Türkiye'nin İlk ve Tek Bayilik Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: İlham perileri The Woo’da dolaşıyor
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
İlham perileri The Woo’da dolaşıyor

“Evim için benim için” sloganıyla kapılarını açan The Woo, ev ve ev yaşamı ile ilgili pek çok seçeneği ulaşılabilir fiyatlarla sunuyor. The Woo Genel Müdürü Mete Övür, mağaza sayılarını hızla artırdıklarını belirterek, franchise sistemine de başlamak üzere olduklarını anlatıyor

Fulya B. ÖZTÜRKThe Woo’yu tanıyabilir miyiz öncelikle? Hangi amaçlarla yola çıktı?
Biz The Woo ile mimari dokunuşları olan bir dekorasyon markası yarattık. The Woo’nun amacı, ev ve ev yaşamına dair tüm ürünleri, çok farklı seçeneklerde, ulaşılabilir fiyatlar ile tek çatı altında müşteriler ile buluşturmak. The Woo’nun kuruluş fikri yaklaşık olarak 3 yıl önce, iç mimari hizmetini geniş kitleler ile buluşturma hayaliyle başladı. Biz, mekân tasarımı yaparken kullanımını öngördüğümüz veya tasarladığımız ürünlere ulaşmada zorluklar yaşayınca, kendi evini dekore etmek isteyen tüketicilerin de aynı sorunu yaşadığını düşündük ve The Woo markasını kurmak için çalışmalara başladık.
2009 yılında ilk mağazanın ardından çok kısa bir süre sonra ikinci mağazanın kapıları açıldı. Şube sayınızı öğrenebilir miyiz? Nerelerde, toplam kaç metrekarelik bir alanda hizmet veriyorsunuz?
The Woo mağazalaşma anlamında da çok istikrarlı ve ciddi adımlar atıyor. 2009 yılının Kasım ayında Palladium Alışveriş Merkezi’nde ilk, hemen ardından bin metrekare bir alan içinde 2010 yılı Şubat ayında Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde ikinci mağazamızı açtık. 2011 yılını da mağazalaşma anlamında ciddi atılımlar gerçekleştireceğimiz bir yıl olarak planlıyoruz. Mart ayı ile birlikte 2 farklı yerde The Woo mağazaları açılıyor. Levent’teki Metrocity Alışveriş Merkezi ile Bahçeşehir’deki Prestige Mall Alışveriş Merkezi’nde mağazaları hizmet vermeye başlıyor. Akbatı’da da 2011 Ağustos ayında yeni bir mağaza açacağız ve 1 Nisan’da da Ankara Cepa’da mağaza açma çalışmalarımız devam ediyor. 2011 yılında The Woo’dan 4 mağaza birden geliyor.
“Evim için benim için”

Ürün çeşitleriniz neleri kapsıyor? Kaç çeşit ürün mağazalarınızda yer alıyor?
The Woo markasını yaratırken, bir iç mimarın titizliğinde evde ya da ofiste ihtiyaç duyulan en küçük ayrıntıdan en büyüğüne kadar tüm ürünlerin seçkin, özel ve farklı olması için çalıştık. Detaylarda yaratılan farklılıkları, mağazalarımızda tüketiciye yaşam alanları olarak sunuyoruz. “Evim için Benim için” sloganıyla birçok çeşitte dekorasyon ürününü koleksiyonlarımızda barındırıyoruz. Mobilyadan terliğe, havludan tuzluğa, masa lambasından duvar saatine, koltuktan yatağa, evinizde ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bulmanız mümkün.The Woo’nun farkı nedir, nasıl bir boşluğu dolduruyor?
The Woo, sadece bir evin ihtiyacı olan ürün ya da ürünleri satmıyor. Aynı zamanda ziyaretçilerine ve müşterilerine kendi evlerinde yaratabilecekleri dekorasyona dair ilham ve fikir veriyor. The Woo, kent insanının yaşam alanlarında kendilerini ayrıcalıklı hissedecekleri, alternatif birçok ürünü bir arada bulacakları çok özel bir marka. Kişinin tarzı ne olursa olsun The Woo’da mutlaka uygun birbirinden şık ve birbirinden konforlu mobilya ya da dekoratif bir obje bulabilir. Çünkü The Woo, her tarzda dekorasyon için tecrübeli tasarımcılar ile çalışıyor. Ürünler, tasarımcılarımız tarafından tasarlanıyor ve evin ihtiyacına göre işlevsel olarak üretiliyor.
The Woo’nun mağaza lokasyonlarında AVM’lerin seçildiğini görüyoruz. AVM’lerde olmanın avantajları nelerdir? Neden AVM’leri tercih ediyorsunuz?
Alışveriş merkezleri, özellikle son 10 yıldır ciddi anlamda birer yaşam alanı haline geldiler. Ünlü Amerikan Sosyolog George Ritzer’in “modern çağın tapınakları” olarak tanımladığı bu merkezler, aslında küçük birer şehir gibiler. Özellikle kentlerde yaşayan bireyler için biçilmiş birer kaftan olan alışveriş merkezleri, sahip olduğu çeşitlilik ile de yine birer cazibe mekânları olarak görülebilir. Günümüzde alışveriş merkezlerinde olmak çok önemli; çünkü artık kent insanı sokak sokak ya da cadde cadde gezmek yerine belli bir noktaya giderek aynı alanda farklı ihtiyaçlarına yanıt olabilecek mekân arayışı içerisinde. Bu anlamda alışveriş merkezlerinin önemi ortaya çıkıyor. Alışveriş Merkezi’ne gelen bir ziyaretçi, burada tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Biz The Woo olarak alışveriş merkezlerinde olmayı önemsiyoruz. Çünkü konsept olarak, kent insanının yaşam alanlarında kendilerini ayrıcalıklı hissedecekleri, alternatif bir çok ürünü bir arada bulacakları bir yer olarak tanımlıyoruz The Woo’yu. Bu nedenle The Woo’nun alışveriş merkezileri ile de örtüştüğünü ve bireylerin bu noktalara geldiğinde The Woo’da kendilerine ait birçok ihtiyacı bulabileceklerini düşünüyoruz.


Franchise sistemi başlıyor

Müşteri profiliniz nedir? Kimler alışveriş yapıyor The Woo’dan?
The Woo’nun müşterileri; evini yenilemek ya da evine yenilik katmak isteyen herkes olabiliyor. Ancak müşteri profilimizin, evini yenilerlerken mobilya ya da ev eşyalarını yenilemelerini kastetmiyoruz. Aynı zamanda yaratıcı alternatiflerden ilham almayı isteyenler ile kendine ya da sevdiklerine küçük sürprizler yapabilecekleri ürünleri tek çatı altında arayan tüm insanları da The Woo’nun müşteri profili içinde değerlendiriyoruz.

Müşteri sadakat programı çalışmalarınız bulunuyor mu? Müşterileriniz için neler yapıyorsunuz?
Her sektörde olduğu gibi mobilya ve dekorasyon sektörlerinde de yenilik geliştirmek çok önemli. The Woo’nun önceliği sadece satış yapmak değil; satış öncesi ve sonrası hizmetleri ile insanların kendilerini iyi hissedebilecekleri bir alışveriş yapmalarını hedefliyor olması. The Woo, müşterilerine en kullanışlı ve uyumlu mobilyaları sunarken, yenilikler üreterek müşteri memnuniyetine çok önem veriyor. Mağaza alanlarımızda evin tüm bölümlerini sergileyen yatak odaları, oturma odaları, mutfak gibi bölümlerin dekore edilmiş biçimleri ile ziyaretçilere fikir veriyoruz. Yine sık sık kampanyalarımız ile müşterilerimize kolaylıklar sunmaya çalışıyoruz. Onların The Woo’yu daha yakından tanımaları için çalışmalar yapıyoruz.

Franchising sisteminiz var mı? Franchise vermek, planlarınız dâhilinde mi?
The Woo kendilerine gelen çok yoğun talep üzerine Mart ayı içinde Anadolu’da franchise vermeye başlayacak. Franchise için alt yapı çalışmalarını tamamlıyor.

The Woo’nun prensipleri nedir? Başarısındaki “olmazsa olmaz”ları?
“Evim için, benim için” felsefesini benimsedik. Trendleri takip ediyor ve onların bir iki adım önünde çok daha yenilikçi fikirlerle, her beğeniye uygun bir evin ihtiyacı olan tüm ürünleri farklı alternatifler ile sunuyoruz. Bunu yaparken kendi tasarımcılarımız ile de farklı ve özel tasarım ürünler üretiyoruz. The Woo’nun olmazsa olmazı; evde ihtiyaç duyulan her ayrıntının en büyükten en küçüğüne kadar düşünülmüş olmasıdır. Mağaza ziyaretçileri bir koridordan geçerken dekore edilmiş salonlar, mutfaklar yemek odaları görebilir. The Woo mağazalarında müşteriler hazır dekore edilmiş alanlar arasında gezerken beğendikleri ürünlere anında ulaşabilir. Dekore edilmiş alan içerisinde istenilen ürün kolaylıkla alınabilir. The Woo’da insanlar ürünleri dekore edilmiş yerlerin dışında da kullanabilir ve her ürünün ait olduğu kategori bölümünden de ürünleri bulabilir.

Bu röportaj Mağaza dergisinden alınmıştır
Referans URL