başarının merkezine koyan Algida, Fruttare’nin doğum öyküsünü Algida Pazarlama Direktörü Özgür Kölükfakı ve Culture of Future’ın kurucusu Amerikalı tanınmış trend analisti Jody Turner’ın katıldığı bir toplantı ile anlattı.

Algida Pazarlama Direktörü Özgür Kölükfakı, Algida’nın Türkiye’deki başarı hikayesinde ürün inovasyonunun önemli bir yer tuttuğunu belirtirken Fruttare’nin 21’inci yılda ürün portföylerine katılan beşinci ana marka olduğunu ifade etti. Kölükfakı konuşmasında şu bilgileri verdi: “Fruttare farklı tüketici profillerinin duygu ve damak tatmini için aradıkları doğallık ve eğlence ortak noktasına odaklanıyor. Gerçek meyve parçalarıyla yaratılan Fruttare’nin dikkate aldığı temel güdüler tazelenmek, hafiflemek, yenilenmek ve eğlenmek. Özetle, Fruttare markası doğallığı ile enerjinizi yükseltmeyi hedefleyen bir marka. Fruttare’nin Algida’nın büyümesine de enerji getireceğine inanıyoruz. Kişi başı dondurma tüketiminin 20 yılda 0,3 litreden 3,5 litreye gelmesinde, aynı sürede pazarın büyüklüğünün 1 milyar TL’ye yaklaşmasında ve bugün pazar payımızın yüzde 74 gibi oranda olmasında markalarımızın ve inovasyonun rolü büyük.”

Fruttare markasının doğuşuna ilham veren tüketici trendleri ve Fruttare’nin tüketici profili hakkında bilgi veren trend analisti Jody Turner, dünyanın hızlı ve kesintisiz bir değişim yaşadığını, değişimin farklı jenerasyonlara mensup ve farklı profillerde isimlendirilen tüketicilerin arayışlarını etkilediğini söyledi. Turner, Fruttare’ye ilham veren bugünün tüketici trendlerini ve Fruttare’nin başarısını şöyle özetledi: “Bugün tekrar toprağa ve doğala odaklanıyoruz ama bunu pastoral bir nostalji ile değil, doğanın sunduklarını bugüne özgü yeniliklerle birleştiren fikirleri seviyoruz. Bugünün odağında, günün içine endişesiz, keyifli eğlenceli anlar eklemek var. Çaba gerektirmeyen, basit kurgulu ve doğal anlardan söz ediyoruz, tıpkı küçüklüğümüzde olduğu gibi. Bizi canlandıran ve yenileyen bu anları sevdiklerimizle paylaşma eğilimindeyiz. Yaşımızdan bağımsız olarak hayatı kalben bir genç olarak yaşıyoruz çünkü genç olmak, içinde olduğumuz anda yaşanan ve gelecekte yaşanacak keyif ve eğlence ilgili. Sözünü ettiğim bu trendler, Fruttare’ye ilham veren trendler, hepsinin Fruttare dünyasında bir karşılığı var. Ayrıca günün tüketici profilinin beklentilerini özetleyen anahtar kelimelerin çoğu, Fruttare’nin vaatleri ile kesişiyor. Ürünle yaşadığımız deneyimi, ürünün duyularımızı uyarmasını, yaşadığımız anlara kattığı farkı önemsiyoruz. Eğlence, netlik, basitlik, tazelik, sağlıklılık, yerellik, gerçeklik ve sosyalleştiricilik ürünlerde aradığımız temel unsurlar.”

30 ülke içinde en çok meyve parçası Türkiye’de
Fruttare Marka Müdürü Sanem Karacan, Fruttare’nin 1990’ların başında bir iki pazarda sınırlı çeşit ile yer alan bir markayken 2009 yılı itibarı ile küresel bir ana markaya dönüştürülmek üzere yeniden yaratıldığını belirtti. Karacan bu kararın alınmasında değişen tüketici beklentilerinin ve yaşam biçimlerinin büyük rol oynadığını belirti ve sözlerine şöyle devam etti “Fruttare şu an 30 ülkede tüketicilere sunuluyor. Türkiye’de ürettiğimiz Fruttare ananas ve hindistancevizi çeşitlerinin farkı, içlerindeki gerçek meyve parça oranının tüm ülkelerden fazla oluşu. Algida Türkiye olarak doğallık ve canlanma ihtiyacını karşılarken cömert davrandık. Meyve yönünden zengin Fruttare çeşitlerimiz aynı zamanda düşük kalorileriyle de beğeni topluyor.”


Fruttare Hakkında
• Fruttare, ananas ve hindistancevizli iki çeşidi ile Türkiye pazarına sunuluyor.
• İçinde gerçek meyve parçaları barındıran Fruttare çeşitlerinin Türkiye’deki meyve oranı diğer ülkelerdekinden yüksek.
• Fruttare şu an 30 ülkede satılıyor.
• Fruttare’nin üretiminde kullanılan ananas Filipinler, Kenya ve Tayland’da; hindistancevizi ise Endonezya’da yetişiyor.
• Türkiye’de satılan Fruttare çeşitlerinin üretimi Türkiye’de, Algida Çorlu Fabrikası’nda gerçekleşiyor
• Fruttare ananas çeşidinde 65 k/cal., hindistancevizi çeşidinde ise 95 k/cal. bulunuyor.

Jody Turner hakkında
Jody Turner, dünyanın sürekli devinim ve değişim halindeki pazar dinamiklerine stratejik pencereden bakan ve Apple, Nike, Starbucks, Old Navy/Gap, Adidas, Dell, Microsoft, Sony, BMW gibi pek çok markaya bu çerçevede yön gösteren bir trend analistidir. Fast Company Magazine için uzman blogger, trendwatching.com için trend takipçisi olan Turner’ın 2003 yılında kurduğu Culture of Future ise değişime, yeniliğe ve büyümeye açık firmalara, hedef kitlelerine dair iç görüler sunan bir şirkettir. Turner, son 10 yıldır dünyanın farklı ülkelerinde, aralarında TEDx gibi platformların da yer aldığı, pek çok projede konuşmacı olarak yer alan bir isim. BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Lumberjack yeni koleksiyonunu tanıttı franchise 0 1,743 13/11/2013 06:11:31
Son Yorum: franchise
  ebebek'ten 2 yeni mağaza franchise 0 1,707 15/07/2013 10:14:47
Son Yorum: franchise
  Teknosa'nın yeni Genel Müdürü Necil Oyman oldu franchise 0 1,586 28/06/2013 11:12:26
Son Yorum: franchise
  Makro'dan iki yeni market franchise 0 1,702 15/06/2013 11:49:26
Son Yorum: franchise
  AVVA, bulunduğu pazarlara 4 yeni ülke daha eklemeye hazırlanıyor. bayilik 0 1,567 05/04/2013 03:37:13
Son Yorum: bayilik
  Kocaeli’nin Yeni Sembolü Symbol 262 olacak bayilik 0 2,408 28/02/2013 03:07:06
Son Yorum: bayilik
  Ünlü İtalyan markası Türkiye’de bayilik 0 2,098 22/02/2013 11:23:57
Son Yorum: bayilik
  2 milyar $'a 25 yeni AVM geliyor bayilik 0 1,692 22/02/2013 09:27:52
Son Yorum: bayilik
  İntersport iki yeni mağaza açtı bayilik 0 1,673 18/02/2013 01:25:50
Son Yorum: bayilik
  Vatan’dan iki günde iki yeni mağaza franchising 0 1,533 20/01/2013 11:47:38
Son Yorum: franchising

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası