Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akkaya Buz Bayilik ( Franchise ) Şartları
09/05/2011, 05:49:29
Yorum: #1
Akkaya Buz Bayilik ( Franchise ) Şartları
Çetin AKKAYA Diyor ki;


Ben doğduğum yıllarda İstanbul'da çoğu evde buzdolabı yokken rahmetli babam 1955 yılında kalıp ve blok buz satıcılığı ile geçimini idame ettiriyormuş. Babam anlatırdı;

Bizim dükkandan Taksim meydanına kadar insanlar kuyruk oluştururmuş. 1986 yılında gelişen ülkemizle beraber Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek Amerika'dan getirdiğimiz 300kg kapasiteli kristal buz makinesi ile kalıp ve blok buzdan sonra paket buz üretimine başladık. O zamanlar bar ve gece klüpleri parmakla gösterilecek kadar azdı. Tabi önceleri paket buzu satmakta zorlandık. Beyoğlu'nda ki on, on beş pavyonun küçük çapta buz ihtiyacını karşılıyorduk.

1990'lara geldiğimizde eğlence sektörü hızla gelişmeye başladı. 1996 yılında Bodrum'da da bir tesis kurarak hizmet vermeye başladık. Zamanla hizmet verdiğimiz illerde barlar, gece klüpleri, restaurantlar çoğaldı ve her yıl üretim kapasitemizi arttırarak 2006 yılında günlük otuz ton buz üretimini gerçekleştirdik.

Dün vardık, bugün de varız...Yarın da sizlerle var olacağız...1955'ten bugüne hizmette 64 yıl..

"BUZ'A İMZA ATAN ADAM "

Çetin Akkaya Soyadını Taşıyan markasıyla buz hükümdarlığı kurdu.

50 yılı aşkın süredir buz imalatı yapan bir ailenin çocuğu olan Çetin Akkaya kendi soyadını taşıyan markası ile buz hükümdarlığını kurdu. Çetin Akkaya sektörde buza imza atan adam olarak tanınıyor.

1955 yılından beri biz ailece buz sektörünün içindeyiz. O yıllarda buzdolapları daha Türk insanının evine girmediği dönemler ve babam kalıp buz satıcılığı yapıyormuş. Ben de yıllar sonra bu baba mesleğini en iyi, en modern ve en sağlıklı şekilde yapıyorum. Aslında 1986 yılında kristal buz üretimine niyetlendiğimde herkes bana gülmüştü. “Buzu paketleyip kime satacaksın?” diye. O yıllarda gece hayatı bu kadar hareketli değildi. Gece kulüpleri ve barlar parmakla sayılacak kadar azdı. Yalnızca Beyoğlu’nda 10-12 tane pavyon vardı. Bu şartlara karşın ABD’den getirdiğim 300 kg. kapasiteli kristal buz makinesi ile buz üretimine başladım. İlk dönemler oldukça zor geçti. Pavyonlara bile buz satmakta oldukça zorlandım. Ama hiçbir zaman yılmadım. Gece hayatının hareketlenmesi gece kulüplerinin ve barların çoğalmaya başlaması ile firmam da güçlendi ve sektörde gerçek yerini buldu. Elbette piyasada birçok buz üreticisi var. Şunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Ben Çetin Akaya, Türkiye’de buza imza atan bir isim olarak buzun benim firmam dışında sağlıklı olarak üretildiği düşüncesinde değilim. Şunu da söyleyebilirim buz konusunda Türkiye’ye bir güvensizlik var. Yurtdışından gelen turistler çok zorda kalmadıkça buzlu içecek kullanmıyor. Bu da yabancıların bu konuda bize nasıl baktığını gösteriyor. Diğer buz üreticilerini kötülemek gibi bir amacım yok. Ama kuyu suyundan, hijyenik şartlardan yoksun buz üreten birçok firma mevcut. Hatta bu işyerlerinin belediyenin verdiği işyeri açma ruhsatları bile yok. Çoğu halk tabiri ile merdivenaltı buz üretimi yapılan yerler. Biz hâlâ bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyoruz. 9 Haziran 2004’de yürürlüğe giren yeni gıda tüzüğüne göre gıda üretimi izne olmayan firmalardan buz olan satanlar 5179 sayılı kanunun 4. maddesine göre suç işlemiş sayılıyorlar. Öncelikle buz kullanan işyerleri sahiplerini sonra da buraya gelen insanları buz konusunda bilinçlendirmek gerekiyor. Özellikle de bar ve gece kulübü gibi yoğun buz tüketilen yerlerdeki müşterilerin kullanılan buzun hangi şartlarda üretildiğini bilmesi gerekiyor. Tüketici bilinçlendikçe firmalar da kendilerine çeki düzen verecekler ve bir standarda geleceklerdir. Akkaya Buz olarak Türkiye’de Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan Gıda Üretim izni olan ilk firmayız. Ve bu işin öncüsüyüz. Şunu da söyleyebilirim buzda AB standartlarını uygulayan tek firmayız. Bu konuda AB’ye çoktan girdik diyebilirim. Biz markamız ile İstanbul’un tüm elit gece kulüpleri, barları, Restaurantlarına girdik. Bu işyerleri tabii ki öncelikle müşterilerinin sağlıklarını ve güvenliklerini düşündükleri için Akaya Buz’u tercih ettiler. Biz de onların bu güvenlerine layık olmak için her geçen gün kendimizi yenileyip geliştirme çabasındayız. Yine firma olarak birçok aktivitenin içerisinde yer almaktayız.


Coca-Cola ve Pozitif Org. ortaklaşa gerçekleştirdiği Rock-Coke konserlerinin üç yıldır buz organizasyonunu yapıyoruz. Geçen yıl yapılan Formula I organizasyonuda, Akkaya Buz olarak 100 ton buz temin ederek bir ilki gerçekleştirdik. Olimpiyat Stadı’nda yapılan Şampiyonlar Ligi Finali’nde buz organizasyonu firmamız tarafından gerçekleştirildi.


Bu arada bir ilki daha gerçekleştirmek üzereyiz. Amerikalılarla yaptığımız bir anlaşma ile Irak’taki Amerikan üslerinin buz ihtiyacını firmamız karşılayacaktır. Bu konuda anlaşma aşamasındayız ve bu anlaşma sonunda Amerikan üslerine ayda 250 ton buz sevkiyatı yapacağız. 2004 yılında “Buz gibi tehlike” diye yaptığınız haber. Sektörde oldukça ses getirdi. Gösterdiğiniz hassasiyet birçok kişiye örnek oldu. Bu davranışınız hem sektörden büyük bir destek gördü hem de tüketicinin bilinçlenmesi adına çok fayda sağladı. Ben Çetin Akkaya olarak bu haberinizden dolayı size teşekkür ediyorum. Şunun altını da bir kez daha çiziyorum. Her sektör kendine çeki düzen verirse sorumluluğunun bilincinde olursa AB’ye girmemiz o kadar kolaylaşır.


ÇETİN AKKAYA


1961 Erzincan Kamah’da doğdu. Evli biri kız iki çocuk sahibi. Eğitimi sonrası daha önce yedek parçacılık yaptı. Daha sonra baba mesleğini sürdürdü. Spor yapmayı, kitap okumayı, seyehat etmeyi seviyor. Çetin Akkaya’nın felsefi bir yönü de olduğu biliniyor.


BUZ SEKTÖRÜNDE ÇIĞIR AÇTIK


Biz buz sektöründe bir çığır açtık. Artık bir markayız. Buzlarımız Başpınar memba suyu ile ozanlama ve ultraviolelerden geçirilerek tam bir otomasyon şeklinde üretilip, eldeğmeden, hijyenik olarak paketlenip -15 derece soğuk hava depolarında muhafaza edilerek satışa sunulmaktadır. Günlük buz üretimimiz 30 tondur.


SATIŞ YELPAZEMİZ ÇOK GENİŞ


Akkaya Buz olarak satış yelpazemiz çok geniş. Bar, gece kulüpleri, restaurant ve oteller öncelikli satış noktalarımızı oluşturuyor. Yine bunların yanı sıra catring firmaları, havayolları, denizcilik işletmeleri hatta hastaneler de satış noktalarımız arasında bulunuyor. Yeni başlattığımız bir oluşum ile de büyük grosmarketler, benzin istasyonları ve birçok markette de Akkaya buzu satışa sunmuş bulunuyoruz.


BUZDA MİSYON ÜSTLENDİK


Biz firma olarak her şeyden önce buzda bir misyonu üstlendik. Misyonumuz buzun sağlıklı ortamlarda, tüm koşullara uyarak ve insanımız düşünülerek üretilmesidir. Firmamız buzda en iyiyi üretmek adına her türlü girişimi yapmakta ve daha iyiye gitmek için tüm koşulları zorlamaktadır. Misyonumuzu yerine getirebilmek için Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın denetimlerini artırmasını ve siz basın mensuplarının bu konudaki hassasiyetinizi sürdürmesini de özellikle talep ediyorum.

Bayilikler Verilecektir
İrtibat Çetin AKKAYA
0532 397 65 13 BAYİLİK BAŞVURUSU

             
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Loris Parfüm Bayilik Şartları ve başvuru franchise 0 3,507 15/03/2017 08:57:21
Son Yorum: franchise
  Diyet Kapımda Bayilik Şartları ve Başvuru franchise 0 3,455 08/08/2016 05:19:55
Son Yorum: franchise
  Praktiker Pratik Franchise Bayilik Şartları franchise 0 7,442 10/11/2014 01:05:52
Son Yorum: franchise
  Dermokil Franchising Bayilik Şartları franchise 0 5,438 03/11/2014 04:13:11
Son Yorum: franchise
  Biodef Kozmetik Saç serumu ve Şampuan Bayilik Şartları franchise 0 4,218 21/10/2014 12:19:34
Son Yorum: franchise
  Bebekcimiz.com Online Satış Mağazası Bayilik Şartları franchise 0 4,908 21/10/2014 12:18:04
Son Yorum: franchise
  Bubble Rubag Çanta Bayilik Şartları franchise 0 2,813 09/10/2014 10:33:04
Son Yorum: franchise
  Münsterlandsolar Günes Enerjisi Panelleri PV Bayilik Şartları franchise 0 2,776 29/09/2014 12:57:36
Son Yorum: franchise
  İbrahim Saraçoğlu Aktar Bayilik Franchising Şartları franchise 0 5,878 19/04/2013 04:48:15
Son Yorum: franchise
  Alescia Parfüm ve Kozmetik Bayilik Şartları franchise 0 3,764 19/04/2013 04:11:40
Son Yorum: franchise

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

İletişim | Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS Beslemesi
Ekonomi ve İş Dünyası